Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »
Nedávno jsem se začal zajímat o ambiciózní projekt OpenStreetMap. Začal jsem pozvolna aktivně přispívat svou troškou do mlýna (doplňování ulic, budov, jejich názvu atd) a docela mě to začalo bavit :) Silnice 1. a 2. třídy jsou už celkem slušně zmapované, ale silnice nižších tříd a různé stezky už jsou na tom hůř. Jedno z řešení je vzít GPS navigaci, projet některou z nezmapovaných cest, naimportovat data do GPS do OpenStreetMap a správně je popsat. Mno a jelikož žádnou GPS navigaci nevlastním a můj mobil už není nejmladší, ideální zabít 2 mouchy jednou ranou a koupit si mobil s GPS modulem. Už dlouho se zajímám jak pokračuje vývoj Neo Freerunner,a tak má pozornost kromě jiných Androidích řešení padla na něj. Problém je ten, že bych bych ho rád před potencionální objednávkou viděl na živo... Nezajímá mě jenom GPS, ale jak tento přístroj pracuje normálně (telefonování, sms, Wifi, PIM atd..). Samozřejmě čím více různých OS tím líp. Aspoň podle diskuzích, které jsem pročetl hlavně SHR a Android
Tak a tím se dostávám k tomu hlavnímu... Nenašel by se někdo nejlépe v Ostravě, kdo by byl ochoten tuto mašinku předvést? Samozřejmě v příjemném prostředí někde u piva :) Myslím, že nejsem jediný zvědavec...
Tiskni
Sdílej:
tak na N900 mam gps zapnutou temer porad - respektive mam nastaveny geotagging fotografipretoze samotne prijimanie GPS signalu sa zapne len ked zacnes fotit, a vdaka A-GPS prvu polohu chyti okamzite, takze si toho ani nevsimnes. takto zapnutu GPS mam aj na svojej G1 a tiez mi vydrzi par dni