Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Pred nejakou dobou jsem vyzkousel uspavani notebooku a nejak mi to zachutnalo. Pred par dny pribehl automaticky update kernelu a ja se zamyslel nad tim, co se stane se suspendovanym systeme, kdyz mu pred suspendem updatnu kernel.
Napadli me 3 varianty (jeste jsem negooglil, chtel jsem se nechat prekvapit).
Dalsi varianty jsou jiste mozne, ale v tu chvili me nic dalsiho nenapadlo. Jal jsem se tedy suspendovat a hned vzbudit. Dle ocekavani, nastal normalni boot.
Takze jsem se poohledl po informacich a na domaci strance projektu suspend je v sekci howto kapitola "How it works", kde je ke konci veta "Then we copy the old kernel back and restore registers", coz me tedy zmatlo, protoze to chapu tak, ze by mel system naloadovat system i s kernelem, pod kterym se suspendovalo, a tudiz by vse melo nabehnout, jak melo. V dalsi a posledni kapitole je vsak podkapitola o imagich. V teto kapitole je popsana moznost obnovovani systemu vicekrat z 1 image (pro pripady informacnich kiosku atd. - velmi uzitecne). Zde se pise o moznosti zneplatneni image. Takze podle me, ve chvili kdy se updatne kernel, dojde automaticky k zneplatneni image a tim padem ho system pri bootu odmitne a normalne nabootuje.
Az priste pribehne update kernelu, zkusim moznost ponechat image platny a napisu, jak to dopadlo, co vsechno jsem si smazal, o kolik dat jsem prisel apod.
Tiskni
Sdílej: