Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Pred nejakou dobou jsem vyzkousel uspavani notebooku a nejak mi to zachutnalo. Pred par dny pribehl automaticky update kernelu a ja se zamyslel nad tim, co se stane se suspendovanym systeme, kdyz mu pred suspendem updatnu kernel.
Napadli me 3 varianty (jeste jsem negooglil, chtel jsem se nechat prekvapit).
Dalsi varianty jsou jiste mozne, ale v tu chvili me nic dalsiho nenapadlo. Jal jsem se tedy suspendovat a hned vzbudit. Dle ocekavani, nastal normalni boot.
Takze jsem se poohledl po informacich a na domaci strance projektu suspend je v sekci howto kapitola "How it works", kde je ke konci veta "Then we copy the old kernel back and restore registers", coz me tedy zmatlo, protoze to chapu tak, ze by mel system naloadovat system i s kernelem, pod kterym se suspendovalo, a tudiz by vse melo nabehnout, jak melo. V dalsi a posledni kapitole je vsak podkapitola o imagich. V teto kapitole je popsana moznost obnovovani systemu vicekrat z 1 image (pro pripady informacnich kiosku atd. - velmi uzitecne). Zde se pise o moznosti zneplatneni image. Takze podle me, ve chvili kdy se updatne kernel, dojde automaticky k zneplatneni image a tim padem ho system pri bootu odmitne a normalne nabootuje.
Az priste pribehne update kernelu, zkusim moznost ponechat image platny a napisu, jak to dopadlo, co vsechno jsem si smazal, o kolik dat jsem prisel apod.
Tiskni
Sdílej: