Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
Tiskni
Sdílej:
Mohl by jsi trochu rozvest proc se MeeGo rozhodlo zaviset na SSE3? Me to prijde jako dost nestastne rozhodnuti.
Dost to zlepšuje výkon na Intel Atomu. A Intel to potřebuje tlačit právě tam. Ale samozřejmě můžou vzniknout (a nejspíš vzniknou) komunitní obrazy, které tohle nevyžadují. Vývojáři vítáni.
5" zarizeni? Nejlepsi co jsem nasel bylo tohle. SmartQ je podle me nepouzitelny.
Viliv S5 má bohužel GPU Poulsbo, takže ovladače sajou. To SmartQ V5 je zařízení akorát pro mě, potřebuju něco levného do kapsy -- s BT, Wi-Fi, SDHC slotem, USB hostem a GNU/Linuxem. Sice software je tam podělaný od výrobce, ale s tím si pohraju.
Ohledne 16:10 se hadat nebudu, ja mel 4:3 jako jedno z hlavnich kriterii. Ale uznavam ze i na nudli se da cist dobre (pokud se otoci o 90 stupnu).
Já to beru jako zásadní výhodu, při dostatečně velkém rozlišení se vejdou dva dokumenty vedle sebe, případně jde dát panel na stranu a je to jako 4:3 -- nebo to jde dát na výšku. Plus ta větší klávesnice při menších rozměrech u laptopů.
A ohledne VGA to vidim jinak. Vetsina projektoru se kterymi prijdu do styku ma VGA.
To je sice zatím ještě pravda, ale dělat s tím nejde nic. Leda pořídit si regulérní netbook nebo externí grafiku s VGA.