Byla vydána nová major verze 5.0 svobodného 3D softwaru Blender. Přehled novinek i s náhledy a videi v obsáhlých poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Cloudflare, tj. společnost poskytující "cloudové služby, které zajišťují bezpečnost, výkon a spolehlivost internetových aplikací", má výpadek.
Letos se uskuteční již 11. ročník soutěže v programování Kasiopea. Tato soutěž, (primárně) pro středoškoláky, nabízí skvělou příležitost procvičit logické myšlení a dozvědět se něco nového ze světa algoritmů – a to nejen pro zkušené programátory, ale i pro úplné začátečníky. Domácí kolo proběhne online od 22. 11. do 7. 12. 2025 a skládá se z 9 zajímavých úloh různé obtížnosti. Na výběru programovacího jazyka přitom nezáleží – úlohy jsou
… více »Byla vydána nová verze 2.52.0 distribuovaného systému správy verzí Git. Přispělo 94 vývojářů, z toho 33 nových. Přehled novinek v příspěvku na blogu GitHubu a v poznámkách k vydání.
VKD3D-Proton byl vydán ve verzi 3.0. Jedná se fork knihovny vkd3d z projektu Wine pro Proton. Knihovna slouží pro překlad volání Direct3D 12 na Vulkan. V přehledu novinek je vypíchnuta podpora AMD FSR 4 (AMD FidelityFX Super Resolution 4).
Poštovní klient Thunderbird byl vydán v nové verzi 145.0. Podporuje DNS přes HTTPS nebo Microsoft Exchange skrze Exchange Web Services. Ukončena byla podpora 32bitového Thunderbirdu pro Linux.
U příležitosti státního svátku 17. listopadu probíhá na Steamu i GOG.com již šestý ročník Czech & Slovak Games Week aneb týdenní oslava a také slevová akce českých a slovenských počítačových her.
Byla vydána nová verze 9.19 z Debianu vycházející linuxové distribuce DietPi pro (nejenom) jednodeskové počítače. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Vypíchnout lze například nový balíček BirdNET-Go, tj. AI řešení pro nepřetržité monitorování a identifikaci ptáků.
Byla vydána nová verze 3.38 frameworku Flutter (Wikipedie) pro vývoj mobilních, webových i desktopových aplikací a nová verze 3.10 souvisejícího programovacího jazyka Dart (Wikipedie).
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 28 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
potrebujem lietať domov kvoli VŠHuh, a to jde udělat jak? To už vymysleli teleport?
Jednoznačně doporučuji v zahraničí zůstat a do republiky lítat jen v krajních situacích. Beztak — jak si člověk zvykne, tak se mu "domů" nechce… Já tam třeba lítám jako turista; doma jsem v Madridu…No ještě že tu máme ten internet. Bych si ani nemohl pořádně česky zanadávat, že?
když tu máme ECčka a PendolínaNo já o tom pořád nejsem úplně přesvědčený. Když jsem jezdil na Slovensko, tak mě to stálo taky šest hodin od domu k domu. A je to jen nějakých 400 km?
Bych si ani nemohl pořádně česky zanadávat, že?Ne-e. Nejlíp se nadává v zahraničí, páč ti nikdo nerozumí a můžeš být tedy plně upřímný.
No já o tom pořád nejsem úplně přesvědčený. Když jsem jezdil na Slovensko, tak mě to stálo taky šest hodin od domu k domu. A je to jen nějakých 400 km?No dobře, oprava: Který blb by to létal, když tu máme ECčka a Pendolína a nebýt ČD a ŽSR?
Ale osobne bych to tak promichal, trosku Madridu, trosku Brna, trosku par dalsich mist.
Vitria, Tibco, XML/XSL a Java.(I když ani nevím co ty první dvě vlastně jsou)
Rapid Developmentu a Business rieseni. Tam vládnou jiné hodnoty. Tam je jen důležité, že je to zadarmo a že se to dá zneužít.
alebo kodim neaku standalone apache aplikaciu v Jave.
The company's major commercial competitors are IBM[2], Oracle Corporation, and SAP AG.SAP AG? Uaa, satane odstup.
komplexních řešení vašich problémů, že?
Každopádne SAP je v určitých kruhoch viac uznávaný ako kernel medzi linuxákmi, takže opatrne so slovíčkami
USA nie, potrebujem lietať domov kvoli VŠ... a taky by ti asi jenom tak nikdo nevyridil pracovni povoleni.
S jazykem se vůbec netrap. Já se třeba anglicky naučil úplně sám. Stojí za hovno, ale domluvím se. A o to jde.Nebyl bych si tak jisty, ze to plati vzdycky - treba ... pri pracovnim pohovoru
.. ale nasli by se i romantictejsi pripady
Alternativně bych navrhoval udělat normální VŠ tady, nejraději ovšem aspoň s krátkou stáží v zahraničí, aby sis to očuchal, a teprve potom jít hledat práci. Bude to mít tu výhodu, že než dostuduješ, krise pravděpodobně pomine (aspoň v zahraničí).
Tiskni
Sdílej: