Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
Tiskni
Sdílej:
potrebujem lietať domov kvoli VŠHuh, a to jde udělat jak? To už vymysleli teleport?
Jednoznačně doporučuji v zahraničí zůstat a do republiky lítat jen v krajních situacích. Beztak — jak si člověk zvykne, tak se mu "domů" nechce… Já tam třeba lítám jako turista; doma jsem v Madridu…No ještě že tu máme ten internet. Bych si ani nemohl pořádně česky zanadávat, že?
když tu máme ECčka a PendolínaNo já o tom pořád nejsem úplně přesvědčený. Když jsem jezdil na Slovensko, tak mě to stálo taky šest hodin od domu k domu. A je to jen nějakých 400 km?
Bych si ani nemohl pořádně česky zanadávat, že?Ne-e. Nejlíp se nadává v zahraničí, páč ti nikdo nerozumí a můžeš být tedy plně upřímný.
No já o tom pořád nejsem úplně přesvědčený. Když jsem jezdil na Slovensko, tak mě to stálo taky šest hodin od domu k domu. A je to jen nějakých 400 km?No dobře, oprava: Který blb by to létal, když tu máme ECčka a Pendolína a nebýt ČD a ŽSR?
Vitria, Tibco, XML/XSL a Java.(I když ani nevím co ty první dvě vlastně jsou)
Rapid Developmentu a Business rieseni. Tam vládnou jiné hodnoty. Tam je jen důležité, že je to zadarmo a že se to dá zneužít.
The company's major commercial competitors are IBM[2], Oracle Corporation, and SAP AG.SAP AG? Uaa, satane odstup.
komplexních řešení vašich problémů, že?
USA nie, potrebujem lietať domov kvoli VŠ... a taky by ti asi jenom tak nikdo nevyridil pracovni povoleni.
S jazykem se vůbec netrap. Já se třeba anglicky naučil úplně sám. Stojí za hovno, ale domluvím se. A o to jde.Nebyl bych si tak jisty, ze to plati vzdycky - treba ... pri pracovnim pohovoru