Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Prominou bulvární titulek okoukaný z Blitzu, ale nějak čtenáře lákat musím. Stáhl jsem si data z ankety a podrobil je podrobné analýze Zaměřil jsem se na věk, takže se pohodlně usaďte a počtěte si, která generace používá jaký Linux.
Zde Debian o pár hlasů vyhrál nad Mandrakem, těsně sledován Slackwarem a (z povzdálí) Gentoo. Nebyl jsem nijak překvapen, když celkový součet položek 'používám Windows' a 'používám výhradně Linux' přesáhl celkový počet hlasujících
I v nejpočetnější tlupě vyhrál Debian nad Mandrakem, tentokrát o poměrně velký díl hlasů. Slackware samozřejmě poráží Gentoo. Součet Windows a převážně opět vyšší než počet hlasujících.
Mandrake prvně mírně poráží Debian, ale jen o něco málo. Gentoo se oproti Slackwaru povážlivě propadá, SUSE boduje, nečekaně velké je i zastoupení Rudých Čapek. V+W opět o něco vyšší než součet
Zde drtivě vítězí Mandrake a to tak, že tato skupina rozhodla o výsledku ankety. Gentoo opět méně než Slackware, SUSE se drží těsně za Debianem. V+W nečekaně stále vyšší.
Mandrake opět neohroženě vítězí, SUSE o polovinu za ním, zbytek nestojí za řeč. Red Hat překnováná Fedoru dvakrát. Čestné uznání, protože součet Windows a výhradně je nižší než součet hlasujících!
Opakuje se to samé co u minulé skupiny, jenom v mnohem nižších číslech. Opět poctivci a mimochodem Gentoo-free věková skupina
Tiskni
Sdílej: