abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 19:44 | Nová verze

    Byla vydána verze 9.1 open source virtualizační platformy Proxmox VE (Proxmox Virtual Environment, Wikipedie) založené na Debianu. Přehled novinek v poznámkách k vydání a informačním videu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 17:44 | IT novinky

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem zůstává El Capitan od HPE (Cray) s výkonem 1,809 exaFLOPS. Druhý Frontier má výkon 1,353 exaFLOPS. Třetí Aurora má výkon 1,012 exaFLOPS. Nejvýkonnější superpočítač v Evropě JUPITER Booster s výkonem 1,000 exaFLOPS je na čtvrtém místě. Nejvýkonnější český superpočítač C24 klesl na 192. místo. Karolina, GPU partition klesla na 224. místo a Karolina, CPU partition na 450. místo. Další přehledy a statistiky na stránkách projektu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 17:22 | IT novinky

    Microsoft představil Azure Cobalt 200, tj. svůj vlastní SoC (System-on-Chip) postavený na ARM a optimalizovaný pro cloud.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:00 | IT novinky

    Co způsobilo včerejší nejhorší výpadek Cloudflare od roku 2019? Nebyl to kybernetický útok. Vše začalo změnou oprávnění v jednom z databázových systémů a pokračovalo vygenerováním problém způsobujícího konfiguračního souboru a jeho distribucí na všechny počítače Cloudflare. Podrobně v příspěvku na blogu Cloudflare.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    18.11. 23:44 | Nová verze

    Byla vydána (Mastodon, 𝕏) první RC verze GIMPu 3.2. Přehled novinek v oznámení o vydání. Podrobně v souboru NEWS na GitLabu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    18.11. 23:22 | Komunita

    Eugen Rochko, zakladatel Mastodonu, tj. sociální sítě, která není na prodej, oznámil, že po téměř 10 letech odstupuje z pozice CEO a převádí vlastnictví ochranné známky a dalších aktiv na neziskovou organizaci Mastodon.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    18.11. 19:44 | Nová verze

    Byla vydána nová major verze 5.0 svobodného 3D softwaru Blender. Přehled novinek i s náhledy a videi v obsáhlých poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    18.11. 14:00 | Upozornění

    Cloudflare, tj. společnost poskytující "cloudové služby, které zajišťují bezpečnost, výkon a spolehlivost internetových aplikací", má výpadek.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    18.11. 04:22 | Pozvánky

    Letos se uskuteční již 11. ročník soutěže v programování Kasiopea. Tato soutěž, (primárně) pro středoškoláky, nabízí skvělou příležitost procvičit logické myšlení a dozvědět se něco nového ze světa algoritmů – a to nejen pro zkušené programátory, ale i pro úplné začátečníky. Domácí kolo proběhne online od 22. 11. do 7. 12. 2025 a skládá se z 9 zajímavých úloh různé obtížnosti. Na výběru programovacího jazyka přitom nezáleží – úlohy jsou

    … více »
    SoutezKasiopea | Komentářů: 1
    18.11. 04:11 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2.52.0 distribuovaného systému správy verzí Git. Přispělo 94 vývojářů, z toho 33 nových. Přehled novinek v příspěvku na blogu GitHubu a v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Jaké řešení používáte k vývoji / práci?
     (35%)
     (46%)
     (19%)
     (18%)
     (23%)
     (15%)
     (23%)
     (15%)
     (17%)
    Celkem 371 hlasů
     Komentářů: 17, poslední včera 21:57
    Rozcestník

    Anchorage

    17.6.2006 06:30 | Přečteno: 1020× | Sodalite a spol.

    Naposledy jsem psal (viz. puvodni stranky), jak jsme se ubytovali v pekelne drahem hotelu. Po noci stravene na ukrutne mekke posteli (tady v Denali je to to same) jsem se citil trochu rozlamany, ale nicmene jsme vyrazili do mesta. Bylo potreba jeste udelat nejake nakupy, ktere jsem u nas trochu odbyl.

    Takze nase prvni cesta vedla do obchodniho domu REI, ktery je zamereny na outdoorove potreby. Bylo to tam super. Naprosto. Ocitl jsem se ve svem zivlu a byt bohaty, urcite bych jen tak neodesel. Takhle jsem si koupil jenom nepromokavou a dychaci vedrovku, repelent a ksiltovku se sitkou proti komarum.

    Pak jsme se presunuli autobusem do centra ke kancelari Social Security. Autobusy v Anchorage me prijemne prekvapily. Stoji sice 1,5$ na jednu jizdu, ale za 4$ dolary lze koupit celodenni jizdenku (day pass) a jezdit jakkoliv dlouho kamkoliv. Prece jenom je Anchorage typicke americke mesto, takze vsechno je dost daleko od sebe.

    Na Social Security jsme si pockali asi hodinku, nez nas pripustili k okenku. Prekvapilo me, ze zaplavu evropskych studentu, kteri blokovali temer vsechny uredniky, Americane tolerovali naprosto v pohode. A jeste byli schopni vtipkovat. U nas by nejaka duchodkyne urcite neco poznamenala. Od jednoho sdilneho duchodce jsem se dozvedel ze: "If you are over 60 and white in this country, you are screwed." Jeste stesti, ze jsem zatim under 60.

    Kdyz jsme konecne vypadli, chteli jsme jeste videt zazraky americkeho konzumu, tak jsme se vydali do obchodniho centra Dimond, kde jsou veskere retezce operujici v Anchorage - WalMart, BestBuy, Compware, McDonalds, Sportsman, atd. Koupil jsem si jeste boty do terenu a hodinky. Hodinky (6$)se uz vyplatily, boty (125$)jeste ne. Zda se mi, ze mainstreamove a bezne veci se daji poridit pomerne levne. U tech specialnejsich se ceny lisi od nasich mene. Vyber zbozi je v USA vetsi, porovnam-li velikost brnenske Hypernovy a anchorageskeho WalMartu.

    Mezitim se udelal vecer, nicmene nic se nezmenilo, slunce stale svitilo, tak jsme se prinutili usnout, abychom byli vyspani na dalsi den, kdy nas cekal odjezd do narodniho parku Denali.

           

    Hodnocení: 100 %

            špatnédobré        

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    17.6.2006 13:29 hydrandt | skóre: 35 | blog: Kanál | Herzogenburg
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Anchorage
    Zajímavé čtení, jen tak dál...
    I am Jack's wasted life.
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.