Svobodný multiplatformní herní engine Bevy napsaný v Rustu byl vydán ve verzi 0.18. Díky 174 přispěvatelům.
Miliardy korun na digitalizaci služeb státu nestačily. Stát do ní v letech 2020 až 2024 vložil víc než 50 miliard korun, ale původní cíl se nepodařilo splnit. Od loňského února měly být služby státu plně digitalizované a občané měli mít právo komunikovat se státem digitálně. Do tohoto data se povedlo plně digitalizovat 18 procent agendových služeb státu. Dnes to uvedl Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) v souhrnné zprávě o stavu digitalizace v Česku. Zpráva vychází z výsledků víc než 50 kontrol, které NKÚ v posledních pěti letech v tomto oboru uskutečnil.
Nadace Wikimedia, která je provozovatelem internetové encyklopedie Wikipedia, oznámila u příležitosti 25. výročí vzniku encyklopedie nové licenční dohody s firmami vyvíjejícími umělou inteligenci (AI). Mezi partnery encyklopedie tak nově patří Microsoft, Amazon a Meta Platforms, ale také start-up Perplexity a francouzská společnost Mistral AI. Wikimedia má podobnou dohodu od roku 2022 také se společností Google ze skupiny
… více »D7VK byl vydán ve verzi 1.2. Jedná se o fork DXVK implementující překlad volání Direct3D 5, 6 a 7 na Vulkan. DXVK zvládá Direct3D 8, 9, 10 a 11.
Byla vydána verze 12.0.0 knihovny libvirt (Wikipedie) zastřešující různé virtualizační technologie a vytvářející jednotné rozhraní pro správu virtuálních strojů. Současně byl ve verzi 12.0.0 vydán související modul pro Python libvirt-python. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
CreepyLink.com je nový zkracovač URL adres, 'díky kterému budou vaše odkazy vypadat tak podezřele, jak je to jen možné'. Například odkaz na abclinuxu.cz tento zkracovač převádí do podoby 'https://netflix.web-safe.link/logger_8oIlgs_free_money.php'. Dle prohlášení autora je CreepyLink alternativou ke zkracovači ShadyURL (repozitář na githubu), který dnes již bohužel není v provozu.
Na blogu Raspberry Pi byla představena rozšiřující deska Raspberry Pi AI HAT+ 2 s akcelerátorem Hailo-10 a 8 GB RAM. Na rozdíl od předchozí Raspberry Pi AI HAT+ podporuje generativní AI. Cena desky je 130 dolarů.
Wikipedie slaví 25. výročí svého založení. Vznikla 15. ledna 2001 jako doplňkový projekt k dnes již neexistující encyklopedii Nupedia. Doména wikipedia.org byla zaregistrována 12. ledna 2001. Zítra proběhne v Praze Večer svobodné kultury, který pořádá spolek Wikimedia ČR.
Po více než dvou letech od vydání předchozí verze 2.12 byla vydána nová stabilní verze 2.14 systémového zavaděče GNU GRUB (GRand Unified Bootloader, Wikipedie). Přehled novinek v souboru NEWS a v aktualizované dokumentaci.
Google Chrome 144 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 144.0.7559.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 10 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře (YouTube).
Jednalo se preci o neziskovou akciTakže když budu sbírat nezištně peníze třeba na povodně a pak si je strčím do kapsy, tak je to vlastně OK?
Na druhou stranu je take ale treba rict, ze mel poky strasne moc casu se k tomuto problemu postavit jako chlap, zacit komunikovat a vysvetlit celou situaci. Stale verim tomu, ze se pokymu stalo neco vazneho a ze se to nejak rozumne vysvetli.Jste naivní až to bolí. Koukněte na jeho Facebook, takhle opravdu nevypadá člověk, co utrpěl újmu. Možná je dobře, že jsem tak otálel. Ještě by mu flastr smázla amnestie. Teď mu zůstane.
Takže když budu sbírat nezištně peníze třeba na povodně a pak si je strčím do kapsy, tak je to vlastně OK?To určitě ne, ale když je na něco takového posíláš (zvláště když to není zaštítěno oficiálně něčím, ale pouze nějakou komunitou), musíš s tim vždycky počítat, že je vlastně posíláš do černé díry. Je to podobné jako můj otec, který horlivě obchoduje na Aukru (Aukro = přímá aukce a obchod mezi dvěma entitami, Aukro samotné až na zprostředkování by do takového obchodu nemělo nijak zasahovat) za pár šlupek a přitom chce mít všechny záruky (na vrácení, na ovladače a bůh ví ještě na co) jako při normálním obchodu. Prostě si neuvědomuje, že to že mohl vrátit nějaký nefunkční kus a zpět obdržel peníze není vůbec nic jiného než dobrota prodávajícího. Já nevím co by ti lidi ještě dneska nechtěli. Tak pánvičkou po hlavě, to je vše co bych jim dal.
To není. Pokud ti prodává něco s nějakým popisem a to zboží tomu popisu neodpovídá (třeba nefunguje, ač by mělo), tak je to špatně. Pokud ten prodávající pak odmítá peníze vrátit, tak je to podvod. Úplně stejně když si na aukru koupíš něco a dotyčný to potom nepošle, tak na něj také můžeš podat trestní oznámení. Tohle se prostě nedělá.Nedělá. To souhlasím. Ale že ti to někdo udělá, musíš vždycky počítat. A oficiální obchodní vztah je od toho aby si se mohl proti tomu bránit. Když si někde něco dáš z ruky do ruky (třeba za pár šupů), pak se nemůžeš divit že se bránit nemůžeš. A Aukro v podstatě nic jiného než obchod z ruky do ruky by být neměl.
Zajímavý, že hromada lidí tady nadává na lichváře, které lidi oblbnou a vnutí jim něco naprosto nevýhodného, což ve finále ty lidi mohli odmítnout a můžou si za to svým způsobem tady. Ale když je někdo naprosto vědomě ojebe, tak je to vlastně v pořádku...Tak u lichváře se s tím dopředu počítá, že tě ojebe. To je taky z ruky do ruky (záruky nemá ani lichvář ani ten co si půjčuje).
To určitě ne, ale když je na něco takového posíláš (zvláště když to není zaštítěno oficiálně něčím, ale pouze nějakou komunitou), musíš s tim vždycky počítat, že je vlastně posíláš do černé díry.Tohle není nějaký silkroad, tohle je fyzický svět. Ten se vyznačuje tím, že se proti tomuto lze právně bránit. Otázka nebyla, jestli musím s něčím takovým počítat, ale jestli se proti tomu můžu/mám nějak bránit. Reklamace je výměna již poslaného výrobku (e.g., odlepující se samolepky). Tady lidi nedostali ani ten první výrobek, který by mohli reklamovat.
Takže když budu sbírat nezištně peníze třeba na povodně a pak si je strčím do kapsy, tak je to vlastně OK?Ale samozřejmě sbírka na povodní postižené to už má i svou etickou stránku (někdo takový by měl být po odchycení exemplárně ukamenován na náměstí před očima všech).
, myslíte si, že se kovaný linuxák jako byl poky odpoutal tak jednoduše od ábíčka? Já teda ne! Stále tu je a čeká na další příležitost...
Stale verim tomu, ze se pokymu stalo neco vazneho a ze se to nejak rozumne vysvetli.Pak není problém peníze vrátit. Rozumně "vysvětloval" ve chvíli kdy se hrozilo TO, pak se neukázal nejen on, ale ani jeho "kamarád". Jinak ahoj poky, jak se vede? :)
Těm co mu poslali prachy se nic nestává a nikdy nestane, tak peníze nikdy nepotřebují, nažerou se vzduchu, nájem jim odpustí, do práce chodí vlastně pro radost a z dlouhé chvíle.Že si závislí na penězích jak feťák na fetu? Tvůj problém. A proto shoříš v pekle nehroucejším. A ještě ti dobře tak. Ani by mě nenapadlo tě litovat.
Na penězích je závislý každý, kdo peníze směňuje za prostředky základní životní potřebyVšak proto taky všichni shoří v pekle (nehorší na tom, je že já asi pravděpodobně s váma, i když se mi nechce).
tedy každý, kdo nežije v chýši a potravu si sám neloví.You are sooo wrong, sir…
Však proto taky všichni shoří v pekle (nehorší na tom, je že já asi pravděpodobně s váma, i když se mi nechce).Tak jasně, kdo nechce chcípnout hlady nic jiného než peklo nezaslouží. Už na mě prosím nereaguj, podprůměrný trolle.
Ale podívejte se na přílohu. Co tomu říkáte?
Asi moc koukate na televizi
---------------------------------------------------------------
Už proběhly výslechy?
FB stránka-není špatnej nápad!
Tiskni
Sdílej: