Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
Jack Dorsey představil (𝕏, Nostr) svůj nový projekt bitchat. Jedná se o bezpečnou decentralizovanou peer-to-peer aplikaci pro zasílání zpráv bez potřeby internetu, serverů a telefonních čísel. Využívá se Bluetooth Mesh Network. Detaily v technické dokumentaci. Zdrojové kódy jsou k dispozici pod licencí Unlicense.
Hudební přehrávač Amarok byl vydán v nové verzi 3.3 "Far Above the Clouds". Nově je postaven na Qt6/KF6 a využívá GStreamer místo Phononu.
Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
Už to neřeším a KDE4 nepoužívám
Nechci se dotknout lidí co mi na fórech radili (neměli dostatek informací a asi jsem se zmateně vyjadřoval), ale za cca dva roky používání linuxu mi nikdo nebyl schopen poradit jak to vyřešit. Minulý měsíc jsem to ukazoval dvěma lidem co Ubuntu používají a kteří jsou na tom se znalostmi o linuxu a hardwaru o několik řádů výš než já a nikoho z nich to řešení nenapadlo.Ono se není čemu divit, protože používáte uzavřený ovladač do kterého krom samotných vývojářů nevidí. Jednoduchá rada: používejte otevřené ovladače.
Ono to take cele vzniklo mou neznalosti v te dobe. Jinak svobodne ovladace udesne pomalu zobrazovali nahledy fotek generovane js lightbox viz http://sikovnerucicky.wz.cz/index2.php?page=jaro2
Trochu me taky zarazilo, ze se s timto probleme nikdo nestekal
Ale setkal, ale dělalo to jen někdy, restart většinou pomohl a nikdy jsem nezjistil čím to bylo. Zas tolik mě to netrápilo a už dlouhou dobu se to nestalo. Takže k hledání řešení jsem se už nedostal.
Tiskni
Sdílej: