Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Hm, a proč jsou všechny odkazy specifické pro Ubuntu? Nebo ty programy nemůžou užitečné pro uživatele ostatních distribucí? Chjo
No FBReader je dostupny i pro jine distribuce a konvertory obrazu disku taky. rozsireni pro Nautilus je vazane jen na Gnome.
A
znas? Ja jsem si rikal, ze to asi bude lepsi, ale uz jsem zblbly z toho jak na me na forech porad rvou odkaz/link do code tak uz to delam automaticky i na blogu.
A na jakých fórech? Na tohle jsem ještě nenarazil.
Díky! fbreader jsem neznal.
>Instalace je jednoduchá a spočívá ve zkopírování souboru se skriptem do adresáře /usr/bin a nastavení práv na spuštění.
Pro takovéto skripty (a ostatní binárky nenainstalované z balíčků) bych osobně raději volil /usr/local/bin
Urcite, ale to uz si muzu vytvorit nejaky alias a takove to jednoduche skripty umistovat treba do /home
Pokud to nemá zvyku běžet pod rootem, tak to letí do ~/bin. Takhle o ten program nepřijdu mezi instalacemi a zároveň si nenadělám bordel v systému (což se mi s nenabalíčkovaným programem stane dost snadno).
FBReader neumi pdf format.
To je pravda, ale je v planu to do nej pridat http://www.fbreader.org/docs/formats.php . Jinak ja FBReader pouizivam hlavne na pdb, ktere jsem v nicem jinem rozumnejsim pod linuxem neotevrel.
Tiskni
Sdílej: