Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Zdravim
Hledal jsem pro svoji síť nějaký vhodný soft, který by na iGW vytvářel statistiky přenesených dat z/do internetu. Našel jsem jich kupu, ostatně jsem o tom diskutoval i v nějaké starší diskuzi, stačí hledat, ale žádný nesplnil moje přání. Podmínky jsou : měrení pro den/týden/měsic/rok a pro tyto uvedená období i grafy. Dále nějaké lehké a nenáročné rozhraní psané nejlépe v PHP. Na principu měřeni dat mi nesejde, ale i přes odpor některých lidí na měření pomocí iptables nevidím nic strašného.
Bohužel žádný z nalezených softů mi nevyhovoval. Buď byl moc jednoduchý, nebo moc složitý, nebo měl nepřehledné webové rozhraní, nebo neměl grafy, nebo vyžadoval kupu podivných knihoven, nebo ..... No je to jako s tou ideální krávou v reklamě. Takže jsem začal psát svůj vlastní systém:
Data se měří přes iptables. Správa chainů a záznamů v iptables je převzatá z ipaccountringu od standuse a bohdyho (je to GPL) a k tomu jsem dopsal vlastní parser, kterej získaná data rozhází do mnoha souborů (ip_adresa-rok, ip_adresa-rok-mesic, ip_adresa-rok-tyden, ip_adresa-rok-den), kde jsou jen dvě čísla: IN a OUT. Tyden a den je pocet od zacatku roku, nikoli aktualni datum. To je v současnosti vše, co je hotové, v todo listu jsou grafy a webové rozhraní.
Nevím nakolik je to teď použitelné, ale pokud chcete data číst nějakým skriptem nebo zakomponovat do vlastního systému a nebo jen prostě skritizovat něčí soft, máte možnost.
Stahujte zde: http://stepanek.gavanet.org/netcount-0.1.tar.bz2
Součástí tarballu je i dokumentace, princip činnosti a návod k instalaci.
Zdenek
Tiskni
Sdílej:
Prikladám tiež pohľad na moju základnú tabuľku v databáze (z ktorej si robím pomocou cronu ďalšie, pretože táto po čase začne byť viac než nepoužiteľná v online nasadení ):
Štruktúra tabuľky
Dáta v tabuľke
BYTES_IN + BYTES_OUT
', agregační funkce sum()
slouží k něčemu jinému.