Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Clanky ve wikipedii by IMHO mely byt o tom, co je zajimave...To je prave velky omyl, clanky ve wikipedii by mely byt o tom co je encyklopedicky vyznamne, wikipedie neni blog, ale opravdu encyklopedie. Kravicky jsou spise zajimavost lokalniho charakteru a maji svou zminku zcela primereneho rozsahu ve clanku Graffiti. Jeste k tomu hlasovani... hlasovat muze kazdy kdo ma alespon minimalni pocet editaci a rozhodne to neni pouze piskoviste spravcu. Ja treba jsem priznivcem kravicek, zucastnil jsem se i tehle bajne vypravy a presto jsem byl proti zachovani zmineneho clanku, toz asi tak.
Abych se přidal taky se svou troškou ... tohle je zase něco, co mě na anglické wiki zaujalo - a s tebou (a kyknosem a dalšími) rozhodně souhlasím, kravičky se mi líbí, ponechal bych je a myslím, že spadají do zaměření wiki.
To je prave velky omyl, clanky ve wikipedii by mely byt o tom co je encyklopedicky vyznamne [...]Velký omyl je zejména představa, že encyklopedická významnost je cosi objektivního
Do Wikipedie patří to podstatné a neslouží jako "self promotion" vlastních projektů. (...) Mimochodem, já už byl uveden v novinách. Mam tedy nárok na stránku o sobě na Wikipedii? Těžko, to by to tam za chvíli vypadalo.A ono se to teď neděje? Třeba tohle je self-promotion jako vyšitá...
Tiskni
Sdílej: