abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×

  včera 16:55 | Nová verze

  Flameshot (GitHub), nástroj pro vytváření a úpravu snímků obrazovky postavený nad frameworkem Qt, byl vydán ve verzi 11.0.0. Změněno bylo číslování verzí. Verze 11 následuje po verzi 0.10.

  Ladislav Hagara | Komentářů: 1
  včera 09:00 | Komunita

  V pátek 28. ledna začíná 14. ročník konference DevConf.CZ. Jde o každoroční komunitní konferenci pro vývojáře, administrátory, DevOps inženýry, testery, autory dokumentace a další přispěvatele či uživatele technologií open source. Konference proběhne podruhé online, a to v termínu 28. - 29. ledna.

  … více »
  Dorka | Komentářů: 3
  včera 08:00 | Nová verze

  Byla vydána nová verze 2.35.0 distribuovaného systému správy verzí Git. Přispělo 93 vývojářů, z toho 35 nových. Přehled novinek v příspěvku na blogu GitHubu a v poznámkách k vydání.

  Ladislav Hagara | Komentářů: 1
  včera 07:00 | Zajímavý software

  Giada je open source minimalistický softwarový nástroj pro tvorbu hudby navržený pro diskžokeje, elektronické hudebníky a živou produkci. Vydána byla verze 0.20.0 aneb Alicanto. Vedle zdrojových kódů je ke stažení také balíček ve formátu AppImage.

  Ladislav Hagara | Komentářů: 0
  včera 06:00 | Nová verze

  Byla vydána první alfa verze nové major verze 4.0 multiplatformního open source herního enginu Godot (Wikipedie, GitHub). Přehled novinek v příspěvku na blogu.

  Ladislav Hagara | Komentářů: 2
  24.1. 18:11 | Komunita

  Vývojáři Ubuntu MATE oznámili vydání Ubuntu MATE 21.10 pro 8 palcový UMPC notebook GPD Pocket 3.

  Ladislav Hagara | Komentářů: 0
  24.1. 13:22 | Zajímavý software

  Počítačová hra Oil Rush (Wikipedie) od UNIGINE běžící také na Linuxu byla vydána 25. ledna 2012. K desátému výročí je hra na Steamu zdarma.

  Ladislav Hagara | Komentářů: 0
  24.1. 12:44 | Nová verze

  Byla vydána nová verze 1.10.0 multiplatformního frontendu k emulátorům, herním enginům a multimediálním přehrávačům RetroArch (Wikipedie). Přehled novinek v příspěvku na blogu. RetroArch je k dispozici také na Steamu.

  Ladislav Hagara | Komentářů: 0
  24.1. 12:22 | Zajímavý článek

  Článek Zajímavé nástroje pro CLI na MojeFedora.cz představuje nástroje bat (vylepšený cat), diff-so-fancy (barevný diff), fx (práce s JSONem) a fzf (rychlé vyhledávání).

  Ladislav Hagara | Komentářů: 2
  24.1. 07:00 | Nová verze

  Sway, dlaždicový (tiling) správce oken pro Wayland kompatibilní s i3, byl vydán ve verzi 1.7. Do vývoje se zapojilo 77 vývojářů. Přehled novinek na GitHubu. Sway 1.7 závisí na wlroots 0.15.0.

  Ladislav Hagara | Komentářů: 1
  Jestliže jste používali distribuci CentOS Linux, jejíž konec byl oznámen před rokem, kam jste přešli?
   (30%)
   (1%)
   (8%)
   (19%)
   (1%)
   (4%)
   (36%)
  Celkem 211 hlasů
   Komentářů: 14, poslední 14.1. 14:44
  Rozcestník

  Sám jsem člověkem více než cokoli jiného rozporuplným, a bohužel i mé texty jsou začasté plny rozporů. Když si jich někdy všimnu a snažím se o vysvětlování, čitelnost obvykle povážlivě klesá. Celé to je jen snaha zdokonalovat svoje vyjadřování, snaha vměstnat notně zkurvenou poezii do schémat hovorové řeči. A snad i já mohu věřit, že hledat krásná slova je lepší než zabíjet a vraždit.

  Aktuální zápisy  Čtvrtá plzeňská kravýprava (8.8.2010)

  9.8.2010 23:53 | Přečteno: 1398× | na (pseudo)renesanční téma

  Déšť. Ten samozřejmě není ničím novým, ale v historii kravýprav ještě nikdy nefiguroval tak významně (vlastně v ní ještě nefiguroval vůbec). Z původně plánovaného sedmého srpna se pár minut po deváté ráno několika SMSkami stal srpen osmý, predikovaný mnohem sympatičnější ikonkou snad ve všech předpovědích počasí, na které jsem se koukal. Predikce se vyplnily a proto i letos byl zájem kravičkofilů uspokojen měrou vrchovatou. Ano, jubilejní čtvrtá plzeňská kravýprava úspěšně proběhla a na mně, jako již tradičně, je sepsat tento památný report k této památné akci.

  Sraz v tradičních 10.00, tentokráte pod budovou Divadla J. K. Tyla u, vznosně řečeno, obelisku s kravičkou. Zde na nás čeká nejsmutnější událost celého dne – z množství lidí, kteří se na webu v komentářích hlásili k účasti, nepřišel nikdo, zůstalo jen tvrdé jádro: kelvin, Maia, Zámeckej a já, Ladicek. Kelvin zde dovršuje základní vzdělání zjištěním, že kamenná koule, po které teče voda, je mokrá a studená, my ostatní zatím studujeme kvalitně připravené prospekty (a v průběhu dne na nich nacházíme řadu drobných nedostatků).

  Dlouhodobý plán vydat se na Skvrňany, kde jsme ještě nebyli, bere za své zjištěním, že jsme tam byli loni, a tak vyrážíme na první část naplánované trasy s úmyslem později improvizovat. Kelvin přibližně v pětiminutových intervalech nepřestává vyjadřovat svůj smutek nad nedostatkem účastníků, což nás ostatní spolehlivě rozesmívá. Počasí je krásné, nikdo ještě nemá hlad (!!!), panuje tedy jakási forma kompromisní spokojenosti. Shlédneme lezoucí ("nahorutočivé") kravičky i zelenou dohlížitelku, poměrně novou kravičku na Belánce a plot naproti, kde se v dřevních dobách prohánělo stádo dvaadvaceti kusů (podle kelvinových průzkumů), inverzní kravičku i růžovku (kravičku lásky), u dvojhlavé pod plzeňským Parthenónem pak zanecháváme první cache (cha!).

  Kolem jakéhosi kostela, kde jsme museli kelvinovi nasadit náhubek, pak k černobílé prakravičce a odtud směrem k vlakovému nádraží. Maia po pár krocích zahlédne spoustu panelů s více či méně povedenými graffiti a neznámé puzení ji nutí k obhlédnutí, čímž naplňuje náš odvěký sen a přímo na kravýpravě objevuje novou kravičku. Tedy: 20 nových kraviček najednou!

  Kelvin svým neodolatelným šarmem přiměje dvojici starších žen, aby nás vyfotily, a na oplátku jim daruje jeden výtisk prospektu, kterých s sebou nesl opravdu požehnaně. Loučíme se, odcházíme a vidíme, jak si ho se zaujetím prohlížejí. Víru je třeba šířit všemi způsoby i směry!

  Jelikož všechno tamní graffiti bylo nakresleno legálně co propagace letošního Pilsner Festu a podle informační tabule se druhá část nachází u Olympie, je rozhodnuto – další cesta povede právě tam. Mimochodem, pro kravičky lze hlasovat na webu Pilsner Festu, takže honem všichni tam!

  Na vlakovém nádraží zjišťujeme, že žádný vlak nejede, a tak jdeme na tramvaj s úmyslem dojet na Světovar a odtud jít pěšky (je to přibližně stejně daleko jako z Koterova). Naštěstí jsem tu já, který zachraňuji kravýpravu a upozorňuji, že jsme se nepodívali na kravičky, které na nádraží jsou! A krom těch dvou pevných spatříme i dvě pohyblivé, namalované na vagónech vlaku. A pak už pryč odtud.

  Cestu si zpestřujeme pouze házením slimáků po Maie, která z nich má panyckou hrůzu, a tuším jedinou kravičkou. Na zdi u Olympie je graffiti spousta, ale kravička žádná, což nás mrzí (mne zvláště, protože už jsem měl hlad, ovšem jeho uspokojení mi v rámci optimalizace přesunu nebylo dovoleno), a tak se třináctkou vracíme do města. Spravíme si náladu opětovnou návštěvou Nové Mekky (a zanecháváme druhou cache) a pak se vypravíme na náměstí, vynést konečný verdikt nad novými kašnami. Ten zní: kašny se na náměstí velmi dobře hodí, protože celé náměstí je každej pes jiná ves. Jisté pozitivum však přece jen představují, když se z vnitřních pohnutek, které jsou zbytkem kravýpravy nepochopeny, nechávám fotit u jistého řeckého písmene :-)

  A pak přece jen na Skvrňany, kde hodláme shlédnout minimálně jednu novou kravičku a minimálně jednu velmi starou kravičku. Cesta železničním koridorem nás neminula, takže míjíme i starou známou krávu Milku, a u Staré Mekky zanecháváme další cache. Kelvin telefonuje s Mrožkou, který se konečně probral a hodlá nás poctít svou přítomností, a vyrážíme najít ztracenou kravičku.

  Úspěšný lov je korunován záškodnickou akcí dvou neznámých, kteří zamykají vrata, i když nás dobře viděli. Nastalou situaci, která nás přinutila prověřit všechny tělesné rezervy, jsme všichni ve zdraví přežili, a vydáváme se tak najít již dlouho nahlášenou, ovšem dodnes nevyfocenou těhulku.

  Nu a poté zpátky do města, San Marino čeká! Vyfotíme se na obvyklém místě, čímž je první část výpravy zakončena, a usazujeme se na zahrádce. Dvě kofoly, tortellini aglio speciál, Mrožu si dává steak a je znechucen absencí hranolek v jídelním lístku, doráží dokonce JasnaPaka. Zámeckej pak odchází do práce a my provádíme poslední přesun celého dne, ještě jednou přes Novou Mekku kolem Mansfeldů (plno) na Parkán. Sedm nefiltrovaných plzní tvoří důstojné zakončení kravýpravy, jíž se v záhlaví skví první sudé číslo, které není prvočíslem.

  Kravičkolog: kelvin
  Nad něhou růže: Maia
  Cynický smích: Ladicek
  Support: Zámeckej (tričko s pohyblivou kravičkou už je mu malé :-) )
  Fotodokumentace: kelvin
  Spálená kůže na rukou, nohou, obličeji a v dekoltu: všichni, i když se to o den dřív opravdu nezdálo

  Nevýslovné díky: nám všem a Tvůrci. Kravičkám zdar!

         

  Hodnocení: 100 %

          špatnédobré        

  Obrázky

  Čtvrtá plzeňská kravýprava (8.8.2010), obrázek 1 Čtvrtá plzeňská kravýprava (8.8.2010), obrázek 2 Čtvrtá plzeňská kravýprava (8.8.2010), obrázek 3 Čtvrtá plzeňská kravýprava (8.8.2010), obrázek 4

  Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

  Komentáře

  Vložit další komentář

  10.8.2010 00:06 kelvin
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Čtvrtá plzeňská kravýprava (8.8.2010)
  Delegování určitých věcí nese svoje rizika. Nebude to nikdy dokonalé, a v případě delegování psaní reportu na ládíčka to bude plné narážek na mě. Ale dejme tomu.

  A příště nedeleguj psaní reportu na nějaké děti, toto: "panyckou hrůzu", je moc i na tebe ;).
  10.8.2010 00:11 Ladicek | skóre: 28 | blog: variace | Havlíčkův brod
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Čtvrtá plzeňská kravýprava (8.8.2010)
  Nežereš maso, nepoznáš vtip :-)
  Ještě na tom nejsem tak špatně, abych četl Viewegha.
  Jendа avatar 10.8.2010 01:21 Jendа | skóre: 77 | blog: Jenda | JO70FB
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Čtvrtá plzeňská kravýprava (8.8.2010)
  Příště dej prosím hned na začátek odkaz, o co vlastně jde. Z rychlého prolítnutí blogpostu jsem nabyl dojmu, že ty stěny przníte vy a ještě se tím chlubíte na Internetu.
  10.8.2010 08:52 Ladicek | skóre: 28 | blog: variace | Havlíčkův brod
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Čtvrtá plzeňská kravýprava (8.8.2010)
  V prvních třech reportech jsem odkaz měl, tak jsem si říkal, že už ho počtvrté vynechám… a hle, jsou ještě lidi, kteří nevědí :-)
  Ještě na tom nejsem tak špatně, abych četl Viewegha.
  Marek Bernát avatar 10.8.2010 07:09 Marek Bernát | skóre: 17 | blog: Arcadia
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Čtvrtá plzeňská kravýprava (8.8.2010)

  Plzeň -- prvé čisto funkcionálne mesto :-)

  physics.stackexchange.com -- Q&A stránky o fyzike v štýle StackOverflow.
  alblaho avatar 10.8.2010 08:42 alblaho | skóre: 17 | blog: alblog
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Čtvrtá plzeňská kravýprava (8.8.2010)
  Taky se mi líbí, jak Plzeň propaguje funkcionální programování. Tahle kašna se prý jmenuje Haskell.
  10.8.2010 08:50 Ladicek | skóre: 28 | blog: variace | Havlíčkův brod
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Čtvrtá plzeňská kravýprava (8.8.2010)
  Já věděl, že tady mne pochopí! :-)
  Ještě na tom nejsem tak špatně, abych četl Viewegha.
  kotyz avatar 10.8.2010 10:22 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Radnice
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Čtvrtá plzeňská kravýprava (8.8.2010)
  ja myslel ze se jmenuje Half-Life :-D
  Mul-ti-pass! | Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
  alblaho avatar 10.8.2010 10:48 alblaho | skóre: 17 | blog: alblog
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Čtvrtá plzeňská kravýprava (8.8.2010)
  Každý tam vidí, co chce. Nicméně hlavní hrdina Half-Life je snad jediná akční postava s Ph.D. :_)
  Marek Bernát avatar 10.8.2010 11:02 Marek Bernát | skóre: 17 | blog: Arcadia
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Čtvrtá plzeňská kravýprava (8.8.2010)

  Indiana Jones bol dokonca profesor. A určite sa ich nájde viac. Ale z oblasti mat/fyz/inf asi bude jediný :-)

  physics.stackexchange.com -- Q&A stránky o fyzike v štýle StackOverflow.
  10.8.2010 11:41 Ondrej 'SanTiago' Zajicek
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Čtvrtá plzeňská kravýprava (8.8.2010)
  Ale z oblasti mat/fyz/inf asi bude jediný
  Tipoval bych, ze i tam jich bude dost. Hned me napada treba Another World.
  Marek Bernát avatar 10.8.2010 11:52 Marek Bernát | skóre: 17 | blog: Arcadia
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Čtvrtá plzeňská kravýprava (8.8.2010)

  Fíha, tak to som ani netušil. Ale nie som si ani istý, či som to hral. Obrázky pripomínajú inú hru, ktorú som trochu hrával -- Flashback. A podľa wikipédie:

  The 1992 game Flashback, which is also from Delphine, is often mistaken as a sequel to Another World because of similar gameplay and graphics. It has nothing to do with Another World, except for the said graphics and gameplay. It was also made without the involvement of Chahi. Flashback does seem to make a few direct references to Another World, including the prominent use of personal force fields in combat, a nearly identical end text in the ending cutscene, and an almost exact motion recreation of the gun pickup cutscene.

  physics.stackexchange.com -- Q&A stránky o fyzike v štýle StackOverflow.
  alblaho avatar 10.8.2010 12:01 alblaho | skóre: 17 | blog: alblog
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Čtvrtá plzeňská kravýprava (8.8.2010)
  Indiana Jones byl archeolog, žádný magor s páčidlem :-).

  Jinak ve státech je profesor jen vypsané místo na univerzitě, takže to neznamená nic, dokud nezjistíš co je to za univerzitu. U nás samozřejmě na univerzitě taky záleží, ale profesory oficiálně jmenuje prezident a ti lidí ho mají doživotně. OT: americký systém dává větší smysl.
  Marek Bernát avatar 10.8.2010 12:49 Marek Bernát | skóre: 17 | blog: Arcadia
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Čtvrtá plzeňská kravýprava (8.8.2010)

  Čo to? Ja som mal za to, že tie systémy sú zhruba rovnaké. Bc., Mgr., Ph.D., postdoc spoločné a na západe potom Assistant Professor a Professor, čomu u nás zodpovedá Docent a Profesor. Non?

  physics.stackexchange.com -- Q&A stránky o fyzike v štýle StackOverflow.
  alblaho avatar 10.8.2010 22:50 alblaho | skóre: 17 | blog: alblog
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Čtvrtá plzeňská kravýprava (8.8.2010)
  Docent, je pokud vím rakouskouherský vynález.

  Navíc Bc. až Ph.D. jsou akademické tituly, ale Doc a Prof jsou snad hodnosti. Něco jako plukovník a generál na univerzitě:-)
  Marek Bernát avatar 10.8.2010 23:10 Marek Bernát | skóre: 17 | blog: Arcadia
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Čtvrtá plzeňská kravýprava (8.8.2010)

  Fíha. Budem sa musieť dovzdelať. Nerád by som niektorí z tých titulov získal a ani nevedel, čo má znamenať :-D

  physics.stackexchange.com -- Q&A stránky o fyzike v štýle StackOverflow.
  10.8.2010 11:46 Ondrej 'SanTiago' Zajicek
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Čtvrtá plzeňská kravýprava (8.8.2010)
  Tahle kašna se prý jmenuje Haskell.

  No, ja bych ji pojmenoval spis Church.
  Marek Bernát avatar 10.8.2010 11:47 Marek Bernát | skóre: 17 | blog: Arcadia
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Čtvrtá plzeňská kravýprava (8.8.2010)

  Church of lambda? Lambda of Church? :-)

  physics.stackexchange.com -- Q&A stránky o fyzike v štýle StackOverflow.
  10.8.2010 12:00 Ondrej 'SanTiago' Zajicek
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Čtvrtá plzeňská kravýprava (8.8.2010)
  Samozrejme podle Alonza Churche
  Marek Bernát avatar 10.8.2010 12:46 Marek Bernát | skóre: 17 | blog: Arcadia
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Čtvrtá plzeňská kravýprava (8.8.2010)

  To mal byť pokus o vtip :-) Alonza pochopiteľne poznám. Keby som mal opačné pohlavie a 14 rokov, tak mám jeho plagáty vylepené všade po izbe :-D

  physics.stackexchange.com -- Q&A stránky o fyzike v štýle StackOverflow.
  10.8.2010 12:30 brutalniBommel
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Čtvrtá plzeňská kravýprava (8.8.2010)
  cely ten zapisek mi pripada nejak chaoticky s krecovitou snahou o vtip, kde to jen jde. Vlastne by nestal za komentar, nebyt te divky:

  Nevim co se temi mladymi muzi dnes deje, ale nechapu jakto ze uz zde neni rada zadosti o adresu a nebo alespon mobil te divky. Misto toho kecy o funkcionalnim programovani.

  Ta prirozena krasa te damy kombinovana s tim lezernim 'outfitem' me dost nadchla. Ale asi nejvic me bere ta tajemnost, ty otazniky, ktere ty divka vysila smerem k nam muzum - kdy nevime jestli ta divka dochazi na vysokou skolu jako studentka a nebo jako uklizecka. Ano, takovou zeny si my 'normalni' chlapi predstavujeme. Tajemnou prirozenou , nadhernou zenskou, kterou budeme kazdy den na novo objevovat.
  10.8.2010 12:41 Ladicek | skóre: 28 | blog: variace | Havlíčkův brod
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Čtvrtá plzeňská kravýprava (8.8.2010)
  Pane kolego, budu vaši skrytou žádost forwardovat, ale nejsem si jistý, jestli nebude Maie trochu vadit, že jste ženatý :-)
  Ještě na tom nejsem tak špatně, abych četl Viewegha.
  10.8.2010 13:17 kelvin
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Čtvrtá plzeňská kravýprava (8.8.2010)
  http://kravicky.unas.cz/a/ohlednuti-za-ctvrtou-kravypravou ;)

  Založit nové vláknoNahoru

  ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
  © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.