abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 19:55 | Zajímavý software

    Uživatelé mobilních telefonů s Linuxem si nyní mohou nainstalovat aplikaci Mobilní Datovka. Díky tomu je přístup k datovým schránkám dostupný i na zařízeních s mobilními linuxovými distribucemi, jako jsou například Mobian, NixOS Mobile, pmOS atd. Aplikace je dostupná na Flathubu.

    David Heidelberg | Komentářů: 0
    včera 13:33 | Komunita

    Software Freedom Conservancy v novém dokumentu shrnuje doporučení, jak přistupovat ke generativní AI založené na LLM při přispívání do svobodného a open-source softwaru. Mimo jiné vyzývá k obezřetnosti, transparentnosti a revizi generovaného kódu člověkem.

    |🇵🇸 | Komentářů: 3
    včera 13:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 5.6.0 programu na úpravu digitálních fotografií darktable (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 20:11 | Komunita

    Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma. V Týdnu v GNOME je zmíněn flatpak balíček pro GIMP 0.54.1 z roku 1996. Jedná se o poslední verzi GIMPu postavenou nad toolkitem Motif.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 19:11 | Nová verze

    Home Assistant Operating System, tj. linuxová distribuce optimalizována pro hostování Home Assistanta a jeho aplikací, byl vydán v nové major verzi 18.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 18:11 | Komunita

    Po šestiletém úsilí byla z jádra Linux odstraněna funkce strncpy(). Všechna předchozí volání této funkce byla převedena na bezpečnější alternativy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    20.6. 17:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 261 správce systému a služeb systemd (Wikipedie, GitHub). Z novinek lze vypíchnout nový subsystém IMDS (Cloud "Instance Metadata Service"), nový příkaz storagectl nebo novou komponentu systemd-sysinstall.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    20.6. 12:00 | Nová verze

    Vývojové prostředí Qt Creator bylo vydáno ve verzi 20 (seznam změn). Novinky zahrnují hlavně rozšíření pro integraci LLM agentů nebo minimalistický editační režim uživatelského rozhraní („zen mode“).

    |🇵🇸 | Komentářů: 0
    19.6. 10:22 | Humor

    Už jste se prolétli na webu Google Earth? Přibyl tam Simulátor letu (Nástroje / Simulátor letu). Funguje i bez účtu Google [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    19.6. 09:55 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.7 (𝕏, Bluesky, Mastodon) multiplatformního open source herního enginu Godot (Wikipedie, GitHub). Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1961 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek



    Vložit další komentář
    Bystroushaak avatar 11.9.2015 14:59 Bystroushaak | skóre: 36 | blog: Bystroushaakův blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Inkrementální odmrvování Firefoxu
    No, stejně se blíží termín, kdy si bez škrábání se pravou ruko za levým uchem nebudu moct jednoduše vyvíjet malé soukromé doplňky pro Firefox, tak asi stejně je čas poohlédnout se po něčem rozumnějším. Jenže zatím naprosto netuším, po čem...
    Já jsem se nasral už před rokem, tak používám na některých počítačích Palemoon.
    Petr Tomášek avatar 11.9.2015 15:20 Petr Tomášek | skóre: 39 | blog: Vejšplechty
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Inkrementální odmrvování Firefoxu
    Díky, kouknu na to, vypadá to zajímavě...
    multicult.fm | monokultura je zlo | welcome refugees!
    Chytrex avatar 11.9.2015 17:48 Chytrex | skóre: 30 | Bohumín
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Inkrementální odmrvování Firefoxu
    +1
    Hrdý člen KERNEL ULTRAS .:. define QUESTION ((bb) || !(bb)) .:. Odmítám vaši realitu a nahrazuji ji svou vlastní..
    ⧠ A = 0 avatar 12.9.2015 07:54 ⧠ A = 0 | skóre: 11 | blog: Technokratovo_zrcadlo | 上海
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Inkrementální odmrvování Firefoxu
    Proč to není v debianu?
    Nevolte zmrdy.
    Bystroushaak avatar 12.9.2015 13:23 Bystroushaak | skóre: 36 | blog: Bystroushaakův blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Inkrementální odmrvování Firefoxu
    Ono to není nikde. Tvůrcům se prostě nechce dělat balíčky, tak to distribuují pěkně dementním způsobem pomocí vlastního instalátoru.

    Koukal jsem, že v ubuntu chvíli někdo dělal ppa, ale teď je to hodně zastaralé.
    14.9.2015 11:00 R
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Inkrementální odmrvování Firefoxu
    Klasicka Windows demencia...
    Bystroushaak avatar 14.9.2015 12:02 Bystroushaak | skóre: 36 | blog: Bystroushaakův blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Inkrementální odmrvování Firefoxu
    11.9.2015 15:07 Michal Kubeček | skóre: 71 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Inkrementální odmrvování Firefoxu
    Mé preference jsou naštěstí dost podobné těm, které mají autoři rozšíření Classic Theme Restorer, takže u většiny změn, které mi vadí, tam najdu možnost potlačit je.
    Petr Tomášek avatar 11.9.2015 15:19 Petr Tomášek | skóre: 39 | blog: Vejšplechty
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Inkrementální odmrvování Firefoxu
    Vidíš, mám jej nainstalován, ale rychlejší/jednodušší bylo podívat se do about:config. ;-)
    multicult.fm | monokultura je zlo | welcome refugees!
    11.9.2015 15:50 Michal Kubeček | skóre: 71 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Inkrementální odmrvování Firefoxu
    IIRC to rozšíření umí i pár věcí, které už v about:config nastavit nejdou (např. findbar dole nebo někdejší browser.tabs.closebuttons).
    Max avatar 11.9.2015 16:19 Max | skóre: 73 | blog: Max_Devaine
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Inkrementální odmrvování Firefoxu
    Proxy řeším pluginem (zapnout/vypnout). I to lezení do nastavení je zbytečný voser, takto to má člověk jedním kliknutím.
    Zdar Max
    Měl jsem sen ... :(
    Josef Kufner avatar 11.9.2015 17:28 Josef Kufner | skóre: 70
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Inkrementální odmrvování Firefoxu
    Proxy, v dobách, kdy jsem ji ještě používal, jsem používal lokální proxy a v ifup/ifdown hoocích jsem měl úpravu její konfigurace, abych nemusel vše pořád přenastavovat.
    Hello world ! Segmentation fault (core dumped)
    Marián Kyral avatar 11.9.2015 18:04 Marián Kyral | skóre: 29 | blog: Sem_Tam | Frýdek-Místek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Inkrementální odmrvování Firefoxu
    Já zase mám shell scriptík, který pozná, kde právě jsem a podle toho nastaví, při startu KDE, systémovou proxy a tím i ve FF. Nemusím nic dělat, funguje to automaticky ;-)
    Bedňa avatar 11.9.2015 20:34 Bedňa | skóre: 34 | blog: Žumpa | Horňany
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Inkrementální odmrvování Firefoxu
    Mne systémovú proxy FF nechce brať, tiež mám na proxy script, hoci manuálny.
    KERNEL ULTRAS video channel >>>
    Marián Kyral avatar 13.9.2015 21:42 Marián Kyral | skóre: 29 | blog: Sem_Tam | Frýdek-Místek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Inkrementální odmrvování Firefoxu
    Jo, to je možné. Už je to hodně, hodně dlouho, ale vím, že jednu dobu jsem tam řešil nějaký problém s FF. Nakonec jsem to vyřešil tím, že do prefs.js doplním ty správné hodnoty proxy. A od té doby jsem na to nesahal, Takže nevím, jestli ten problém už opravili. Ale asi ne.
    Bedňa avatar 14.9.2015 00:04 Bedňa | skóre: 34 | blog: Žumpa | Horňany
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Inkrementální odmrvování Firefoxu
    Začínam mám pocit že to od verzie k verzií, odprísahal by som že mi to fungovalo a už to proste nebere.
    KERNEL ULTRAS video channel >>>
    11.9.2015 22:27 manasekp | skóre: 29 | blog: manasekp | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Inkrementální odmrvování Firefoxu
    Mozna bude muj komentar mimo ale opet bych doporucil vyzkouset pentadactyl, da se na to zvyknout velmi rychle a vysledkem muze byt prohlizec ze ktereho zmizi vsechni ovladaci hejblatka a barevne nesmysly. Viz muj dva roky stary desktop. Od te doby jsem vymenil Kde4 za fluxbox a 32bit blbuntu za 64bit debian a v ovladani a chovani celeho dekstopu se afaik nezmenilo vubec nic.
    BIOKOMP | Cas od casu se pokousim nekoho srazit k zemi abych se tam nevalel sam.
    Jendа avatar 12.9.2015 00:44 Jendа | skóre: 78 | blog: Jenda | JO70FB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Inkrementální odmrvování Firefoxu
    Změň si adresu v patičce z neexistující domény na otrrecycling.

    Když tamten web přestal fungovat, bál jsem se, že nebudu mít kde objednávat betonový recyklát lidem, které nemám rád.
    11.9.2015 23:21 Dirka | skóre: 15 | blog: dirka12345
    Rozbalit Rozbalit vše Seamonkey
    A co tak Seamonkey na vsechny tyhle FF stezovace ... vzhled si drzi vicemene uz od dob Netscapu, jadro ma stejny jako FF, vetsina (pro me) dulezitych doplnku taky.
    12.9.2015 12:44 Skywaker
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Seamonkey
    +1
    ⧠ A = 0 avatar 12.9.2015 17:29 ⧠ A = 0 | skóre: 11 | blog: Technokratovo_zrcadlo | 上海
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Seamonkey
    #14 :-(
    Nevolte zmrdy.
    Václav 12.9.2015 18:01 Václav "Darm" Novák | skóre: 26 | blog: Darmovy_kecy | Bechyně / Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Seamonkey
    Tam se to jmenuje iceape kvůli brandingu.
    Cross my heart and hope to fly, stick a cupcake in my eye!
    ⧠ A = 0 avatar 12.9.2015 18:24 ⧠ A = 0 | skóre: 11 | blog: Technokratovo_zrcadlo | 上海
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Seamonkey
    Nevolte zmrdy.
    12.9.2015 19:08 Dirka | skóre: 15 | blog: dirka12345
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Seamonkey
    Na debianu to nepouzivam, ale napr tady http://hjh.syssap.nl/Debian/Wheezy/amd64/ nebo http://hjh.syssap.nl/Debian/Jessie/amd64/ jsou balicky, pokud chces jinou architekturu, tak ve strukture pro tvuj arch.
    Václav 12.9.2015 21:41 Václav "Darm" Novák | skóre: 26 | blog: Darmovy_kecy | Bechyně / Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Seamonkey
    Aha… Škoda, na Archu balíčky pro Seamonkey normálně vychází.
    Cross my heart and hope to fly, stick a cupcake in my eye!
    ⧠ A = 0 avatar 12.9.2015 22:15 ⧠ A = 0 | skóre: 11 | blog: Technokratovo_zrcadlo | 上海
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Seamonkey
    Poslední dobou (ano, z ONOHO i jiných důvodů) uvažuji o tom, že Arch vyzkouším a případně na něj přejdu. Tak mám další důvod do sbírky. Teď ještě najít čas...
    Nevolte zmrdy.
    14.9.2015 20:11 Michal Kubeček | skóre: 71 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Inkrementální odmrvování Firefoxu
    Tak jsem právě zjistil, že minulý týden v rámci "bugu" 1119250 zrušili možnost vrátit původní verzi search bar. :-( Občas mám pocit, že vývojáři se inspirují mým nastavením a systematicky jednu po druhé ruší ty konfigurační volby, které jsem si změnil oproti defaultu.
    Dreit avatar 15.9.2015 17:36 Dreit | skóre: 15 | blog: Dreit a jeho dračí postřehy | Královehradecký kraj
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Inkrementální odmrvování Firefoxu

    Bohužel to znám taky a rozhodně nejde jen o Firefox :-(

    Nope
    Petr Tomášek avatar 15.9.2015 19:26 Petr Tomášek | skóre: 39 | blog: Vejšplechty
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Inkrementální odmrvování Firefoxu
    Njn, korporatizmrdizace free softwaru...
    multicult.fm | monokultura je zlo | welcome refugees!
    23.9.2015 21:29 JZD | skóre: 15 | blog: Na_dvorku
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Inkrementální odmrvování Firefoxu
    Mě pěkně nasrali tím vzhledem australis. Našel sem doplněk vzhledu Littlefox for Firefox. Žádné plýtvání místem a nesmyslně velkýma ikonama.
    Víra znamená vyznávat to, o čem člověk dobře ví, že to není pravda. Mlčeti platina, mluviti v gajzu, býti v hajzlu.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.