Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Včera jsem šel k tátovi do práce, potřeboval z aktivovat windows, zbývali mu už jen dva dny. Původně to měla být otázka pár sekund. Vždyť mám přeci legální windows¨, tak jaký pak problém.
Ale čekalo mě nemilé zjišzění, Microsoft se totiž rozhodl, že pokud reinstaluju windows musím provést aktivaci přes operátora. Což mě moc nepotěšilo, a to z několika důvodů. Zaprvé nerad telefonuji a nemám rád operátory a už vůbec ne Microsoft. Zadruhé musíse zadat asi tak 50ti místní kód pomocí tónové volby, ož byl problém(člověk se splete a musí odznova).
No nakonec jsem si řek, že se na ně vy....u a cracknu to. No a to byla fatální chyba. A proč? No při hledání cracku sem používal notebook taky s winxp a crack sem si pres bluetooth poslal na ten tátův komp. Jenomže ten crack byl zavirovanej . Takže jsem si infikoval oba kompy. Na tom booku byl avast ten sice zareagoval, ale nebylo to nic platné. Takže jsem musel reinstalovat o book
. Na druhym kopu byl nod32 a ten se stím vypořádal dobře, ale nakonec jsem musel stejně reinstalit bo aktivace cracku proběhla nějak pochybně a systém nenajel.
Z původních pár sekund se to protáhlo na několik hodin, odcházel jsem od táty z práce pozdě večer a stav kompu byl na tom stejně jako když jsem přišel. Takže sem zbytečně něco zkoušel. Dnes ráno jsem se rozhodl že to zkusím normálně a překonám se a zavolám, po dvou pivkách jsem se jal telefonu a bylo to nakonec to ani tak nebolelo. Ale stejně mě štve ta politika microsoftu.
Tak počítače byly oba už funkční a já si řek, že si ukousnu trochu místa na tatkovím komplu a šoupnu si tam Arch. Pro resize partišny jsem použil Gparted LiveCD. Vše proběhlo v poho, akorát windows nenajeli. Myslel jsem že se některá data resizem ztratila, ale nakonec se jen win posunul o partišnu dál, takže stačilo upravit boot.ini.
Disk byl připraven a už stačilo nainstalit Arch linux. Stáhl jsem si iso ve verzi 0.8beta2. Instalace proběhla bezproblémů, grub jsem nainstaloval na druhý disk, aby mi nepřepsal ten windousáckej. Systém najel perfektně a rychleji než windows. Pak už sem jen doinstaloval Xorg a KDE. Po najetí do KDE jsem si řekl že vyzkouším jak funguje hardware. Prvním sem rozchodil akceleraci to nebyl žádný problém. Použil jsem opensource ovladače pro ATI. Výkon u tátovy x300 byl v glxgears 2300 fps. Vše ostatní fungovalo samo od sebe, teda až na bluetooth, ale ten se mi podařilo rozjed během pár minut. Celkově jsem měl z Archu mnohem lepší pocit než z Woken, teď už jen přesvědčit tátu ať používá Arch místo Xpéček.
Tiskni
Sdílej:
OP:brý den, co potřebujete? Já:aktivovat winxp OP:proč? Já:musel jsem přeinstalovat pc a už mi nejde aktivace OP:nadiktujte mi prvních 5 č. z ID Já:ok,tady jsou OP:ok, přepojím vás na hlasouvou aktivaci Já:ok cvak, trnk, brnk ...A je zaktivováno :). Myslím, že i u OEM verze je povoleno, mít je jakoby 2x nainstalované, potřetí už zase key nebude platit. Takže teoreticky, když někdo dostane new PC s OEM verzí, tak to můžou nainstalit na další PC, který bude regulérně sosat všechny záplaty a upgrade od MS a nic nebude piskovat. Ovšem pokud potom dojde k aktivaci přes internet, tak bude možná potřeba provést aktivaci i na tom kámošovo pc, od kterého máme vypálenou instalačku. Není to legální a když někdo přijde k těm zaktivovaným winxp oem, co jsem di od někoho přepálil, tak bude stejně průser. Tohle je jen spíš způsob, jak se vyhnout zbytečnému crackování a potom vypínání wga apod. hovadin ...
OP: Dobrý den dovolali jste se .... OP:Co potřebujete? Já:aktivovat winxp OP:proč? Já:musel jsem přeinstalovat pc a už mi nejde aktivace OP: A nakolika počítačích je máte nainstalované Já: Jen na jednom OP:nadiktujte mi všechna č. z ID Já:ok,tady jsou OP:ok, tady máte dalších 50 čísel které postupně zapište do políček A,B.... Já:ok OP: Tak teď už je dejte dokončit cvak, trnk, brnk ...