abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 03:11 | Komunita

    Linux Foundation zveřejnila Výroční zprávu za rok 2025 (pdf). Příjmy Linux Foundation byly 311 miliónů dolarů. Výdaje 285 miliónů dolarů. Na podporu linuxového jádra (Linux Kernel Project) šlo 8,4 miliónu dolarů. Linux Foundation podporuje téměř 1 500 open source projektů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 02:11 | Zajímavý článek

    Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.12.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 02:00 | Nová verze

    OpenZFS (Wikipedie), tj. implementace souborového systému ZFS pro Linux a FreeBSD, byl vydán ve verzi 2.4.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 01:00 | IT novinky

    Kriminalisté z NCTEKK společně s českými i zahraničními kolegy objasnili mimořádně rozsáhlou trestnou činnost z oblasti kybernetické kriminality. V rámci operací OCTOPUS a CONNECT ukončili činnost čtyř call center na Ukrajině. V prvním případě se jednalo o podvodné investice, v případě druhém o podvodné telefonáty, při kterých se zločinci vydávali za policisty a pod legendou napadeného bankovního účtu okrádali své oběti o vysoké finanční částky.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 14:44 | IT novinky

    Na lepší pokrytí mobilním signálem a dostupnější mobilní internet se mohou těšit cestující v Pendolinech, railjetech a InterPanterech Českých drah. Konsorcium firem ČD - Telematika a.s. a Kontron Transportation s.r.o. dokončilo instalaci 5G opakovačů mobilního signálu do jednotek Pendolino a InterPanter. Tento krok navazuje na zavedení této technologie v jednotkách Railjet z letošního jara.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 12:22 | Bezpečnostní upozornění

    Rozšíření webového prohlížeče Urban VPN Proxy a další rozšíření od stejného vydavatele (např. 1ClickVPN Proxy, Urban Browser Guard či Urban Ad Blocker) od července 2025 skrytě zachytávají a odesílají celé konverzace uživatelů s AI nástroji (včetně ChatGPT, Claude, Gemini, Copilot aj.), a to nezávisle na tom, zda je VPN aktivní. Sběr probíhá bez možnosti jej uživatelsky vypnout a zahrnuje plný obsah dotazů a odpovědí, metadata relací i

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    včera 05:22 | Zajímavý software

    QStudio, tj. nástroj pro práci s SQL podporující více než 30 databází (MySQL, PostgreSQL, DuckDB, QuestDB, kdb+, …), se stal s vydáním verze 5.0 open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí Apache 2.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    včera 04:55 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 259 správce systému a služeb systemd (Wikipedie, GitHub).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 02:55 | Zajímavý článek

    Cloudflare Radar poskytuje aktuální informace o globálním internetovém provozu, útocích nebo trendech. Publikován byl celkový přehled za rok 2025. Globální internetový provoz vzrostl v roce 2025 o 19 %.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    17.12. 15:22 | IT novinky

    Správní rada americké mediální skupiny Warner Bros. Discovery (WBD) podle očekávání odmítla nepřátelskou nabídku na převzetí od firmy Paramount Skydance za 108,4 miliardy dolarů (2,25 bilionu Kč). Paramount podle ní neposkytl dostatečné finanční záruky. Akcionářům proto doporučuje nabídku od Netflixu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Kdo vám letos nadělí dárek?
     (0%)
     (0%)
     (0%)
     (0%)
     (0%)
     (0%)
     (40%)
     (20%)
     (40%)
    Celkem 5 hlasů
     Komentářů: 6, poslední dnes 08:17
    Rozcestník

    Nadherna dovolena

    17.6.2009 02:56 | Z mého života | poslední úprava: 17.6.2009 13:08

    do aleluja, po dvou hodinach psani se mi to jeblo a pri odesilani to nejak mrdlo a je to v riti        

    Hodnocení: 54 %

            špatnédobré        

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    |🇵🇸 avatar 17.6.2009 04:59 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nadherna dovolena
    Ty vole, ty vládneš!
    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    |🇵🇸 avatar 17.6.2009 05:05 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nadherna dovolena
    Obsah dopiš do komentáře.
    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    17.6.2009 07:53 Martin Baleja | skóre: 13 | blog: Segmentation_Fault
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nadherna dovolena

    Tumáš banána, šmejde!

    Why are hemorrhoids called "hemorrhoids" instead of "assteroids"?
    17.6.2009 07:55 RX88
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nadherna dovolena

    To je přeci jedno kam jsi jel a co jsi zažil. Hlavně že ses zase vožral. :-D

    17.6.2009 08:07 Juraj
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nadherna dovolena

    Typickej alky Cech...

    17.6.2009 08:10 eoj
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nadherna dovolena
    Hlavne, ze to vime.
    17.6.2009 09:06 Robo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nadherna dovolena

    trapne

    =^..^= AmigaPower® avatar 17.6.2009 09:10 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nadherna dovolena
    Taky sem chtěl předevčírem něco napsat, byl jsem ve vyjímečně tvůrčim stavu s vopicí na jednom a můzou na druhym rameni, něco jsem rozepsal, pak jsem si dal na balkóně druhý brko, ukop si síťovej kabel od zdroje a protože se mi ho tam pořád nějak nedařilo strčit spátky, tak jsem šel chrápat abych neudělal víc škody než užitku... :-D

    PS: Ale těch 96 piv (12x multipack Staráč Ležák po osmi) co jsem si 8.6. přivez z ČR už jsem včera dožah, tak snad zas něco stvořim...
    default avatar 17.6.2009 10:12 default | skóre: 22 | Madrid
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nadherna dovolena
    tak jsem šel chrápat abych neudělal víc škody než užitku... :-D

    To mi připomíná, jak jsem v pátek přišel domů a že dám do ledničky chladit kuželky. Otevřu a tma. "Hmm, žárovka šla do prdele," řekl jsem si a nechal to bejt. Jenže pak jsem o pár hodin později, když jsem šel pro další náboj, zjistil, že nejen žárovka — ale i termostat řekl své konečné Adios.

    No, představ si bejt víkend bez ledničky. Nejvíc mi vadila představa teplýho piva. :-D Tak jsem ledničku rozebral, kouknul na zapojení a dostal strach z toho motorku, co je v tom černym šmejdu tam dole pod tou černou mříží. Už jednou jsem dostal ránu od cívky transformátoru; takovou tu zpětnou způsobenou indukcí — a nebylo to moc příjemný.

    Tak jsem si dal panáčka a ledničku v klidu opatchoval. Po chvilce debugování jsem zjistil, že termostat disponuje vlajkou force_cooling a aplikoval hot fix, který ji nastaví na hodnotu true. :-D

    Nakonec všechno dobře dopadlo a jestli neumřeli, tak žijí dodnes. :-D

    wasabi1 avatar 17.6.2009 11:05 wasabi1 | skóre: 9 | blog: iLinux
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nadherna dovolena

    Tak ty jsi taky dobrej :-D Skoro jsem z toho brečel :-D +1 master

    Týmová práce je důležitá hlavně proto, aby bylo možno svést vinu na někoho jiného.
    17.6.2009 12:10 Filip Dominec
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nadherna dovolena

    Když jsme u toho, ono postavit elektronický termostat (s komparátorem, termistorem a relé) by asi nemělo být nic těžkého.

    kotyz avatar 17.6.2009 11:05 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nadherna dovolena
    Jaky maji v Chorvatsku piva? Na Korfu sme pili Mythos a Amstel a dalo se to. Nebo sis vez s sebou kartac Staracu? ;-)
    Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
    kozzi avatar 17.6.2009 12:15 kozzi | skóre: 55 | blog: vse_o_vsem | Pacman (Bratrušov)
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nadherna dovolena
    No ja pil jen dva druhy ožujsko a karlovačko, obě piva se daly vypít. Tady u nás bych je asi nepil, jsou taková vodnatá nemají přílič říz, ale zase dobře osvěží takže na dovolené u moře idelní.
    Linux je jako mušketýři "jeden za všechny, všichni za jednoho"
    kozzi avatar 17.6.2009 13:09 kozzi | skóre: 55 | blog: vse_o_vsem | Pacman (Bratrušov)
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nadherna dovolena
    Jo a jeste jsem tam mel sebou becku Holba Serak a pak sem jeste pil plechovkoveho kozla a kelta
    Linux je jako mušketýři "jeden za všechny, všichni za jednoho"
    kotyz avatar 17.6.2009 13:13 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nadherna dovolena
    c(_) Kozel a c(_) Kelt, mlask ;-) :-D
    Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
    17.6.2009 15:16 kralyk z abclinuxu | skóre: 29 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nadherna dovolena
    To mi připomíná mnohočetné pomaturitní večírky... Neuvěřitelný párty, být nestřízliv víc jak 24 hodin se jen tak nepodaří... :-D
    Věta "No dobrý, tak načnem další sud, naražte to někdo..." mě ještě nějakou chvíli bude pronásledovat v nočních můrách :-D
    Václav 17.6.2009 17:11 Václav "Darm" Novák | skóre: 26 | blog: Darmovy_kecy | Bechyně / Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nadherna dovolena
    Ona hláška kámoše „Tak dopijem stůl a dem spát“, když už jsme byli poslední dva vzhůru byla na jedné akci taky vražedná. (na stole byla ještě pěkná sbírka různých lahví kořalek různých značek a kvallit, většina téměř dopita, ale minimálně na dva panáky v každé bylo.)
    Cross my heart and hope to fly, stick a cupcake in my eye!
    AraxoN avatar 17.6.2009 20:49 AraxoN | skóre: 47 | blog: slon_v_porcelane | Košice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nadherna dovolena

    Hehe, ja mám inú, podobnú. Keď sme na akcii na chalupe ostali nažive len dvaja, asi o 2:00 am:

    - "dorazíme sud, tam už nemôže byť veľa!"

    Po 5 hodinách (a 18 malých pivách na hlavu - robili sme čiarky) sud porazil nás. Zle mi bolo ešte 2 dni.

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.