Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
a) merit rovnym metrem a zakazat vsechny strany hlasici se k totalitni ideologiiNaprosto mimo... To by nekdo musel rozhodnout co je to totalitni ideologie, coz u kazdyho cloveka je jiny, a kdyby nekdo "oficialne" prohlasil neco za totalitni ideologii, tak by se sam totalitni stal.
Cena za samolepku 50 Kč + 50 Kč za poštovné a balné. Pokud jich budete chtít víc, tak se dohodneme na slevě.Z toho tak nejak plyne, ze 50 Kc nejsou naklady na jednu samolepku, ale je v tom i zisk.
Pravidla jen podle sebe si opravdu můžu udělat jenom v tom bytě
V bytě se taky musíš dohadovat s ostatními členy domácnosti (pokud nebudeš zlý autoritativní otec, kterého budou všichni poslouchat na slovo).
čím větší bude oblast, kde se lidé dokážou dohodnout na společných pravidlech a dodržovat je, tím lépe.
To si právě nemyslím a mám víc důvodů, proč by tím svrchovaným územím měl být stát a ne EU nebo svět.
*) např. 60% je pro, 40% je proti (často jsou poměry i 51:49) a to vůbec neznamená, že jsme si vybrali správnou cestu, není to vůbec žádná záruka.
Stát (zvlášť ČR) je relativně dost homogenní území s podobnými zájmy a podmínkamiA proč zrovna stát typu ČR a ne stát typu USA, Belgie, Rusko, Austrálie, Monako...? EU neznamená unifikaci a potírání rozmanitosti, spíš právě naopak.
Už víckrát jsem tu psal o prospěšnosti politické konkurence – konkurence mezi státními zřízeními.To se se společnými pravidly nijak nevylučuje. Jistě se shodneme na tom, že v IT je lepší třeba standard USB, než kdyby si každý výrobce dělal vlastní rozhraní. To ale ještě neznamená, že neexistuje konkurence v oblasti USB zařízení. Stejné je to i v politice.
Je absurdní, když si někdo myslí, že ví, jak by měla být Evropa uspořádána a jak by měla fungovatProč je to absurdní pro Evropu a není to absurdní pro ČR?
Lisabonská smlouva znamená dát „bianco šek“ Evropské unii ať si s naším státem dělá, co chce.Jenže Evropská unie jsme my.
Stát (zvlášť ČR) je relativně dost homogenní území s podobnými zájmy a podmínkamiČR relativně proti Belgii, Španělsku, UK, ale i Francii, Německu, Itálii... možná relativně homogenní je, ale nepřeceňoval bych to a navíc netuším, jak by se ta idea "národních státu" měla aplikovat jinde po Evropě. Rozdrobit a izolovat i existující země? Příp. možná pár válek, abychom napravily, kde se nám hranice nepovedlo srovnat s homogenními "národy"? Mohl byste prosím nějak rozvést, jaké jsou mé zájmy, jak se (ve většíně) shodují s těmi Vašimi, a liší se od zájmů Hanse v Dortmundu, Francesca v Neapoli, Jima v Glasgow a Diega v Madridu? V čem je Váš "český" zájem specifický oproti jinak celkem obecné snaze lidi o stabilní prostředí pro život a zajištění rodiny?
Není to tak dávno, co se tu lidé rozčilovali, že vydat software pod licencí např. „GPLv3 nebo vyšší“ znamená dát „bianco šek“ organizaci FSF, podobně Lisabonská smlouva znamená dát „bianco šek“ Evropské unii ať si s naším státem dělá, co chce.Další, kdo nepochopil a jenom papouškuje moudra Klausových věrných (alespoň doufám, protože nevědomé papouškování mi pořád přijde lepší, než vědomá lež). Neztratili jsme své zastoupení a hlas v EU, nejsme v pozici "o nás bez nás" jako "nezávislé" Norsko. Mimochodem, jste tu dával internetové ankety z Práva a vyvozoval z toho nějaké závěry o veřejné podpoře. Myslíte, že výrazně negativní hodnocení tohoto blogpostu je dáno pouze nespokojeností se slohovou úrovní?
Aby tomu tak nebylo, je potřeba dělat něco víc, než jen lepit samolepky.Tak, tak. Nejlepší postup jak se snadno a rychle dostat mimo EU:
Tiskni
Sdílej: