Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Nedávno vyšel IM klient Psi ve verzi 0.13. Stáhnul jsem si zdrojáky a zkompiloval i s podporou VoIPu – sláva, konečně funguje telefonování přes Jabber! Když už tu mám lokálně přeložené Psi, rozhodl jsem se vyřešit jednu věc, která mne vždycky trochu štvala – odesílání souborů.
Poslat někomu soubor vyžaduje buď kliknout na jeho jméno v rosteru pravým tlačítkem a vybrat „Send File“ v kontextovém menu, nebo mít otevřené chatovací okno, kliknout na „Actions“ a pak zase na „Send File“. Prostě otrava, jsou to minimálně dvě klinutí a pak ještě vybrat soubor. Tak jsem si přidal tlačítko pro odesílání souboru mezi tlačítko pro zapínání šifrování a tlačítko se smajlíky a ušetřil si tak jedno kliknutí.
Takže jak na to. Stáhneme si Psi 0.13, rozbalíme a zkompilujeme (bude potřeba doinstalovat nějaké *-dev knihovny, ale už si přesně nepamatuji jaké). Pokud jsme to zvládli, vrhneme se na editaci zdrojáků. Doporučuji Qt Creator.
V souboru chatdlg.ui
si přidáme tlačítko (Tool Button) a pojmenujeme ho tb_file
(aby odpovídalo jejich konvencím). A zrušíme mu vlastnost text (tři tečky). Provedeme kompilaci (Ctrl+Shift+B).
Jdeme na soubor psichatdlg.cpp
. Do metody void PsiChatDlg::initUi()
přidáme tyto tři řádky:
ui_.tb_file->setIcon(IconsetFactory::icon("psi/upload").icon()); ui_.tb_file->setToolTip(tr("Send File")); connect(ui_.tb_file, SIGNAL(clicked()), SLOT(doFile()));
Opět zkompilujeme a máme hotovo – teď nás bude odesílání souborů stát o jedno kliknutí méně
Tiskni
Sdílej:
Zvažoval jsem, jestli ho neposlat přímo do Psi, ale on je to spíš takový hack – správné řešení by bylo, udělat z toho normální nástrojovou lištu, ve které si může tlačítka přidávat/ubírat uživatel (jako je to u okna rosteru).
Tak strednim tlacitkem/koleckem mysi jdou zavirat v pohode.V psi z gitu ani v 0.12.1-3 tab kolečkem zavřít nejde. Když dvakrát zmáčkenš kolečko, tak se provede detach(z tabu se udělá nové okno)
Ja ano.
A zavirani koleckem mi funguje ;)
[18:16:05] georgo@joker ~ $ pacman -Q psi psi 0.12.1-3
Je spojení stabilní, jak to vypadá s kvalitou rozhovoru? Zkoušel si spojení Kopete <=> Psi?
Jinak pěkný zápisek
Tak to vypadá, že je tam nějaká chybka – poprvé se spojení naváže a pak už ne. Zkoušel jsem to na místní síti (ale firewallem) a fungovalo (linux-linux i linux-windows), ale podruhé už to nešlo a bylo potřeba Psi restartovat. A zkoušel jsem to i přes NAT ven – to šlo taky, akorát jsem to nemohl pořádně vyzkoušet, protože to druhé Psi venku jsem spouštěl přes SSH na dálku (tudíž bez zvuku).
BTW: kdyby ti Psi s tím pluginem padalo, tak ti chybí nějaká knihovna