Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
emerge gaimmi pod win jaksi nejde
Portage (*.ebuld) stahuje zdrojáky z vlastních zdrojů, nebo ze sourceforge?viz #11
Jinak na freshmeat nejsou jen zdrojáky, ale i balíčky. Uživatelé Windows také používají P2P sítě a CD, DVD od Computeru, Chipu, Levelu, ... .Na freshmeatu jsou pouze odkazy na balíčky
Bylo by fajn zjistit skutečnou používanost jednotlivých programů dle operačního systému. Alespoň to autora informuje a usměrní. Jak jsem již psal, z vlastní zkušenosti znám více lidí používajících OpenOffice, Firefox, Operu, Gaim, … než Linuxáků. A jsou to lidí kteří Linux nikdy nepoužívali.Snad jo, nevím, nikdy jsem se o to nezajímal. V tom s tebou souhlasím, jednoduše Windows používá na desktopu řádově více lidí, proto se dá předpokládat, že i populární multiplatformní program bude mít více uživatelů na Windows.
Bylo by fajn zjistit skutečnou používanost jednotlivých programů dle operačního systému. Alespoň to autora informuje a usměrní. Jak jsem již psal, z vlastní zkušenosti znám více lidí používajících OpenOffice, Firefox, Operu, Gaim, … než Linuxáků. A jsou to lidí kteří Linux nikdy nepoužívali.Něco málo může napovědět Debianí popularity contest -- zaznamenává počet instalací a používanost balíčků (pokud uživatel souhlasí):
#rank name inst vote old recent no-files (maintainer)
48 gaim 2838 1518 1084 236 0 (Robert Mcqueen)
z http://popcon.debian.org/main/net/by_inst jinak viz http://popcon.debian.org/
Tiskni
Sdílej: