Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
v posledni dobe je mozno najit hodne podobnych vykriku, ktere diskredituji starsi obcany. Nekdy se clovek az hrozi, ze neni daleko doba, kdy by se obcan s dosazenim 60 let dobrovolne dostavil k odstrelu.Ten výkřik nikoho nediskredituje, to je prosté konstatování reality. Zrovna tak automaticky zkontroluji jestli mám peněženku když se kolem začne houfovat několik mladých cikánů nebo romů jak chcete, přestože mezi nimi mám i pár přátel a rozhodně nejsem rasista. Tato rčení vznikají jako reakce na to co se okolo děje a ne naopak. Dokud se budeme před realitou skrývat tak nikdy nedospějeme k řešení ale budeme problémy jen schovávat a ne řešit. Třeba nehumánní a odsouzeníhodné jsou vaše myšlenky aniž byste o tom věděl.
Pak mi ale napadlo, ze by tu zase ale nebyly ty blogy pana Jilka.Provedl jsem hloubkovou analýzu problému, konzultoval jsem jej s několika kolegy, uspořádal jsem teambuilding, provedli jsme
Když už pro tebe není problém nečíst blog, proč je pro tebe takový problém nečíst jednotlivé příspěvky?Proč bych měl nečíst nějaké příspěvky?
Neni jednodussi jilka oddelat? Sice by pak asi sel do vezeni, ale byl by hrdina ktery se obetoval pro sravou vec, ne?
Tiskni
Sdílej: