Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »hmm co dodat. :D. napriklad dovod celeho tohoto "zapisku" ako tomu hovorite? tu ho mate.
typicky piatok vecer, kodim si, pocuvam hudbu.. odrazu potrebujem restart tak ho spravim. na druhy (kyber)den t.j. po restarte mi KMIX ukazuje to cervene skarede hovienko, a hudba ide asi ako www.nbusr.sk (lol fakt su offline). taze dpc, ja som mierumilovny clovek, a toto riesit sa mi fakt nechce. taze skusam co som si zapametal zo starych casov ked som sa snazil rozchodit zvuk na starom notebooku a pisem alsaconf.. tam daco nastavujem a nepomohlo. davam restart. po restarte sa vlastne ukoncil amaroq a alsaconf uz pomaha. pisem do prikazoveho riadku mplayer a hudobny subor a uz sa to ozyva. no spustam amarok a hovno. dam prehrat subor, sere na mna. takze o5 (o6) restart, no a zacvat nervov alebo "being mad" lebo o5 (o7) mi kmix ukazuje ten cerveny flek ze smesovac sa nenasel.. ta dost to leze na nervy. zase alsaconf, a uz vsetko ide.. samozrejme okrem amaroku. a teepujem ze tak to bude aj po dalsom restarte. aj po dalsom. aj po dalsom, dalsom, dalsom.. cakaju ma zabavne casy...
neze by som nemal l!nux rad, ale dakedy lezie na nervy. v!em ze to je moja chyba, a obcas by nebolo odveci kuknut do manuAlu, ale dnes na to nemam chut ani naladu ani nic. dobru noc priatelia..
ps ten clanok o aJaxe uz mam rozpisany...
teraz musim kazdych 5 minut pustat daco ine cez mplayer prikazovy riadok... maaaad
Tiskni
Sdílej:
find | xargs mplayer
a je to i s podadresáři.
Moje zkušenost s kmixem je taková, že je přes něj červenej křížek i když je jen hlasitost snížená na nulu. Tak jsem to vyřwšil tim, že jsem si nastavil hlasitost podle sebe, uložil nastavení do souboru a při startu ji načítam.
Tedy
# alsactl --help Usage: alsactl <options> command Available options: -h,--help this help -f,--file # configuration file (default /etc/asound.state or /etc/asound.names) -F,--force try to restore the matching controls as much as possible -d,--debug debug mode -v,--version print version of this program Available commands: store <card #> save current driver setup for one or each soundcards to configuration file restore<card #> load current driver setup for one or each soundcards from configuration filea mam to v souboru
/etc/rc.local
, obsah je mj. alsactl -f /pub/alsamix.state restore
alsactl store 0
. Skusal som aj ine cisla, ale zobralo to iba toto jedno. Potom som vyskúšal reštart, a napísal som alsactl restore 0
. No a nepomohlo to. Písalo, že zvuková karta sa nenašla.
Ok, jak již zde (a určitě lépe) mluvili předřečníci, když mam trable se zvukem, zkoušim alsaconf
, zda něco najde - obvykle jsem uspěl. V jádru mam jen alsu, bez oss, ovšem xmms mam jen s podporou OSS - pokud hraje, nic jinýho nepustim. Jak se jmenuje modul pro alsu/zvukovku vim. Asi je někde podpora pro xmms/alsu, zatim to řešim amarokem, přes aplay, kaffeine etc. A pro jednoduchost jsem si napsal jen skript s názvem famfary
, kterej mi zavolá mpg123
na jednu mp3jku, zjistim tim, zda zvuk jde i jak je hlasitej.
Povzdech nad vlastní neschopností? Každej řeší to, co potřebuje a ostatní je pro něj v tu chvíli balast, já se zas mažu se suspendem, když kompiluju jádro, nejdřív zkompiluju vanilku, patchnu madwifi, nahodim ati drajvry a jdu patchovat, zatim jsem zatuhával u "doing atomic copy", už vim, že musim nastavit extra_pages, tim jsem se přes to dostal dál ... takže časem se k tomu dobabram.