Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
hmm co dodat. :D. napriklad dovod celeho tohoto "zapisku" ako tomu hovorite? tu ho mate.
typicky piatok vecer, kodim si, pocuvam hudbu.. odrazu potrebujem restart tak ho spravim. na druhy (kyber)den t.j. po restarte mi KMIX ukazuje to cervene skarede hovienko, a hudba ide asi ako www.nbusr.sk (lol fakt su offline). taze dpc, ja som mierumilovny clovek, a toto riesit sa mi fakt nechce. taze skusam co som si zapametal zo starych casov ked som sa snazil rozchodit zvuk na starom notebooku a pisem alsaconf.. tam daco nastavujem a nepomohlo. davam restart. po restarte sa vlastne ukoncil amaroq a alsaconf uz pomaha. pisem do prikazoveho riadku mplayer a hudobny subor a uz sa to ozyva. no spustam amarok a hovno. dam prehrat subor, sere na mna. takze o5 (o6) restart, no a zacvat nervov alebo "being mad" lebo o5 (o7) mi kmix ukazuje ten cerveny flek ze smesovac sa nenasel.. ta dost to leze na nervy. zase alsaconf, a uz vsetko ide.. samozrejme okrem amaroku. a teepujem ze tak to bude aj po dalsom restarte. aj po dalsom. aj po dalsom, dalsom, dalsom.. cakaju ma zabavne casy...
neze by som nemal l!nux rad, ale dakedy lezie na nervy. v!em ze to je moja chyba, a obcas by nebolo odveci kuknut do manuAlu, ale dnes na to nemam chut ani naladu ani nic. dobru noc priatelia..
ps ten clanok o aJaxe uz mam rozpisany...
teraz musim kazdych 5 minut pustat daco ine cez mplayer prikazovy riadok... maaaad
Tiskni
Sdílej:
find | xargs mplayer
a je to i s podadresáři.
Moje zkušenost s kmixem je taková, že je přes něj červenej křížek i když je jen hlasitost snížená na nulu. Tak jsem to vyřwšil tim, že jsem si nastavil hlasitost podle sebe, uložil nastavení do souboru a při startu ji načítam.
Tedy
# alsactl --help Usage: alsactl <options> command Available options: -h,--help this help -f,--file # configuration file (default /etc/asound.state or /etc/asound.names) -F,--force try to restore the matching controls as much as possible -d,--debug debug mode -v,--version print version of this program Available commands: store <card #> save current driver setup for one or each soundcards to configuration file restore<card #> load current driver setup for one or each soundcards from configuration filea mam to v souboru
/etc/rc.local
, obsah je mj. alsactl -f /pub/alsamix.state restore
alsactl store 0
. Skusal som aj ine cisla, ale zobralo to iba toto jedno. Potom som vyskúšal reštart, a napísal som alsactl restore 0
. No a nepomohlo to. Písalo, že zvuková karta sa nenašla.
Ok, jak již zde (a určitě lépe) mluvili předřečníci, když mam trable se zvukem, zkoušim alsaconf
, zda něco najde - obvykle jsem uspěl. V jádru mam jen alsu, bez oss, ovšem xmms mam jen s podporou OSS - pokud hraje, nic jinýho nepustim. Jak se jmenuje modul pro alsu/zvukovku vim. Asi je někde podpora pro xmms/alsu, zatim to řešim amarokem, přes aplay, kaffeine etc. A pro jednoduchost jsem si napsal jen skript s názvem famfary
, kterej mi zavolá mpg123
na jednu mp3jku, zjistim tim, zda zvuk jde i jak je hlasitej.
Povzdech nad vlastní neschopností? Každej řeší to, co potřebuje a ostatní je pro něj v tu chvíli balast, já se zas mažu se suspendem, když kompiluju jádro, nejdřív zkompiluju vanilku, patchnu madwifi, nahodim ati drajvry a jdu patchovat, zatim jsem zatuhával u "doing atomic copy", už vim, že musim nastavit extra_pages, tim jsem se přes to dostal dál ... takže časem se k tomu dobabram.