Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »find | xargs mplayer
a je to i s podadresáři.
Moje zkušenost s kmixem je taková, že je přes něj červenej křížek i když je jen hlasitost snížená na nulu. Tak jsem to vyřwšil tim, že jsem si nastavil hlasitost podle sebe, uložil nastavení do souboru a při startu ji načítam.
Tedy
# alsactl --help Usage: alsactl <options> command Available options: -h,--help this help -f,--file # configuration file (default /etc/asound.state or /etc/asound.names) -F,--force try to restore the matching controls as much as possible -d,--debug debug mode -v,--version print version of this program Available commands: store <card #> save current driver setup for one or each soundcards to configuration file restore<card #> load current driver setup for one or each soundcards from configuration filea mam to v souboru
/etc/rc.local
, obsah je mj. alsactl -f /pub/alsamix.state restore
alsactl store 0
. Skusal som aj ine cisla, ale zobralo to iba toto jedno. Potom som vyskúšal reštart, a napísal som alsactl restore 0
. No a nepomohlo to. Písalo, že zvuková karta sa nenašla.
Ok, jak již zde (a určitě lépe) mluvili předřečníci, když mam trable se zvukem, zkoušim alsaconf
, zda něco najde - obvykle jsem uspěl. V jádru mam jen alsu, bez oss, ovšem xmms mam jen s podporou OSS - pokud hraje, nic jinýho nepustim. Jak se jmenuje modul pro alsu/zvukovku vim. Asi je někde podpora pro xmms/alsu, zatim to řešim amarokem, přes aplay, kaffeine etc. A pro jednoduchost jsem si napsal jen skript s názvem famfary
, kterej mi zavolá mpg123
na jednu mp3jku, zjistim tim, zda zvuk jde i jak je hlasitej.
Povzdech nad vlastní neschopností? Každej řeší to, co potřebuje a ostatní je pro něj v tu chvíli balast, já se zas mažu se suspendem, když kompiluju jádro, nejdřív zkompiluju vanilku, patchnu madwifi, nahodim ati drajvry a jdu patchovat, zatim jsem zatuhával u "doing atomic copy", už vim, že musim nastavit extra_pages, tim jsem se přes to dostal dál ... takže časem se k tomu dobabram.
Tiskni
Sdílej: