Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
find | xargs mplayer
a je to i s podadresáři.
Moje zkušenost s kmixem je taková, že je přes něj červenej křížek i když je jen hlasitost snížená na nulu. Tak jsem to vyřwšil tim, že jsem si nastavil hlasitost podle sebe, uložil nastavení do souboru a při startu ji načítam.
Tedy
# alsactl --help Usage: alsactl <options> command Available options: -h,--help this help -f,--file # configuration file (default /etc/asound.state or /etc/asound.names) -F,--force try to restore the matching controls as much as possible -d,--debug debug mode -v,--version print version of this program Available commands: store <card #> save current driver setup for one or each soundcards to configuration file restore<card #> load current driver setup for one or each soundcards from configuration filea mam to v souboru
/etc/rc.local
, obsah je mj. alsactl -f /pub/alsamix.state restore
alsactl store 0
. Skusal som aj ine cisla, ale zobralo to iba toto jedno. Potom som vyskúšal reštart, a napísal som alsactl restore 0
. No a nepomohlo to. Písalo, že zvuková karta sa nenašla.
Ok, jak již zde (a určitě lépe) mluvili předřečníci, když mam trable se zvukem, zkoušim alsaconf
, zda něco najde - obvykle jsem uspěl. V jádru mam jen alsu, bez oss, ovšem xmms mam jen s podporou OSS - pokud hraje, nic jinýho nepustim. Jak se jmenuje modul pro alsu/zvukovku vim. Asi je někde podpora pro xmms/alsu, zatim to řešim amarokem, přes aplay, kaffeine etc. A pro jednoduchost jsem si napsal jen skript s názvem famfary
, kterej mi zavolá mpg123
na jednu mp3jku, zjistim tim, zda zvuk jde i jak je hlasitej.
Povzdech nad vlastní neschopností? Každej řeší to, co potřebuje a ostatní je pro něj v tu chvíli balast, já se zas mažu se suspendem, když kompiluju jádro, nejdřív zkompiluju vanilku, patchnu madwifi, nahodim ati drajvry a jdu patchovat, zatim jsem zatuhával u "doing atomic copy", už vim, že musim nastavit extra_pages, tim jsem se přes to dostal dál ... takže časem se k tomu dobabram.
Tiskni
Sdílej: