Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
unsigned spinlock_lock (spinlock_t *spinlock) { if (spinlock->locked) return 0; spinlock->locked = 1; return 1; }Napadlo mě, že si to vždy cykluješ někde mimo, ale třeba použití v scheduleru je takové:
void schedule (void) { if (!_curr_task) return; if (_curr_task->spinlock) if (_curr_task->spinlock->locked) return; spinlock_lock (&sched_spinlock);Tj. Návratová hodnota se ani nekontroluje. A jeden hloupý dotaz na konec: měl jsem za to, že spinlock se v céčku napsat nedá, protože se musí použít instrukce, která otestuje/nastaví danou hodnotu atomicky.
řebas ti řeknu jeden problem: Nevím o tom že by existoval nějaký prográmek na zkoumání obrazu z hlediska přítomnosti nějakých komponentur. Prostě na výrobních linkách se umistují stroje/kamery který zkoumají zda-li je na zastaveném vozíku u vyráběné součásti umístěna daná komponenetura nebo ne. Cenna takového to systému dodávané do firem se pohybuje okolo 250litrů. Takže kdyby jsi vytvořil takovýto systém pod GPL licencí tak nejenom uděláš službu komunitě tím že jsi zaplácnul černé místo na poli svobodného softwaeu ale kdžy budeš šikovnej tak si i kurva vyděláš pořádný prachy...
Takže co by to mělo umět?: zaprvé když přijde do complu signál vytvoří fotografii a tu fotografii začně nějak analyzovat. sozučástí analyzátoru by měl bejt nějaký GUI kde si budeěš nastavovat na obrázku oblast fotografie kterou budeš zkoumat a pak další parametry. Takže se vezme ta daná oblast a přítomnost komponentury mužeš ověřid několika způsoby, první muže bejt počtem +- přítomností nějaké barvy +-, druhej zpusob muže bejt že to bdue analyzovat kontury hledaného výrobku, protože třebas muže ta hledaná komponentura být potočená a nebo muže bejt zrcadlově.
Nezdá se ti to jako větší výzva a větší přínost GNU hnutí než třebas tvořit novej OS kterých tady je tři prdele? Mě to tak přijde, ale jak řikáš když tě to baví tak tě to prostě baví, nic proti, ja si doma mužu taky začít vymejšlet jadernou elektrárnu od znova.
qemu -cdrom zexos-0.5.8-i386.iso -net none
Tiskni
Sdílej: