Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
unsigned spinlock_lock (spinlock_t *spinlock) { if (spinlock->locked) return 0; spinlock->locked = 1; return 1; }Napadlo mě, že si to vždy cykluješ někde mimo, ale třeba použití v scheduleru je takové:
void schedule (void) { if (!_curr_task) return; if (_curr_task->spinlock) if (_curr_task->spinlock->locked) return; spinlock_lock (&sched_spinlock);Tj. Návratová hodnota se ani nekontroluje. A jeden hloupý dotaz na konec: měl jsem za to, že spinlock se v céčku napsat nedá, protože se musí použít instrukce, která otestuje/nastaví danou hodnotu atomicky.
řebas ti řeknu jeden problem: Nevím o tom že by existoval nějaký prográmek na zkoumání obrazu z hlediska přítomnosti nějakých komponentur. Prostě na výrobních linkách se umistují stroje/kamery který zkoumají zda-li je na zastaveném vozíku u vyráběné součásti umístěna daná komponenetura nebo ne. Cenna takového to systému dodávané do firem se pohybuje okolo 250litrů. Takže kdyby jsi vytvořil takovýto systém pod GPL licencí tak nejenom uděláš službu komunitě tím že jsi zaplácnul černé místo na poli svobodného softwaeu ale kdžy budeš šikovnej tak si i kurva vyděláš pořádný prachy...
Takže co by to mělo umět?: zaprvé když přijde do complu signál vytvoří fotografii a tu fotografii začně nějak analyzovat. sozučástí analyzátoru by měl bejt nějaký GUI kde si budeěš nastavovat na obrázku oblast fotografie kterou budeš zkoumat a pak další parametry. Takže se vezme ta daná oblast a přítomnost komponentury mužeš ověřid několika způsoby, první muže bejt počtem +- přítomností nějaké barvy +-, druhej zpusob muže bejt že to bdue analyzovat kontury hledaného výrobku, protože třebas muže ta hledaná komponentura být potočená a nebo muže bejt zrcadlově.
Nezdá se ti to jako větší výzva a větší přínost GNU hnutí než třebas tvořit novej OS kterých tady je tři prdele? Mě to tak přijde, ale jak řikáš když tě to baví tak tě to prostě baví, nic proti, ja si doma mužu taky začít vymejšlet jadernou elektrárnu od znova.
qemu -cdrom zexos-0.5.8-i386.iso -net none
Tiskni
Sdílej: