Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Také hlásím spolehlivé uspávání (nakonec... jinak bych zklamaný). To už spíš beru za standard.
Mno nevypadá to zle. Ale asi to bude dražší než 7.5 k CZK. :)
1.00 GHz (1.33 GHz turbo)
tak vydržet u kompu mimo domov dýl jak 5 hodin, to si nějak neumím představitPříklad use-case: z Bratislavy do Prahy vlakem.
Jinak zrovna vlak jsem nejmenoval, protože tam většinou není problém najít zásuvku.Většinou :).
jezdím už jenom RegioJety a tam si místenku musíš tak jako tak rezervovatCož je přesně důvod, proč s nimi obvykle nejezdím.
Nikdy jsem moc nepochopil módu netbooků [...] s cenou je to ale horší [...]Lidi nemají prachy. Tak jednoduché to je.
Nikdy jsem moc nepochopil módu netbooků15" obluda je prostě moc velká a výpočetně náročné operace se dají přenést po síti na výkonnější stroje. Pomalý CPU pak zase málo žere - třeba moje EE (původně bylo na víku nalepeno EEE, ale jedno E upadlo) má v idle asi 6 W.
K teplotě - mám Lenovo IdeaPad S10-3 a pod 70°C to jde jedině když jdu v zimních měsících ven
Navíc jsem zjistil, že se ten netbook chová jako termostat, když ho podložim aby líp nasával vzduch, tak větrák zrychlí a teplota pro jistotu STOUPÁ Kde udělali soudruzi chybu bohužel bez porušení záruky nezjistím, protože k větráku se nejde dostat aniž bych všechno nerozmontoval (mívával jsem starší Acer, kde stačilo povolit tři šroubky a byl jsem u větráku, bohužel po letech mi ho "někdo" polil vínem a chudáček umřel
).
Mimochodem nasávání větráku je přes trapně malou mřížku, přičemž mezi ní a motherboardem je cosi....co se má asi chovat jako filtr, ale spíš se chová jako izolace (po skončení záruky to půjde pryč). Nojo, v Lenovu maj na kurvítka očividně talent Bezolovnatej cín nemá rád tyhle změny teplot a když se mi to během několika minut z pokojový teploty dostane na 70°C, tak asi nemusím moc popisovat jak to může dopadnout....
Možná v budoucnu místo nefunkční wifi (jedu přes usb) zadělám tišťák s regulátorem otáček a posunu i mez z 70°C na třeba 50°C
Tiskni
Sdílej: