Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
V „blogosféře“ se proslýchá, že je určen zejména pro chytré telefony nižší a střední třídy.tam už přece funguje Android a to v pohodě. Např. u G300 funguje Android nádherně a myslím, že Huawei nebude měnit zavedeného výrobce. No bojím se, že to dopadne stejně jako s ubuntu-tv, které dnes prakticky není k mání na trhu.
Vzdyt uz na notebooku je videt jak desne to je napr vuci debianu žravy.Máš to rozbitý (nebo používáš v jednom používáš akcelerované prostředí, aplikace žravé na procesor a další věci a v druhém ne).
Kdo ti nutí Unity a další hovadiny?No kdo, třeba Ubuntu. To co říkáš ma stejnou logiku, jako když si koupím Windows 8 a oddělam vše co nepotřebuju. Zbydou mi Win7, ale hlavně že kucí v MS maj zasejc na vejplatu.
Kdeze, to nebude cisty linux, bude to dost podobne jako android, tusim nejaka kombinace meego a android s qt, takze si nemyslim ze to bude nejak moc plnokrevny linux. Mnohem vic se tesim na Tizen, ten ma vetsi sanci stat se uspesnym
No článek podle mě nezmínil tu hlavní a nejdůležitější věc. Totiž to, že po zapojení do doku se telefon promění v desktop. Přitom ale bude sdílený veškerý obsah a aplikace.A zas mi někdo vyfouk nápad, který jsem už kdysi dávno...
Představa, že přijdu domů, píchnu mobilů do docku a na normální klávesnici a monitoru si vyřídím maily, napíšu dokument v LO nebo si pustím film, je pro mě moc lákavá. Samozřejmě na sofistikovanější práci jako programování nebo grafiku si klidně pustím normální kompl - se stejným monitorem a klávesnicí. Myšlenka geniální.Toto dost dobře nechápu. Na co to budete dělat, když stejně budete mít k dispozici plnohodnotný počítač? To opravdu není jednodušší dojít domů a sednout k tomu počítači a vyřídit maily přímo na něm? Smysl by to mělo, kdyby ten mobil byl jediným zařízením, ale to ještě dlouho nebude, protože ten hardware na plnohodnotnou desktopovou práci pořád nepostačuje. Takto mi to přijde, že hlavní váš důvod je: because it's cool and I can.
Tiskni
Sdílej: