Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Wayland byl vydán ve verzi 1.24.0. Jde o menší vydání po více než roce. Více funkcionality bývá přidáváno v průběžných vydáních Wayland Protocols.
Textový editor Geany byl vydán ve verzi 2.1. Jde o udržovací vydání po bezmála dvou letech. Obsahuje drobná vylepšení vyhledávání, aktualizace podpory zvýrazňování syntaxe a dále převážně opravy chyb.
Byly zveřejněny videozáznamy, dostupné také s prezentacemi přímo z programu, a také fotogalerie z open source komunitní konference DevConf.CZ 2025 konané od 12. do 14. června v Brně.
Navigace se soukromím CoMaps postavena nad OpenStreetMap je nově k dispozici v Google Play, App Store i F-Droid. Jedná se o komunitní fork aplikace Organic Maps.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Dektor Truecryptu...
Co si budeme povídat, soubor bez zřejméno účelu, velikost v řádu megabajtů nebo víc, a *náhodná data*? HAHAHA!
Tak ma pravdu, podezreni to samozrejme vyvola. Pomoci uvedeneho programu TCHunt se da navic zjistit, ze se pravdepodobne jedna o sifrovany soubor (autor mirne dezinterpretuje, kazdy soubor vytvoreny z /dev/urandom bude falesne detekovan jako potencialni TC soubor, protoze podstatou testu je statisticky test nahodnosti dat). Na druhou stranu je neco jineho vedet, ze tam asi neco je, a neco jineho je se k datum dostat. Se siforvanim ma clovek jistotu, ze se mu nikdo bez dovoleni nebude hrabat na disku.
Právě že soubor není nikde vidět. Truecrypt využívá právě nenealokovaná data vnějšího oddílu (tam, kde nejsou soubory), takže to může navenek vypadat, jako data, která náhodou na oddílu vznikla po vymazaných souborech.
no zajimavejsi by to bylo pri pouziti na flash jelikoz ta pokud by mela pouzity vnejsi oddil jako fat tak je mene napadna natoz nejakej " vadnej " (skritej oddil nani ) hdd je na tento sistem podle miho moc pruhlednej
zdravim, da mi nekdo tipy, jak si udelat zasifrovany profil firefoxu na flashce? truecrypt pouzivam na externi disk, ale trochu mi vadi, ze pokud bych prisel na jiny pocitac, bez instalace truecryptu nic nerozsifruju..
tak jestli bude nekdo tak hodny a poradi BFU ;)
Znovu upozorňuji – portable mód TrueCryptu pro Windows sice nevyžaduje instalaci, ale pro zavedeni ovladače vyžaduje administrátorská práva na tom stroji (tuším jen poprvé, pak už je ten ovladač instalovaný a při příštím připojení už administrátorská práva potřeba nejsou). Je přitom velmi nepravděpodobné, že budete mít možnost získat administrátorská práva k náhodnému stroji, ke kterému přijdete. (Je ale samozřejmě otázka, jestli vůbec chceme na neznámém stroji zadávat svoje heslo k šifrovanému svazku a data z něj zpřístupnit v otevřené podobě.)
ano, na ty ovladace urcite ty admin prava bude potreba, ale to muze byt klidne stejne i na samotnou instalaci...chtel bych to multiplatformni, takze to budu resit tak, ze kdyz prijdu k windows, pouziji portable a na linuxu hold truecrypt nainstaluju..no jeste jsem zvedav jak pod widlema udelam skript na symlink do slozky firefoxu s profilama...ehm no :D
nebo me napada, ze pro widle bych mel portable firefox, ktera by sahala do rozsifrovane slozky s profilem...tak to bude asi jednodussi, kazdopadne dik za tipy
nebo me napada, ze pro widle bych mel portable firefox, ktera by sahala do rozsifrovane slozky s profilem...tak to bude asi jednodussi, kazdopadne dik za tipyAno, přesně tak jsem to myslel...
Namapujes si disk do adresare, kupodivu to umej i wokna je to ve sprave disku.
A nebo je na to utilita od LinkMagic nebo jak se to jmenovalo.
Ber to tak, že aby sis otevřel profil firefoxu, potřebuješ mít nainstalovaný Firefox – ten taky na tom počítači být nemusí, takže už je to celkem jedno. Navíc není dobré zadávat heslo a připojovat disk s tanými daty na nějakém cizím, nedůvěryhodném počítači.
Možná by se ti mohl hodit virtuální počétač, (VMWare ACE, nebo možná i Qemu) – z té flashky by sis spustil třeba virtualizovaný Linux a v něm bys už všechny potřebné nástroje (Firefox, TC…) měl nainstalované.
Případně bootovací flashka – když chceš být takhle mobilní, tak je to celkem dobré řešení – přijdeš k cizímu počítači (např. u kamaráda), přebootuješ si do svého OS a v pohodě pracuješ. Rizika jsou pak hodně malá, protože na počítači běží tvůj vlastní OS – ohrozit by tě pak mohl leda hardwarový keylogger a hacknutý bios nebo hardware počítače.
Tiskni
Sdílej: