Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Dektor Truecryptu...
Co si budeme povídat, soubor bez zřejméno účelu, velikost v řádu megabajtů nebo víc, a *náhodná data*? HAHAHA!
Tak ma pravdu, podezreni to samozrejme vyvola. Pomoci uvedeneho programu TCHunt se da navic zjistit, ze se pravdepodobne jedna o sifrovany soubor (autor mirne dezinterpretuje, kazdy soubor vytvoreny z /dev/urandom bude falesne detekovan jako potencialni TC soubor, protoze podstatou testu je statisticky test nahodnosti dat). Na druhou stranu je neco jineho vedet, ze tam asi neco je, a neco jineho je se k datum dostat. Se siforvanim ma clovek jistotu, ze se mu nikdo bez dovoleni nebude hrabat na disku.
Právě že soubor není nikde vidět. Truecrypt využívá právě nenealokovaná data vnějšího oddílu (tam, kde nejsou soubory), takže to může navenek vypadat, jako data, která náhodou na oddílu vznikla po vymazaných souborech.
no zajimavejsi by to bylo pri pouziti na flash jelikoz ta pokud by mela pouzity vnejsi oddil jako fat tak je mene napadna natoz nejakej " vadnej " (skritej oddil nani ) hdd je na tento sistem podle miho moc pruhlednej
zdravim, da mi nekdo tipy, jak si udelat zasifrovany profil firefoxu na flashce? truecrypt pouzivam na externi disk, ale trochu mi vadi, ze pokud bych prisel na jiny pocitac, bez instalace truecryptu nic nerozsifruju..
tak jestli bude nekdo tak hodny a poradi BFU ;)
Znovu upozorňuji – portable mód TrueCryptu pro Windows sice nevyžaduje instalaci, ale pro zavedeni ovladače vyžaduje administrátorská práva na tom stroji (tuším jen poprvé, pak už je ten ovladač instalovaný a při příštím připojení už administrátorská práva potřeba nejsou). Je přitom velmi nepravděpodobné, že budete mít možnost získat administrátorská práva k náhodnému stroji, ke kterému přijdete. (Je ale samozřejmě otázka, jestli vůbec chceme na neznámém stroji zadávat svoje heslo k šifrovanému svazku a data z něj zpřístupnit v otevřené podobě.)
ano, na ty ovladace urcite ty admin prava bude potreba, ale to muze byt klidne stejne i na samotnou instalaci...chtel bych to multiplatformni, takze to budu resit tak, ze kdyz prijdu k windows, pouziji portable a na linuxu hold truecrypt nainstaluju..no jeste jsem zvedav jak pod widlema udelam skript na symlink do slozky firefoxu s profilama...ehm no :D
nebo me napada, ze pro widle bych mel portable firefox, ktera by sahala do rozsifrovane slozky s profilem...tak to bude asi jednodussi, kazdopadne dik za tipy
nebo me napada, ze pro widle bych mel portable firefox, ktera by sahala do rozsifrovane slozky s profilem...tak to bude asi jednodussi, kazdopadne dik za tipyAno, přesně tak jsem to myslel...
Namapujes si disk do adresare, kupodivu to umej i wokna je to ve sprave disku.
A nebo je na to utilita od LinkMagic nebo jak se to jmenovalo.
Ber to tak, že aby sis otevřel profil firefoxu, potřebuješ mít nainstalovaný Firefox – ten taky na tom počítači být nemusí, takže už je to celkem jedno. Navíc není dobré zadávat heslo a připojovat disk s tanými daty na nějakém cizím, nedůvěryhodném počítači.
Možná by se ti mohl hodit virtuální počétač, (VMWare ACE, nebo možná i Qemu) – z té flashky by sis spustil třeba virtualizovaný Linux a v něm bys už všechny potřebné nástroje (Firefox, TC…) měl nainstalované.
Případně bootovací flashka – když chceš být takhle mobilní, tak je to celkem dobré řešení – přijdeš k cizímu počítači (např. u kamaráda), přebootuješ si do svého OS a v pohodě pracuješ. Rizika jsou pak hodně malá, protože na počítači běží tvůj vlastní OS – ohrozit by tě pak mohl leda hardwarový keylogger a hacknutý bios nebo hardware počítače.
Tiskni
Sdílej: