Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
„Většina tvůrců webových prohlížečů na trhu se snaží vytvořit minimalistický prohlížeč, který je maximálně možné rozšířit pomocí několika přídavků. Ale to se nemusí líbit každému,“No, svojho času som skúšal FF, verzia niečo po 20. Aby som dostal aspoň približne to, čo som bol zvyknutý s Operou, tak mi nestačilo niekoľko rozšírení. Keď ich počet presiahol 30 (a to som ešte stále nemal všetko) a začali problémy s ich nekompatibilitou, prípadne nefunkčnosťou po aktualizácii FF, tak som FF vyhodnotil ako nevyhovujúcu náhradu na každodenné používanie. On síce použiteľný je, ale... Mimochodom, ten názov Vivaldi sa mi páči, oceňujem ľudí, ktorí aj takto dokážu vyjadriť, že ich práca (ktorú robia) baví
Dokud to nebude mit emailoveho klienta tak to pro me neni nic zajimaveho
yslim ze 95% uzivatetelum Opera12 nejde o presto jadro, 75% uzivatelum nejde o email klienta, ale 100% uzivatelum jde o bezkonkurencni vlastnosti/moznosti, UI/UX, rychlost...Až na to, že to s tím tak trochu souvisí.. 8-/
No mne napr. o presto išlo. Nič proti webkitu ale je to pomalý prežratý kus kódu ktorý sa pchá všade (kto by to bol povedal že po skoro 10 rokoch čo riešim web to dôjde do stavu keď mám niekoľkonásobné silnejší stroj s viacej RAM, weby vyzerajú menej prečačkané a aj tak na obyčajné googlovske služby čakám 30s kým sa mi natiahne 5MB-10MB javascriptu).
btw: pouzivam Operu <=12 jako primarni prohlizec uz asi 20let :)Se mi zdá, že trochu přeháníš. O dva o tři roky míň bych už věřil spíš. Já tedy první verzi Opery před dvaceti lety na vlastní oči viděl, na kompu u kámoše, ale tenkrát ještě ani zdaleka nebylo běžné domácí připojení, takže to byl kus software celkem k prdu.
Keď ešte žilo tak lepšie. Potom asi niečo v googli pokašlali, prepísali do angularu a teraz to vo všetkom ide úplne naprd. Presto mi pripomína časy keď web bol web, teraz sa každý snaží robiť všetko ajaxom každú chvíľu musím stláčať f5 a pol minúty čakať až mi to natiahne znovu lebo sa webová aplikácia rozhodla na niečom seknúť. Časy keď fungovali tlačidlá histórie, keď scrollovanie išlo hladko ... kašlať na to.
Jak již bylo řečeno, prohlížeč je v současné době dostupný pouze ve verzi Technical Preview.
ak vam ide len o sposob ovladania ktorym oplyvala Opera tak sa vykaslite na Operu a tiez na Vivaldy. existuje to ciste GNU GPL projekt postaveny na QT5 kniznici vyuzivajuci jej renderovacie jadro s nazvom OTTER BROWSER from another space :D odporucam :d maju binarku aj v OpenBSD 5.7 BETA, Linuxe, FreeBSD
Tiskni
Sdílej: