Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Ubuntu, Sailfish and Plasma Active cooperation for sharing common APIs Teams of Canonical Ltd., Jolla and KDE are talking about using common Application Programming Interfaces (APIs) in their work on user interface (UI) design. Sailfish and Plasma Active workspace use Qt 5′s QML – a JavaScript-based language for the design of UI applications. The resulting interface elements are similar, but are not currently compatible with each other. Both teams are working with KDE towards a common architecture, preventing further fragmentation of mobile Linux. This could eventually allow these three systems to share HTML5 apps. The idea of cooperation idea to have common APIs has born in a chat on KDE’s #active IRC channel, and it can have a huge influence on the future of all three projects. Zoltán Balogh, developer at Canonical, confirmed that the discussion about APIs was under-way, and invited anyone interested in QML to participate. “Clearly a productive collaboration between communities and companies would be something revolutionary,” he wrote. The proposed cooperation attempts to not only simplify UI development, but establish long-term links between Canonical, Jolla and KDE staff including "other aspects of the bigger puzzle such as common package formats and delivery strategies,” wrote Aaron Seigo from KDE on his blog. This can lead to the situation when a single app could work and look native on both Ubuntu and Sailfish mobile operating systems, as well as Linux distributions using Plasma Active. This would attract more developers to the platforms and support the ecosystem, resulting in more apps and better effects for developers due to bigger markets. [34]
Nebyli dodnes schopni vyrobit poradne klikaci centrum nastaveni OS veci pro domaci self-adminy - ...
Jak jsem pochopil z mnoha prohlášení UBUNTU, kdo chce lozit do systému, ať tam jde přes terminál. Grafická nadstavba bude generována pro usery. ... a zatím s tím v rámci dister-Linuxu mají úspěch.
Tiskni
Sdílej: