Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
No, já zjistil, ze uz skoro nevypaluji... maximalne zalohy na DVD-RAM...
a to zejména pro uživateléTa čárka nad "e" tam jaxi přebývá.
...jelikož zveřejnění zdrojového kódu takové podporu by...Zřejmě tam má být "podpory".
Ačkoliv moje vypalovačka LightScribe umí, tak instalovat 32bit šmejd fakt nebudu.To už je náboženství...
jasně - čím víc bitů, tím lepší soft. Aneb čím víc pruhů, tím víc Adidas. Nosíš tepláky se šesti pruhama?
z vlastní zkušenosti vím že light. na 64 bit debianu FUNGUJE ....
OK, před třema-čtyřma rokama bych tenhle článek pochopil.
Pálení LightScribe/Labelflash jsem (ač mě doma pořád dvě mechaniky s těmato schopnostma leží) již kdysi dávno kdy tyto technologie byli aktuální vzdal - tudíž jakožto ortodoxní Linuxák prostě po CD/DVD laserem nekreslím.
Jsem na tom podobně. Za celou dobu co mám vypalovačku s LS jsem pokreslil jedno CD a to spíš ze zvědavosti
Když už chci aby to k něčemu vypadalo tak to vypálím na printable medium a potisknu v tiskárně.
Používám Turboprint drivery a tisknu na PIXMA iP5000 bez problémů (včetně bezokrajového tisku a tisku na CD/DVD). Je pravda, že tyto ovladače jsou komerční, ale cena není zas tak vysoká. Bohužel, nechopnost některých výrobců dodávat ovladače ke svému HW je donebevolající.
nemam abolutne ziadny z popisovanych problemov, openSUSE 11.0 aj 11.1 s KDE4.3 (napalovacka je Asus QuieTrack, ani raz mi este program od lacie ani HP nepadol)
Že to byla ptákovina, jsem si myslel. Že nikomu nestála za hacknutí to jen potvrzuje. Že je kolem tolik licenčních tanečků mě překvapilo. Ovšem míru použitelnosti této záležitosti sráží do záporných čísel popis nevýhod na Wikipedii.
To není tak docela snadné, protože LightScribe je proprietární technologie a licence zakazuje reverzní inženýrství dodávaného oficiálního softwaru.Reverzní inženýrství pro účely interoperability naštěstí v Česku nelze žádnou licencí zakázat. Zákon stojí nad libovolnou smlouvou a takové ujednání v licenci je u nás neplatné. Takže kdyby někdo chtěl, reverzním inženýrství může LightScribe rozlousknout, sepsat specifikaci a na jejím základě může pak už kdokoliv (snad i kdekoliv) napsat opensource program LightScribe implementující (viz Clean room design). A bude to zcela legální.
Hm, otázka je, jestli by nestačilo (např. pomocí nějakýho jadernýho modulu?) snifovat scsi packety, co tam lezou...
(Pokud nešifrují komunikaci...)
Ja by som zvolil LightScribe za najzbytocnejsiu technologiu roka :)
Este keby tam bola nejaka pouzitelna podpora pre LabelFlash .. S tym som zatial narazil ....
On ještě někdo vůbec vypaluje? Já jsem nevypálil cédéčko tak dva roky, zálohy, kopírování, přenášení dat, na to tu jsou snad USB flashdisky ne? Komfort, rychlost, velikost, spolehlivost, kam se na ně DVD/CD hrabou...
Hm, s tou spolahlivostou to vobec nie je take jasne. Sice DVD po par rokoch odchadza do vecnych lovist, ale deje sa to skor postupne. Flash moze z nicohonic (staticka elektrina? slnecny vietor?) exnut. Flash nie je na dlhodobe zalohovanie.
CD/DVD se dnes hodí hlavně když chceš někomu dát nějaká data (fotky, zálohu, tebou vytvořené dílo…) – prostě mu dáš placku a je hotovo, nemusí se řešit, aby si přinesl flešku, nebo ti pak vracel tu tvojí. A právě v těchto případech se LightScribe hodí, je to hezká pozornost, působí to dobře.
Teoreticky by šlo předat jen odkaz pro stažení z webu, ale to je zbytečná komplikace, někdy stahování nepříjemně velkého množství dat (a pro tebe zase upload).
Pro jiné účely moc nevypalují – na filmy, mp3 a zálohy stačí disky
na filmy, mp3 a zálohy stačí diskyŠťastný to člověk! Mně tedy na filmy hdd přestává stačit. Mám dohromady nějakých 700GB, ale strop už se nazadržitelně blíží. To je nevýhoda HD - nevejde se pořádně ani na hdd ani na dvdčka. A nejsem megaloman, abych si kupoval BD páličku.
Máš nějaké tipy na filmy, které jsou zajímavé jak po technické stránce (HD), tak po té obsahové (aby to nebyla sračka)?
Já se většinou kouknu radši na zajímavý film v CD nebo DVD kvalitě, než na nějakou hloupou akci ve vysokém rozlišení – stejně tak člověk může jít do kina, tam je ta kvalita ještě vyšší než doma u televize, ale stejně jde hlavně o to, o čem ten film je.
Tiskni
Sdílej: