Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Me vzdycky odesla v HP21 po cca 3-5 refillech hlava.Já jsem dal asi 10, pak ani tak nebyl problém s hlavou, jako spíš se stavem houbičky (kapacita se postupně snižovala a pak už nechtěla skoro nic nasát).
to je totiz +- cena laseruA? To, že laser je levnější než inkoust, je snad nějaký axiom?
Fakt bych chtel videt, jak se ta inkoustovka dostane pod ,1Kc cernobile pripadne pod 1,5Kc barevne na stranku ... to je totiz +- cena laseru.No, dnes jsem zrovna objednával (originální) náplně do HP 8500A. Černý inkoust 637 Kč vč. DPH (výtěžnost 2200 stran ~ 0.29 Kč/strana). Barevné inkousty à 411 Kč (výtěžnost 1400 stran, takže s barevným textem se dostanu pod 1 Kč za stranu). Ještě nějaký zajímavý dotaz?
Ještě nějaký zajímavý dotaz?Jo. Kolik inkoustu padne na cisteni hlav, kdyz to jako domaci uzivatel zapnu jednou dvakrat do mesice?
Pokud tisknete 2× měsíčně, je naprosto zbytečné počítat ekonomiku tiskuAno.
je naopak lepší koupit tiskárnu méně úspornou, protože je tam daleko menší pravděpodobnost zasychání hlavy.To se mi moc nezda.
Uz jen proto, ze toner v tom laseru nejspis uzivateli vydrzi "navzdy"
Zvlášť pokud používá Windows - nedávno jsem např. zjistil, že pro mou HP LaserJet 1010, kde mám pořád původní toner, už HP nedodává drivery pro Windows 7. :-) Naštěstí Windows nepoužívám, takže se koupi nového toneru přeci jen asi nevyhnu…
Barevné inkousty à 411 Kč (výtěžnost 1400 stran, takže s barevným textem se dostanu pod 1 Kč za stranu).
Tady mi ta aritmetika nějak nevychází. Buď má ta tiskárna nejméně čtyři barevné inkousty a jste nad jednou korunou na stranu, nebo používá pro barevný tisk stejný černý jako pro černobílý a pak musíte započítat odpovídající část z jeho ceny. Tak jako tak se pod jednu korunu na stranu nedostanete.
A pak je samozřejmě otázka, na jakou "stranu" se normují ty spotřeby u barevného tisku (u obou typů). Něco mi říká, že celoplošná fotografie to asi nebude.
Počítat barevný tisk je velice ošemetné a nevím, jak se to "úředně" dělá.Uredne na to existuje ISO standard ISO/IEC 24711 a pouzivaji se testovaci standardizovane stranky podle ISO/IEC 19752. HP to rozebira tu ci Canon tu, Lexmark tu, Kodak treba tu a Epson treba tu. Mel byste koukat po tomhle symbolu.
To vypadá na LGA2011
doufejme, že jej Sony uměle nezazdí a půjde na tom zprovoznit nějaký ten Linux.Optimisto.
Se starým PC c Win7Já si teda pod „starým PC“ představím počítač, na kterém Windows 7 opravdu nepoběží
a doufejme, že jej Sony uměle nezazdí a půjde na tom zprovoznit nějaký ten Linuxkdokoli si tohle koupi musi byt, slusne receno, padly na hlavu...
Insanity: doing the same thing over and over again and expecting different results. -- Albert Einstein
a odmenou za to ji bylo hacknuti konzole.Kdes to vzal? To je dost mimo tohle tvrzení.
Tiskni
Sdílej: