Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Me vzdycky odesla v HP21 po cca 3-5 refillech hlava.Já jsem dal asi 10, pak ani tak nebyl problém s hlavou, jako spíš se stavem houbičky (kapacita se postupně snižovala a pak už nechtěla skoro nic nasát).
to je totiz +- cena laseruA? To, že laser je levnější než inkoust, je snad nějaký axiom?
Fakt bych chtel videt, jak se ta inkoustovka dostane pod ,1Kc cernobile pripadne pod 1,5Kc barevne na stranku ... to je totiz +- cena laseru.No, dnes jsem zrovna objednával (originální) náplně do HP 8500A. Černý inkoust 637 Kč vč. DPH (výtěžnost 2200 stran ~ 0.29 Kč/strana). Barevné inkousty à 411 Kč (výtěžnost 1400 stran, takže s barevným textem se dostanu pod 1 Kč za stranu). Ještě nějaký zajímavý dotaz?
Ještě nějaký zajímavý dotaz?Jo. Kolik inkoustu padne na cisteni hlav, kdyz to jako domaci uzivatel zapnu jednou dvakrat do mesice?
Pokud tisknete 2× měsíčně, je naprosto zbytečné počítat ekonomiku tiskuAno.
je naopak lepší koupit tiskárnu méně úspornou, protože je tam daleko menší pravděpodobnost zasychání hlavy.To se mi moc nezda.
Uz jen proto, ze toner v tom laseru nejspis uzivateli vydrzi "navzdy"
Zvlášť pokud používá Windows - nedávno jsem např. zjistil, že pro mou HP LaserJet 1010, kde mám pořád původní toner, už HP nedodává drivery pro Windows 7. :-) Naštěstí Windows nepoužívám, takže se koupi nového toneru přeci jen asi nevyhnu…
Barevné inkousty à 411 Kč (výtěžnost 1400 stran, takže s barevným textem se dostanu pod 1 Kč za stranu).
Tady mi ta aritmetika nějak nevychází. Buď má ta tiskárna nejméně čtyři barevné inkousty a jste nad jednou korunou na stranu, nebo používá pro barevný tisk stejný černý jako pro černobílý a pak musíte započítat odpovídající část z jeho ceny. Tak jako tak se pod jednu korunu na stranu nedostanete.
A pak je samozřejmě otázka, na jakou "stranu" se normují ty spotřeby u barevného tisku (u obou typů). Něco mi říká, že celoplošná fotografie to asi nebude.
Počítat barevný tisk je velice ošemetné a nevím, jak se to "úředně" dělá.Uredne na to existuje ISO standard ISO/IEC 24711 a pouzivaji se testovaci standardizovane stranky podle ISO/IEC 19752. HP to rozebira tu ci Canon tu, Lexmark tu, Kodak treba tu a Epson treba tu. Mel byste koukat po tomhle symbolu.
To vypadá na LGA2011
doufejme, že jej Sony uměle nezazdí a půjde na tom zprovoznit nějaký ten Linux.Optimisto.
Se starým PC c Win7Já si teda pod „starým PC“ představím počítač, na kterém Windows 7 opravdu nepoběží
a doufejme, že jej Sony uměle nezazdí a půjde na tom zprovoznit nějaký ten Linuxkdokoli si tohle koupi musi byt, slusne receno, padly na hlavu...
Insanity: doing the same thing over and over again and expecting different results. -- Albert Einstein
a odmenou za to ji bylo hacknuti konzole.Kdes to vzal? To je dost mimo tohle tvrzení.
Tiskni
Sdílej: