V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
zatrolena kunda
...mam K200D a prislo mi, ze K-x je v podstate K200D, jen neni v kovovym sasi, ale v plastu...tak to ti prislo hodne spatne. lepsi snimac (iso 3200 vypada od dost lip, nez kdyz si ho nasimulujes na K200d), cas zaverky az 1/6000, liveview, rychlejsi ostreni. to jsou jen tak veci co me ted napadaji...
Myslím, že Pentax Q je ideální pro techničtější typy důchodců s dostatkem peněz, kteří s tím budou fotit vnoučata.
Leda v ČR. V západní Evropě mají důchodci obrovské zrcadlovky, o Japonsku nemluvě.
léta jsem fotil s Praktikou a na zkřížené klíny nebo na mikroprizma jsem byl dost zvyklý. Do současných přístrojů se matnice podporující manuální fokus nemontují standardně, ale samozřejmě se tam dají pořídit.
Tak tohle mě zajímá - opravdu je nějaký způsob, jak tohle dostat do mého Nikonu D300?
S dobrým klasickým přístrojem vyrobeným pro přesné ostření na matnici se ostří lépe, přesněji a pohodlněji než pomocí Live View.Nenapadlo už nějakého výrobce využít ledky na těch jejich matnicích k indikaci zaostření v dotyčných bodech? Stačily by na to jen tříbarevné ledky místo jednobarevných (blízko - akorát - daleko) a pár řádků ve firmwaru navíc. Live view mi připadá hlavně jako honosný marketingový název pro předsklopení zrcátka.
Upřímně, ono záleží dost platformu od platformy, jestli má smysl nějak propustnost paměťového subsystému řešit.OMG, co už jiného řešit? Proč se tak propagují pokroky Nehalem a Westmere oproti předchozím Xeonům. Pak je hezké, když se lidí chlubí obyčejnými osmijádry, když stejně se k nim nemá šanci dostat tolik dat, aby byla využita.
Tiskni
Sdílej: