Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Překlady xkcd vycházejí se svolením původního autora. © Randall Munroe.
Překlad: R. K., písmo: Martin Stiborský
R. K. doufá, že promine i Hana Žantovská.
Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně 2.5
Nástroje: Tisk bez diskuse
Tiskni
Sdílej:
n
platí, že n
-tý prvek zmíněné posloupnosti je 1+(n-1)/2
. Očíslovat si můžete dokonce i racionální čísla. Podívejte se na mohutnost množiny.
Představme si ovčáka, který má dvě stáda ovcí - bílých a černých. Ovčák se rozhodne zjistit, které ze stád je větší, ale má velký problém - neumí počítat. Dlouho nad svým problémem přemýšlí, až ho napadne jednoduché řešení. Bere postupně ovce vždy po jedné z každého stáda a přivazuje je k sobě, vždy černou k bílé. Ví, že až s tím skončí, nezbude mu buď žádná volná bílá ovce, ale několik černých ano, nebo nezbude naopak žádná volná černá, ale několik bílých ano a konečně se může stát, že nezbude žádná bílá ani černá ovce. V prvním případě ovčák ví, že bílých ovcí je méně, ve druhém je černých méně a ve třetím případě jsou všechny ovce svázány po dvojcích k sobě, a tedy jsou obě stáda stejně početná.Kde na konci? Přirozených čísel je nekonečně mnoho, nikdy nedojdete na konec.
n
s reálným číslem 1/n
, tak by reálná čísla větší než 1 zůstala nesvázaná.
Ale 2 x nekonečno je mnohem větší nekonečno než to druhé nekonečno...Místo x mělo být ^
Opravte si konečně:"Lidé se dělí do 10 skupin. Na ty...". Lidé se dělí na 2 skupin nezní moc dobřeHolt MaFy patří do té druhé skupiny, nenaděláš nic.
No neviem. Podľa mňa čítať 10 ako dva je pekná blbosť (obzvlášť ak sa nepovie, o ktorú sústavu sa jedná). Ideálne by sa malo vymyslieť pozičné binárne výrazivo. Niečo ako 1 = uk, 2 = paf, 4 = muf, 8 = jop, 16 = bid ... Potom 19 = bid paf uk a pod. Pripadá mi to oveľa vhodnejšie než používať dekadentné (pun intended) výrazy
Huh? Jak to súvisí s počítačom? Alebo si dnes ľudia myslia, že binárna sústava vznikla s príchodom prvého IBM PC?
Mno, nie som si úplne istý, či je to jasné všetkým
Tú skladbu si púšťam vždy, keď ma napadnú kacírske myšlienky, či Haskell alebo Smalltalk náhodou nie je lepší
Jasné, ale to nie je môj prípad