Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Tak nějak nechápu, proč kvůli screenshotům někdo nebude novou verzi instalovat/nebude na ni přecházet ... aktuální styl bude možné stále použít, programy také bude moci člověk používat takové, které doposud, pouze maximálně v nové verzi ... samotnému mi asi nebude všechno vyhovovat v základním nastavení, ale že bych právě kvůli tomu přechod na novou verzi nedělal ...
Cetl jste nadpis clanku? Pokud ano, proc jste ho oteviral?
vidis, me se to libi :-O
S tim tak uplne nesouhlasim - spravuju pocitace kamaradum a davam jim tam LTS, abych nemusel tak casto upgradovat, takze pro mne LTS smysl ma.
Na druhou stranu si myslim, ze nejsou moc dobre zvoleny intervaly vydavani a podpory - pri normalni verzi jsem nucenej upgradovat po 1,5 roce, kdy konci podpora. Pokud jdu po LTS, jsem nucen upgradovat co 2 roky, protoze po 3 letech nemam LTS verzi. Rozdil pul roku opravdu nema smysl.
Navic po vyjiti nove verze LTS uplne staci pul rocni podpora, coz je dostatecnej cas na upgrade - dalsi pulrok uz je uplne zbytecny.
Jak uz jsem psal - pro mne LTS ma vyznam, jen bych upravil terminy vychazeni a podpory na 2,5 + 3 nebo 3 + 3,5 nebo 3 + 3 a 1 mesic pro nejkritictejsi diry.
pri normalni verzi jsem nucenej upgradovat po 1,5 roce, kdy konci podporaJá bych si tedy na upgrade ob dvě verze netroufl. Postinst skripty v balíčcích by se s tím asi moc dobře nevyrovnaly. Upgrade mezi LTS by měl být odladěnější.
tr/<>/[]/
[h2]HTTP ERROR: 404[/h2][pre]NOT_FOUND[/pre] [p]RequestURI=/images/clanky/jezek/ubuntu-10.04-lucid-lynx-screenshot-predvolby-aplikaci-spoustenych-pri-prihl[/p][p][i][small][a href="http://jetty.mortbay.org/"]Powered by Jetty://[/a][/small][/i][/p][br/]
s/</</g
my $skill = $LAMA;
Nezobrazí se mi obrazkyOmlouvám se, vadný znak v názvu souboru. Opraveno.
Tiskni
Sdílej: