Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Společnost Eggycyte na konferenci Intel Developers Forum 2015 představila novou verzi svého zařízení ve tvaru vajíčka s názvem The Egg, které je poháněno čtyřjádrovým procesorem Intel Atom Bay Trail. Jak uvádí výrobce, The Egg je „osobní server, který uživatelům umožňuje jednoduše a bezpečně sdílet videa, fotografie, hudbu či jiné soubory přes internet, aniž by museli používat sociální sítě či veřejné cloudové služby.“ Zařízení má 2,4palcový displej s rozlišením 320 x 240 pixelů a běží na něm operační systém Tizen.
Po designové stránce vypadá nové vajíčko stejně, jako jeho předchozí generace. Baterie zařízení vydrží na jedno nabytí deset až dvanáct hodin streamování obsahu v závislosti na tom, zda je přenos dat lokální nebo přes internet. Kromě toho, že může fungovat jako server, lze The Egg použít třeba také jako úložiště k zálohování dat z mobilních zařízení. Jak uvádí Eggcyte na svých webových stránkách, k vajíčku přes micro-USB port připojíte svůj androidový telefon, iPhone či kamerku GoPro a zařízení automaticky importuje všechny fotografie, videa či jiný obsah.
The Egg bude dostupný během října v několika barevných provedeních s cenou, která se bude lišit v závislosti na kapacitě zařízení. The Egg s 64GB pamětí si budete moci pořídit za 199 dolarů (4777 Kč), 128GB disk vás vyjde na 299 dolarů (7177 Kč) a model s 256GB pamětí bude k mání za 399 dolarů (9577 Kč). Objednávat můžete již nyní.
Hardwarové specifikace:
Více informací se dozvíte na stránkách výrobce.
PiPo má v nabídce celou řadu mobilních zařízení s různými operačními systémy - od phabletů, přes tablety a mediální přehrávače až po notebooky. Novinka s názvem PiPo X8 je velmi podobná mediálnímu přehrávači PiPo X7, který recenzent chválili za dobrý poměr ceny a výkonu. Obě zařízení pohání čtyřjádrový procesor Intel Atom Baytrail Z3000, avšak X8 uživatelům díky dual-bootu umožní využívat jak Windows 8.1, tak i Android 4.4. Se svým nahnutým 7palcovým dotykovým displejem (rozlišení 1280 x 800 pixelů) PiPo X8 vypadá spíše jako ovládací panel, než jako běžný přehrávač médií.
I když má zařízení své mouchy (například na produktové stránce Amazonu si uživatelé stěžují na to, že výrobce neposkytuje prakticky žádnou technickou podporu), je třeba vzít v potaz, že přehrávač se v zahraničních e-shopech prodává v přepočtu za pouhé tři tisíce korun.
Hardwarové specifikace PiPo X8:
Operační systém: Android 4.4 a Windows 8.1 (možnost upgradu na Android 5.x a Windows 10)
PiPo X8 seženete na oficiálních stránkách výrobce za 125 dolarů, na Amazonu jej pořídíte od 116 dolarů a třeba na GearBest je k mání za 104 dolarů.
Nástroje: Tisk bez diskuse
Tiskni
Sdílej: