abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 24
    24.6. 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    24.6. 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 14
    23.6. 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 15
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1989 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník



    Vložit další komentář
    1.4.2009 08:57 s0 | skóre: 32 | blog: nejchytřejší kecy | prágl
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kdenlive - 2 (nahrávání, střih, přechody)
    a jen bych dodal, že kdenlive je jeden ze SW, který je velice vhodné provozovat na hraně příčetností - tj. ze SVN trunku. Alespoň mně to tak vyhovuje.
    Kuolema Kaikille (Paitsi Meille).
    1.4.2009 09:17 marek_hb
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kdenlive - 2 (nahrávání, střih, přechody)

    to je do diskuze - kdenlive by slušel vývojový systém debianu - jedna stabilní verze, ve které by se nepřidávaly funkce, ale jen opravovaly chyby a druhá vývojová (něco jako má scribus), jinak kdenlive je občas na zešílení :-(

    pracuje se s ním parádně, ale některé chyby jsou fakt super - ve stabilní nejde ukládat, svn mi do ted neumělo rendrovat když byl použitý přechod "compozite" a podobně.

    Jan Drábek avatar 1.4.2009 09:21 Jan Drábek | skóre: 41 | blog: Tartar | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kdenlive - 2 (nahrávání, střih, přechody)

    Třeba včera oznámili vývojáři defakto zmrazení - teď si nechávají 14 dní na chytání chyb a aktualizaci překladů.

    Na novou verzi se můžeme těšit v půlce dubna.

    01010010 01000101 01010000 01101100 01001001 00110010 01000100 01100101 01010110
    1.4.2009 10:56 pic | skóre: 30 | blog: Perdido_Street_Station
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kdenlive - 2 (nahrávání, střih, přechody)

    to jo, ale uvítal bych, kdyby se jedna verze - třeba teď co bude 7.3 prohlásila za stable a třeba 1/2 roku - rok se udržovala a jen by se v ní odstraňovaly chyby - mohl by se udělat nějaký byliík, ve kterém bude staticky slinkovaná patřičná verze MLT, MLT++ a  ffmpeg. Takhle je to pořád v podstatě na náhodě, jakou trefíš kombinaci těchto porgramů + vlastního kdenlive

    Jinak se to zvrhne do režimu "na tohle dlabem, v SVN to je odstraněný" a ve finále to je na zbláznění

     

    Jan Drábek avatar 1.4.2009 11:17 Jan Drábek | skóre: 41 | blog: Tartar | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kdenlive - 2 (nahrávání, střih, přechody)

    Bylo by to fajn, jenže oni tu vyvíjenou verzi nedokáži odladit sami - tak to pustí do světa, doufají, že uživatelé hlásí chyby... a říkají si, že 1-2 měsíce bude pro všechny akorát. :-D

    Navrhnout to rozhodně můžete (přes mailing list).

    01010010 01000101 01010000 01101100 01001001 00110010 01000100 01100101 01010110
    1.4.2009 11:22 pic | skóre: 30 | blog: Perdido_Street_Station
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kdenlive - 2 (nahrávání, střih, přechody)

    To si neodporuje - spousta lidí (včetně mě) by tu SVN verzi používalo, jen by bylo super mít v záloze verzi, která by fungovala bez ohledu na fázi měsíce :(

     

    z mé angličtiny si budou myslet, že jim nabízím ponožky.

    jestli se Vám to zamlouvá, tak to pošlete

    stativ avatar 1.4.2009 17:44 stativ | skóre: 54 | blog: SlaNé roury
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kdenlive - 2 (nahrávání, střih, přechody)
    Problém tohohle systému je v tom, že vyžaduje poměrně dost vývojářů. Pokud je vývojářů málo (a pokud se nepletu tak zrovna kdenlive jich moc nemá) tak je to problém. Protože pokud se bude udržovat stabilní verze, program s největší pravděpodobností zatuhne na místě, protože všichni budou chytat chybky ve stabilní verzi a na pořádný vývoj už nezbyde čas.
    Ať sežeru elfa i s chlupama!!! ljirkovsky.wordpress.com stativ.tk
    1.4.2009 09:24 Leoš Literák | skóre: 74 | blog: LL | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kdenlive - 2 (nahrávání, střih, přechody)

    Slo by pridat ukazky prechodu?

    Zakladatel tohoto portálu. Twitter, LinkedIn, blog, StackOverflow
    Jan Drábek avatar 1.4.2009 10:42 Jan Drábek | skóre: 41 | blog: Tartar | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kdenlive - 2 (nahrávání, střih, přechody)

    Hmm, video nebo foto v nějakém prostředním bodě?

    01010010 01000101 01010000 01101100 01001001 00110010 01000100 01100101 01010110
    1.4.2009 14:14 Leoš Literák | skóre: 74 | blog: LL | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kdenlive - 2 (nahrávání, střih, přechody)

    Video, kdyz je to videoeditor :-) Koupil jsem si Pinnacle Studio, tak at muzu srovnavat. Bez nahledu mi vetsinou ani jeho efekty nic nereknou. A pak je rovnou zavrhnu jako nevkusne, hlavne ty Hollywood FX.

    Zakladatel tohoto portálu. Twitter, LinkedIn, blog, StackOverflow
    20.4.2009 04:00 Robert Krátký | skóre: 94 | blog: Robertův bloček
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kdenlive - 2 (nahrávání, střih, přechody)
    Video, kdyz je to videoeditor
    Doplněno.
    1.4.2009 20:39 jsmach | skóre: 15
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kdenlive - 2 (nahrávání, střih, přechody)
    zkousel jsem KDEnlive a zjistil jse, ze pres analog kartu VC 100 (BT878) stahuji zubaté video (do stran rozjeté rádky jeden vlevo, jeden vpravo, zubate oblouky atd.), testoval jsem ruzne formaty a stale je to na pytel. A to jsem nedavno zvedl výkon PC (2x2.5GHz Intel, 2GB DDR2, FX6600), takze pomalym strojem by to byt nemelo. Fakt je, ze se mi to v mensi mire projevilo i v praci na Pinacle 10, ze by odesla po dovolene kamera?
    Jan Drábek avatar 1.4.2009 21:41 Jan Drábek | skóre: 41 | blog: Tartar | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kdenlive - 2 (nahrávání, střih, přechody)

    1. Zkuste to nahrát přes avidemux - i když příliš vliv by to mít nemělo u obou by se to mělo nahrávat přes dvgrab

    2. Pokud i první případ selže pak zkuste nahrát video na nějakém pc s windows a movie makerem.

    01010010 01000101 01010000 01101100 01001001 00110010 01000100 01100101 01010110
    1.4.2009 23:16 Smajchl | skóre: 39 | blog: Drzy_Nazory | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kdenlive - 2 (nahrávání, střih, přechody)
    Tak použij deinterlace, tohle je prokládaný řádkování, který se u televizního vysílání bohužel používá :-(

    Deinterlace se dá udělat třeba v tom Avidemuxu pokud ne jinak.
    My máme všechno co chcem, my máme dobrou náladu!
    1.4.2009 22:07 kralyk z abclinuxu | skóre: 29 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kdenlive - 2 (nahrávání, střih, přechody)
    Jak moc si tenhle program (ne)rozumí s HD?
    Koukám, že to je v možnostech nahrávání z firewire, ale je to v praxi skutečně použitelné? Nebudou problémy třeba s přechody atd?
    Jan Drábek avatar 1.4.2009 22:10 Jan Drábek | skóre: 41 | blog: Tartar | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kdenlive - 2 (nahrávání, střih, přechody)

    Vhodný ffmpeg a HD to umí.

    Firewire nemám.

    01010010 01000101 01010000 01101100 01001001 00110010 01000100 01100101 01010110
    1.4.2009 22:44 bret
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kdenlive - 2 (nahrávání, střih, přechody)

    S firewire ok, ale při grabování z tv karty mě to grabovalo pěkný drek. Radeji použiju osvědčené xdtv s přenastavenými parametry, nebo mencoder a do kdenlive to vložím až jako mpeg nebo avi. 

     

    4.11.2021 10:44 spam
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kdenlive - 2 (nahrávání, střih, přechody)
    I personally like your post; you have shared good insights and experiences. Keep it up. lawn service cedar rapids
    6.11.2021 08:19 spam
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kdenlive - 2 (nahrávání, střih, přechody)
    Awesome! Learned alot thanks so much keep posting more. lifecoachcoloradospringsco.com
    17.11.2021 07:22 spam
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kdenlive - 2 (nahrávání, střih, přechody)
    Great site thanks admin. More power www.boudoirphotographycleveland.com
    17.11.2021 07:34 spam
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kdenlive - 2 (nahrávání, střih, přechody)
    GREAT SITE KEEP POSTING MORE! www.deckbuilderscleveland.com
    17.11.2021 12:33 spam
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kdenlive - 2 (nahrávání, střih, přechody)
    Awesome! Learned alot thanks so much keep posting more. long hair
    17.11.2021 12:50 spam
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kdenlive - 2 (nahrávání, střih, přechody)
    Well this is great site! Would definitely recommend this to my friends. Love the read mobile welders near me
    7.7.2023 16:31 Correct guide
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kdenlive - 2 (nahrávání, střih, přechody)
    Well, I think the same as you this article provides the best guide for it. wordle unlimited

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.