Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
to je do diskuze - kdenlive by slušel vývojový systém debianu - jedna stabilní verze, ve které by se nepřidávaly funkce, ale jen opravovaly chyby a druhá vývojová (něco jako má scribus), jinak kdenlive je občas na zešílení
pracuje se s ním parádně, ale některé chyby jsou fakt super - ve stabilní nejde ukládat, svn mi do ted neumělo rendrovat když byl použitý přechod "compozite" a podobně.
Třeba včera oznámili vývojáři defakto zmrazení - teď si nechávají 14 dní na chytání chyb a aktualizaci překladů.
Na novou verzi se můžeme těšit v půlce dubna.
to jo, ale uvítal bych, kdyby se jedna verze - třeba teď co bude 7.3 prohlásila za stable a třeba 1/2 roku - rok se udržovala a jen by se v ní odstraňovaly chyby - mohl by se udělat nějaký byliík, ve kterém bude staticky slinkovaná patřičná verze MLT, MLT++ a ffmpeg. Takhle je to pořád v podstatě na náhodě, jakou trefíš kombinaci těchto porgramů + vlastního kdenlive
Jinak se to zvrhne do režimu "na tohle dlabem, v SVN to je odstraněný" a ve finále to je na zbláznění
Bylo by to fajn, jenže oni tu vyvíjenou verzi nedokáži odladit sami - tak to pustí do světa, doufají, že uživatelé hlásí chyby... a říkají si, že 1-2 měsíce bude pro všechny akorát. :-D
Navrhnout to rozhodně můžete (přes mailing list).
To si neodporuje - spousta lidí (včetně mě) by tu SVN verzi používalo, jen by bylo super mít v záloze verzi, která by fungovala bez ohledu na fázi měsíce :(
z mé angličtiny si budou myslet, že jim nabízím ponožky.
jestli se Vám to zamlouvá, tak to pošlete
Slo by pridat ukazky prechodu?
Hmm, video nebo foto v nějakém prostředním bodě?
Video, kdyz je to videoeditor Koupil jsem si Pinnacle Studio, tak at muzu srovnavat. Bez nahledu mi vetsinou ani jeho efekty nic nereknou. A pak je rovnou zavrhnu jako nevkusne, hlavne ty Hollywood FX.
Video, kdyz je to videoeditorDoplněno.
1. Zkuste to nahrát přes avidemux - i když příliš vliv by to mít nemělo u obou by se to mělo nahrávat přes dvgrab
2. Pokud i první případ selže pak zkuste nahrát video na nějakém pc s windows a movie makerem.
Vhodný ffmpeg a HD to umí.
Firewire nemám.
S firewire ok, ale při grabování z tv karty mě to grabovalo pěkný drek. Radeji použiju osvědčené xdtv s přenastavenými parametry, nebo mencoder a do kdenlive to vložím až jako mpeg nebo avi.
Tiskni
Sdílej: