Fedora se stala oficiální distribucí WSL (Windows Subsystem for Linux).
Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
"Prouživatele Abíčka to prozatím znamená je stejný login pro jabber server a uživatelský účet, v budoucnu přibude propojení například s ITBiz.cz, 64bit.cz, AbcPrace.cz atd."
Pokud v noci špatně vidím, tak (mě/mne) opravte, ale imho tam chybí jedna mezera a písmenko n?
Ja jsem to 'je' chapal jako sloveso a veta mi nedavala smysl, ze je to zkracene 'jen' mi nedoslo
Tym WYSIWYG editorom ste ma fakt nasrali :). Da sa nastavit nejaka cookie, ktora ma toto nastarosti alebo to funguje inak? Registrovat sa nechcem.
> A co konkretne na tom editoru vadi?
1) Je citelne pomaly.
2) Zmizela jedina uzitecna ikona z minuleho editoru - oznaceni vybraneho textu za citaci.
3) Nekdy zacne hlasit podivne hlasky typu 'invalid attribute class xxx', kdyz se podivam na zdroj, tak je tam mnoho DIVu s ruznymi atributy.
Zmizela jedina uzitecna ikona z minuleho editoru - oznaceni vybraneho textu za citaci.
To by melo fungovat pres menu Styl. Akorat to vypada, ze toto je jedina volba, ktera nefunguje. Tu hlasku a atributy jsem nikdy nevidel.
vadi mi na tom vsetko, uz len to, ze je to WYSIWYG, neviem ake html tagy to tam za mna vlozi a skumat a ucit sa ako sa to pouziva sa mi fakt nechce, ma to hnusne windowsovske ikony, pomaly sa to nacita; registrovat sa nebudem
A to je to tak důležité? Copak zde používáš nějaké složité formátování? Odstavce, odřádkování i odkazy snad nejdou zkurvit ani nějakým editorem, není-liž pravda? Popravdě, FCKEditor je jeden z nejkvalitnějších WYSIWYG editorů vůbec......neviem ake html tagy to tam za mna vlozi...
Ikonka bold vlozi znacku B, italic zase I, odkaz vlozi A. A tak dal. Moc prekvapive to neni Nicmene treba export z MS Office ci OOo do HTML je vazne prasarna. Odtud mozna maji nekteri lidi fobii z wysiwyg editoru, aniz by si overili realitu.
A to je to tak důležité?Ano, je to dulezite! Byl jsem neskutecne stastny, kdyz jsem WYSIWYG editor vypnul. Holt ne vsem sa to paci
Uvazuju, ze jeste vyzkousim TinyMCE, soucasny FCK ma sve mouchy, na ktere prichazim az po aktivnim pouzivani. Nicmene obecne WYSIWYG zadavani povazuju za prinosne. Je mi jasne, ze vzdycky budou lidi, kteri budou zasadne proti. Nekteri maji validni duvody (rychlost, chyby), jini ne. A vzdycky plati, ze ti, co si stezuji, jsou hlasitejsi, nez ti spokojeni. To je normalni a s tim se musi pocitat. Bylo by proto chybou kvuli stiznostem nekolika lidi ochudit tisice ostatnich. Problem je alepoznat, zda je mlcici vetsina opravdu vetsinou.
Pokud jde o vasi zadost, tak lituju, ale mate smulu. Veskere moznosti nastaveni se vztahuji k uzivatelskemu uctu, toto je nase pravidlo. Snazime se prinaset drobne vyhody registrovanym uzivatelum oproti anonymum. Ve skutecnosti se velmi ochuzujete, kdyz brouzdate neregistrovany. Ty vyhody jsou docela prijemne a navykove
Prevedl jsem diskusi do sveho blogu.
A co konkretne na tom editoru vadi?Mně na něm konkrétně nejvíc vadilo to, že i když jsem se přepnul do neWYSIWYG, ručního, textového režimu (bylo tam v tom formuláři pro napsání komentáře přepínání mezi těmito dvěma režimy), třeba kvůli tomu, že jsem do komentáře chtěl dát nějaké speciální znaky ručně, pomocí HTML, tak nejdřív lze pouze dát náhled komentáře. Jenomže po něm, tedy před odesláním příspěvku, už se to zase automaticky vrátilo zpátky do WYSIWYG režimu, který to, co jsem tam zapsal ručně, automaticky zničil. Neuvěřitelně frustrující. Prostě když chci něco napsat v ručním režimu, tak zcela logicky by tam ten ruční režim měl zůstat po celou dobu do odeslání příspěvku (abych mohl skutečně odeslat to, co jsem tam záměrně napsal), jinak je tam ta volba přepínání úplně na houby. Naštěstí teď už je to irelevantní, když už ten WYSIWYG editor z ábíčka zmizel a nefunguje. Snad jen bych dal pryč tu volbu WYSIWYG v preferencích, protože i když je zaškrtnutá, WYSIWYG už tady není.
I rucne muzes napsat kod, ktery server zamitne, napriklad jako nevalidni ci obsahujici nepovolene znacky / atributy. Parkrat se mi ale stalo, ze po editaci ve wysiwyg editoru jsem musel prepinat do zdrojoveho kodu a rucne jej upravit, naposledy vcera po vlozeni textu ze schranky se tam pridal nejaky atribut class ke span.
Zatim nijak, ale muzete zvednout sanci hlasovanim.
To by se mi take libilo. Akorat bych to upravil tak, aby si mohl specifikovat pouzivany hardware kazdy a ne jen zeny.
Zeny?
V některých situací se Google hodí více...
Tiskni
Sdílej: