V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
Balíček s příkazem sudo byl vydán ve verzi 1.9.17p1. Řešeny jsou zranitelnosti CVE-2025-32462 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby host) a CVE-2025-32463 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby chroot).
Do služeb Seznam.cz se lze nově přihlásit pomocí služby MojeID [𝕏].
Bezpečnostní výzkumníci zveřejnili informace o osmi zranitelnostech, které postihují více než 700 modelů tiskáren, skenerů a štítkovačů značky Brother. Bezpečnostní upozornění vydali také další výrobci jako Fujifilm, Ricoh, Konica Minolta a Toshiba. Nejzávažnější zranitelnost CVE-2024-51978 umožňuje útočníkovi vzdáleně a bez přihlášení získat administrátorská oprávnění prostřednictvím výchozího hesla, které lze odvodit ze
… více »Společnost Oracle vlastní ochrannou známku JAVASCRIPT. Komunita kolem programovacího jazyka JavaScript zastoupena společností Deno Land vede právní bitvu za její osvobození, viz petice a otevřený dopis na javascript.tm. Do 7. srpna se k nim má vyjádřit Oracle (USPTO TTAB).
Byl představen samostatný rádiový modul Raspberry Pi Radio Module 2 s Wi-Fi a Bluetooth.
Certifikační autorita Let’s Encrypt ukončila k 4. červnu zasílání e-mailových oznámení o vypršení platnosti certifikátů. Pokud e-maily potřebujete, Let’s Encrypt doporučuje některou z monitorovacích služeb.
Jsem zakladatelem tohoto portálu. Linux jsem používal spousty let, nějaký čas jsem se aktivně podílel na jeho propagaci v Česku (CZLUG, časopisy ComputerWorld, Network Magazine atd). Se současným Abíčkem už nemám nic společného.
Na Abíčku jsem před časem zavedl WYSIWYG editor, postavený na FCK Editoru. Některým lidem se ale nelíbí. Když pominu lidi, kteří odmítají WYSIWYG editor ze zásady, musím uznat, že v praxi má tento editr své mouchy. Mě osobně se nejvíce nelíbí ztráta obsahu, když si prohlédnu v prohlížeči nějakou předchozí stránku a pak se vrátím zpět. Také blbne označování textu jako blockquote.
Lidé mi doporučili TinyMCE, keré vypadá také zajímavě a minimálně se neztrácí změny v editoru při přechodu do historie a zpět. Má být i méně náročný. Kompatibilita pprohlížečů je velmi podobná. Prosím mrkněte se na příklady a otestujte jej. Má smysl jej používat místo aktuálního FCK?
Tiskni
Sdílej:
Na mem starem pocitaci se mi zda TinyMCE stejne pomale jako FCK. Tedy pri prvnim pouziti, pak se zda, ze kdyz uz jsou javascripty nahrany, beha to svizne. Treba vytvoreni linku.
uz tinymce funguje v konqueroru?
Výherce nejstupidnějšího komentáře. ^^
Otázka by měla znít - už Konqueror podporuje designMode? Odkazovaný bug je 5 let starý, ale nezdá se, že by to khtml dodnes podporovalo.uz tinymce funguje v konqueroru?
<pre>
- v editoru se zobrazuje běžným proporcionálním písmem, což je samozřejmě špatně).
Tiny, v tom demu, mi přijde v Opeře o dost rychlješí než FCK. Co je ale ukrutně pomalé, je to načítání těch oken pro přidání odkazů, smajlíků, obrázků apod. Ale na jiné chybky jsem nenarazil, takže to smysl nejspíš má. Testováno v Opeře 9.63.
Jeste doporucuji vyzkouset Xinha: http://trac.xinha.org/.
zapne, leda bychom ke kazde textaree pridali nejaky prepinac, ktery by wysiwyg editor aktivoval na zadost. Viz ukazky u tinymce.
Anicko, plně stojím při Tobě
Myslel jsem to tak, ze pokud to budes mit v nastaveni zapnute, zobrazi se ti rich text editor, v opacnem pripade textarea. Ve vsech pripadech by ale nekde pobliz bych nejaky link, tlacitko ci checkbox, pres ktere by jsi mohl prepinat mezi rcih text editorem a textareou, nezavisle na tvem nastaveni. Samozrejme, pokud by byl detekovan nekompatibilni prohlizec (konqueror, lynx), tak by se nezobrazil ani ten prepinac.
btw2, nechceš ukázat statistiku, kolik lidí (tj. aktivních uživatelů) si tu wysiwyg věc vypnulo?...jsem jednoznačně pro
Na jednom projektu jsem taky pred cca rokem presel z FCK na TinyMCE a musim se pochvalit - bylo to jednoznacne dobre rozhodnuti .
"Mě osobně se nejvíce nelíbí..." 3. pád.
Copak, už sis to také přečetl v mluvnici? :)
Já to uměl dávno, jen mi přišlo vhodné upozornit na chybu, když ostatní čtenáři abíčka jsou negramotní anebo jim je to jedno.