Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).
V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).
Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.
Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevily v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.4 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 136. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Funguje to, tak to tam asi ma co delat...Ehm... do CXXFLAGS patří optimalizace pro C++ kompilátor.
LIBS += -ltag
Zkus v QT Creatoru vlevo vybrat volbu Projects a potom se už snad doklikáš
Trošku offtopic, skúšal tu už niekto KDevelop 4? Sémantické zvýrazňovanie a doplňovanie kódu už teraz vyzerajú veľmi zaujímavo. Ak ešte k tomu započítam to, že je to KDE aplikácia so všetkými výhodami má Qt Creator oproti KDevelopu (až výjde) čo ponúknuť?
Ešte taká drobnosť ktorá mi v Qt Creatore vadí .. odsadenie tabulátorom. Dá sa nejako nastaviť aby to nepoužívalo medzery ale len tabulátor (pri písaní kódu viem nastaviť aby to použilo tabulátor, ale pri genrovaní triedy stále použije medzery.
Mimochodom som tu jediný ktorému fakt vadí vzhľad Qt Creatoru? Pri zvyšku systému, ktorý používa decentný štýl Skulpture toto vyzerá ako z inej planéty.
Ja pouzivam KDevelop4. Obcas to niekde padne, pac je v stave beta 1. Zvyraznovanie super,
podpora cmake je tez fajna. Programujem projekty v Qt, pripadne v nom robim na Krite a KDevelop4 mi dost krati cas.
Doplnovanie kodu funguje moc pekne. Doporucujem aspon skusit.
jiste jste si vsiml, ze vas nazor je nazor mensiny. Jednou budete sedet v kancelari s tou 'vetsinou' a po case budete mit strach rici otevrene svuj nazor. Klikaci zardousi jakykoliv pokrok, ale tak to ma asi byt ...
Tak, tak. Designer sice neni vsemocny, ale podstatne urychli praci. Kdyz si clovek vytvori gui z kodu, kolikrat ho strukturuje tak, aby vsechny texty na widgetech nastavoval v jedne oddelene metode, ktera se pak da volat pri kazde zmene jazyka? (aniz by se musela aplikace restartovat nebo dialog destruovat a znovu vytvorit)
Vetsinou si kazdy rekne, ze zmena jazyka kazdou hodinu je nepravdepodobna, vsechno nacpe do konstruktoru a mysli si jaky je machr, kdyz nepotrebuje designer
Tiskni
Sdílej: