Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Funguje to, tak to tam asi ma co delat...Ehm... do CXXFLAGS patří optimalizace pro C++ kompilátor.
LIBS += -ltag
Zkus v QT Creatoru vlevo vybrat volbu Projects a potom se už snad doklikáš
Trošku offtopic, skúšal tu už niekto KDevelop 4? Sémantické zvýrazňovanie a doplňovanie kódu už teraz vyzerajú veľmi zaujímavo. Ak ešte k tomu započítam to, že je to KDE aplikácia so všetkými výhodami má Qt Creator oproti KDevelopu (až výjde) čo ponúknuť?
Ešte taká drobnosť ktorá mi v Qt Creatore vadí .. odsadenie tabulátorom. Dá sa nejako nastaviť aby to nepoužívalo medzery ale len tabulátor (pri písaní kódu viem nastaviť aby to použilo tabulátor, ale pri genrovaní triedy stále použije medzery.
Mimochodom som tu jediný ktorému fakt vadí vzhľad Qt Creatoru? Pri zvyšku systému, ktorý používa decentný štýl Skulpture toto vyzerá ako z inej planéty.
Ja pouzivam KDevelop4. Obcas to niekde padne, pac je v stave beta 1. Zvyraznovanie super,
podpora cmake je tez fajna. Programujem projekty v Qt, pripadne v nom robim na Krite a KDevelop4 mi dost krati cas.
Doplnovanie kodu funguje moc pekne. Doporucujem aspon skusit.
jiste jste si vsiml, ze vas nazor je nazor mensiny. Jednou budete sedet v kancelari s tou 'vetsinou' a po case budete mit strach rici otevrene svuj nazor. Klikaci zardousi jakykoliv pokrok, ale tak to ma asi byt ...
Tak, tak. Designer sice neni vsemocny, ale podstatne urychli praci. Kdyz si clovek vytvori gui z kodu, kolikrat ho strukturuje tak, aby vsechny texty na widgetech nastavoval v jedne oddelene metode, ktera se pak da volat pri kazde zmene jazyka? (aniz by se musela aplikace restartovat nebo dialog destruovat a znovu vytvorit)
Vetsinou si kazdy rekne, ze zmena jazyka kazdou hodinu je nepravdepodobna, vsechno nacpe do konstruktoru a mysli si jaky je machr, kdyz nepotrebuje designer
Tiskni
Sdílej: