Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
4650 Kč, což je na takový smartphone střední třídy poměrně slušná cenaNo vzhledem k HW vybave(bez LTE, jenom GPS, nic moc displej) mi to prijde celkem hodne. Kdybych chtel neco s okrajovym systemem, tak si snad za ty prachy radsi koupim tohle
Ono nejake takove zarizeni existuje?Právě že o žádném nevím a doufal jsem, že když někdo už dělá hardware s normálním linuxem (prosím nehádejte se že považuju Ubuntu za normální Linux :), tak si tyhle věci pohlídá. Už jsem ze zoufalství přemýšlel že vezmu nějaký Raspberry Compute module nebo podobnou desku a oholím z ní největší konektory a připojím displej a USB 3G modem, ale pak si vždycky řeknu, že smartphone nepotřebuju tak moc a že neumím power management (tipy na jednodeskáč s dobrým power managementem?).
Řekl bych, že tam asi bude mir.No tak se tam spustí nějaký embedded x server, to je fuk :)
Nicméně, co máte proti gmailu?Mají ta data (kdo dnes šifruje maily end-to-end, a i pak alespoň sociální síť) a když se to rozbije, nikoho se nedovoláš.
Tiskni
Sdílej: