Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
composite
vypina dri
, diky cemyz samozrejme beryl nenabehne. Uz s tim nekdo valcil?
A nebylo by celkove jednodussi, misto aby kazdej clovek delal vlastni 3D desktop nebo rovnou celej 3D X server, aby napsali proste nejakou obycejnou OpenGL aplikaciJistě že bylo, a vůbec celkově nejjednodušší by bylo, abyste to vy, vy hlavo otevřená, celé zorganizoval a koordinoval
Osobne si myslim, ze vsechny tyhle 3D srandicky se nedaji v realu pouzivat.Tak to je mi líto, když se omezujete na zaostalý a neefektivní způsob práce. Je totiž naprosto absurdní tvrdit, že se například náhled na oken v panelech nebo zmenšení oken na plochu nedají používat, naopak jejich využití je asi nejčastější a nejpraktičtější. Takže se s těmi svými rozumy jděte zahrabat.
Jen by mě zajímalo, zda to má i nějakou interface - přemýšlím totiž o využití vlastnosti i uvnitř jednoho programu - přijde mi totiž špatné, kdyby měl být 3D desktop jen samofunkčním vykreslovátkem bez možnosti používat jeho vlastnosti programy v něm spuštěnými.Ne že bych s tím měl osobní zkušenosti, ale jít by to mělo:
Metisse was used, for example, to implement the User Interface Façades system, a system that allows to adapt, reconfigure, and re-combine existing graphical interfaces through direct manipulation techniques. It was used by Mekensleep to integrate GTK+ interfaces into the OpenGL-based Pok3D game.
pak je otázkou, čemu budou uživatelé říkat Wow!No naprosto jednoznacne vsemu, s cim prijde MS
Jinak kdyz jsem zkousela beryl, tak me z vetsiny 3D efektu spis bolely oci, nez cokoli jineho. Moc praktickych stranek jsem nenasla...
Tiskni
Sdílej: