abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:00 | Zajímavý software

    Nourish (GitHub) je nový správce oken pro Linux. Tradiční plochy nahrazuje nekonečným plátnem a posouváním a přibližováním. Využívá vlastní kompozitor pro Wayland s názvem y5. Videoukázka.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 15:33 | Komunita

    Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    26.6. 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    26.6. 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 2001 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník



    Vložit další komentář
    belisarivs avatar 25.4.2008 08:26 belisarivs | skóre: 22 | blog: Psychobláboly
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Co se děje v KDE - 102 (16. 3. 2008)
    Dekuji za tu praci a tesim se na dalsi dil.
    IRC is just multiplayer notepad.
    djs_core avatar 25.4.2008 10:15 djs_core | skóre: 4
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Co se děje v KDE - 102 (16. 3. 2008)
    I ja dekuji, perfektni prace. Diky :)
    ...do you want to make your dreams come true? Wake up!
    25.4.2008 10:21 xkomczax | skóre: 51 | blog: proste_blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Co se děje v KDE - 102 (16. 3. 2008)
    mohl bych se zeptat, co presne si pod pojmem "HTTP webseeding" predstavit?
    Luboš Doležel (Doli) avatar 25.4.2008 10:48 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Co se děje v KDE - 102 (16. 3. 2008)
    Že se při stahování torrentu stahují data i přes HTTP z nějakého mirroru. Mimochodem implementováno v libtorrentu, tedy i ve FatRatu ;-)
    25.4.2008 14:33 Käyttäjä 11133 | skóre: 58 | blog: Ajattelee menneisyyttä
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Co se děje v KDE - 102 (16. 3. 2008)
    A když jsem to po tobě chtěl, tak že prej to bude moc težké :-p
    Luboš Doležel (Doli) avatar 25.4.2008 14:40 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Co se děje v KDE - 102 (16. 3. 2008)
    Protože tehdy to libtorrent neměl ;-)
    25.4.2008 17:48 xkomczax | skóre: 51 | blog: proste_blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Co se děje v KDE - 102 (16. 3. 2008)
    uz jednou jsem o jeho instalaci uvazoval, ale diky absenci deb balicku pro sid jsem se na to vykaslal.... tedka jsem se dival, jestli ho nahodou nekdo nepridal, ale nic jsem nenasel, takze asi budu muset zustat dal u ktorrentu...
    Luboš Doležel (Doli) avatar 25.4.2008 18:28 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Co se děje v KDE - 102 (16. 3. 2008)
    To je kompilace ze zdrojáku takový problém :-) ;-)
    25.4.2008 19:33 xkomczax | skóre: 51 | blog: proste_blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Co se děje v KDE - 102 (16. 3. 2008)
    asi se budes divit, ale i pro me (a to jsem relativne schopny uzivatel) to problem je... a to uz vubec nemluvim o naprostych zacatecnicich.
    Luboš Doležel (Doli) avatar 25.4.2008 19:39 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Co se děje v KDE - 102 (16. 3. 2008)
    A to jsou to jen 3 příkazy a nainstalování pár balíčků. Zůstává nepochopeno.
    25.4.2008 19:41 Jirka | skóre: 36
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Co se děje v KDE - 102 (16. 3. 2008)
    Ona je to spíš lenost. :-) Taky se mi nechce kompilovat si programy ručně. Je otrava ručně dohledávat a instalovat závislosti. Není to těžké, ale otravné, takže to nedělám.
    25.4.2008 20:57 error414 | skóre: 12 | blog: error414
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Co se děje v KDE - 102 (16. 3. 2008)
    no ja se fatrat pokousel prelozit ale absolutne bez uspechu, nejprve to chtelo knohovny libtorentu ikdyz v systemu je mam. Pak to zarvalo pri kompilaci pro zmenu zase s nejakym gloox nebo jak se jmenoval.

    Chtel jsem dokonce nahlasit bugrepost ale je potreba registrace.

    Mimochodem obdobna situace nastala i s prekladem jabber bota. To se me take nepodarilo. Takze to nejsou nekdy jen 3 prikazy, ale kopa problemu.
    Luboš Doležel (Doli) avatar 25.4.2008 21:09 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Co se děje v KDE - 102 (16. 3. 2008)
    No když ti chybí balíky, tak to na bugreport není. Gloox je volitelný - když nechceš Jabber, může to být bez toho. Jediný "problém" je nainstalovat si ty -dev balíky.
    25.4.2008 21:06 Robert Krátký | skóre: 94 | blog: Robertův bloček
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Co se děje v KDE - 102 (16. 3. 2008)
    A to jsou to jen 3 příkazy a nainstalování pár balíčků. Zůstává nepochopeno.
    Nic nepochopitelného - obyčejná lenost. Já například aktualizoval FatRat dnes poprvé po více než dvou měsících - kdyby byl deb balík, dělal bych to mnohem častěji. A protože jsem líný, tak jsem ještě nikdy nekompiloval FR s podporou SSH, BitTorrentu nebo Jabberu - používám ho jen na RapidShare. I tak jsem rád, že ho mám, ale kdyby existovaly verze (a distr. balíky), tak bych přestal používat KTorrent a naučil se to ovládání přes Jabber.
    Luboš Doležel (Doli) avatar 25.4.2008 21:09 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Co se děje v KDE - 102 (16. 3. 2008)
    To bych nejprve musel vydat nějakou verzi ;-) Ale až přepíšu engine na epoll(), tak to vydám.
    25.4.2008 22:05 Käyttäjä 11133 | skóre: 58 | blog: Ajattelee menneisyyttä
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Co se děje v KDE - 102 (16. 3. 2008)
    Konečně. :-) Pak můžu udělat balíček :-)
    25.4.2008 13:44 cinan
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Co se děje v KDE - 102 (16. 3. 2008)
    Myslim ze by bol dobry napad pisat ku stavu prekladu aj to, ako je na tom slovencina a cestina
    25.4.2008 18:59 Poborskiii
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Co se děje v KDE - 102 (16. 3. 2008)
    To je možná lepší sledovat aktuálně na http://l10n.kde.org/. Ten stav u KDE 4.0 se téměř vůbec nemění a u 4.1, jak v něm přibývají změny, tak jdou procenta u překladu dolů (skoro u všech jazyků).
    Milan Lajtoš avatar 25.4.2008 19:01 Milan Lajtoš | skóre: 22 | blog: /blog/babraq
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Co se děje v KDE - 102 (16. 3. 2008)
    “Every great achievement was once considered impossible.”

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.