Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
proč jsou v ní desítky obrázků instalátoru nebo několik obrázků menuVadí ti, že je ve screenshotovém článku hodně screenshotů?
to fakt nechápu...
Vadí ti, že je ve screenshotovém článku hodně screenshotů?Ale vůbec ne. Mně by nevadilo ani kdyby v této recenzi nebyl screenshot žádný. Nebo kdyby jich bylo 5 gigabajtů. Já se jen divím, proč je tam tolik screenshotů stejné věci.
instalaci dokumentuje 10 nebo 1000, nemá nijaký vliv na čitelnost článku, ptž jsou vodorovně scrollované v jednom pásu.A nenapadlo tě, že právě to nekonečné scrollování snižuje přehlednost?
Já vím, že máš x86_64 CPUTy si jasnovidec?
Mám 3 GB paměti, takže 32 bitů stačí.Ne že bych se Jardíka chtěl zastávat, …
Nebyl by v tom asi nijak zásadní rozdíl.Např. při zpracování videa, obrazu či zvuku byl. A klidně až o několik desítek procent. A to jak měřitelně, tak subjektivně.
Větší problém je, že Fedora nenechá procesor odpočinout, narozdíl od WindowsA nebude to spíš tím, že není známé rozhraní k ovládání otáček větráku? Aspoň v mém případě to tak bylo.
Já používám nějakých 10 let (tj od doby, co jsem dostal první PC) písmo 8ptAno Jardíku, si holt prostě king.
té doběV jaké? Já bych zas řekl, že Epic a DE (bavíme-li se o '97). Nedávno jsem spustil Unreala a čuměl s otevřenou hubou čeho je ten engine v módu softwarového renderu schopný. A toho stejného byl schopný i na 100Mhz Pentiu s MMX. Pak jsem si to porovnal se SW renderem Mesy a jen si povzdechl. Ale je pravda, že SS2 je generace ještě trošičku starší (po nástupu HW akcelerace).
Tím, že Quake jako první použil polygonové charaktery, jež do té doby byly čistě spritové (dvourozměrné), se uzavřel kruh technického vývoje 3D akčních her.Takže tak nějak jsem to do teď držel v hlavě.
... a vypelichaných koček ...
Tiskni
Sdílej: