Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
Od doby co jsem ho používal naposledy (asi před rokem) se opravdu změnil, vůbec ho nepoznávám. Ale třeba už si pamatuje nastavení co mu dám a nezapomíná je - ručně jsem si vypnul notifikace (po jedný), nastavil zvuk, uložil, vypnul skype...a po spuštění notifikace zapnutý!
Nakonec jsem to vyřešil tak, že jsem našel soubor s konfigurací, uložil změny ve Skype, zazálohoval konfiguraci, vypnul skype (při vypnutí ji přepsal zpátky, grrr) a nahradil konfigurák zálohou. Někdy to fungovalo měsíc, jindy pár dní. Radši jsem přemigroval na Google Hangout, sice to na slabších strojích (intel Atom) dokáže pořádně roztočit větrák, ale funguje to a nezapomíná.
A Microsoft spokeswoman just released the following statement, which she attributed to Mark Gillett, CVP, Skype Product Engineering & Operations: As part of our ongoing commitment to continually improve the Skype user experience, we developed supernodes which can be located on dedicated servers within secure datacentres. This has not changed the underlying nature of Skype’s peer-to-peer (P2P) architecture, in which supernodes simply allow users to find one another (calls do not pass through supernodes). We believe this approach has immediate performance, scalability and availability benefits for the hundreds of millions of users that make up the Skype community./Nevím možná to chápu špatně, ale jejich supernode servery jsou jen aby se lidi našli, to že ty data tečou P2P se nezměnilo.
Zatčení Tomáše Pitra je typický případ šmírování přes Skype. Ne že bych snad nesouhlasil se zatčením Tomáše Pitra, ale orwellovský způsob fungování společnosti by nebyl zrovna ideální. Dnes se naštěstí ještě můžeme rozhodnout, zda se šmírování vystavíme nebo ne. Tupé ovce se samozřejmě rozhodnou, že ano, protože šmírování je přece super.
Zatčení Tomáše Pitra je typický případ šmírování přes Skype.U Tomáše Pitra se velmi pravděpodobně jednalo o backdoor do počítače nainstalovaný policií a na Skype naprosto nezávislý. (tůdle)
Dnes se naštěstí ještě můžeme rozhodnout, zda se šmírování vystavíme nebo ne.Povídej, přeháněj. Mně se třeba šmírování CCTV zabránit nedaří, ať se rozhoduji jakkoli.
a oni ho na základě CCTV najdou
A to už se někdy stalo?
CCTV je šikovná věc
Ano, například v serverovně mi nevadí, vím o ní a chci, aby tam byla. Protože se jedná o vyhrazený prostor určený ke speciálnímu účelu. Na veřejném prostranství to nemá absolutně co dělat.
odjakziva snad stacil debugger a disassembler.Představ si backdoor, který umožňuje spustit libovolný kód podepsaný mým PGP klíčem. Nebo ho můžeš požádat o odposlech a on ti pošle MP3 zašifrovanou mým PGP klíčem. Jak ti v tomto disassembler pomůže?
kdyby to bylo tak easy tak tajné služby by s tím nedělaly takový povyk (izraelská uvažovala, že skype zakáže atd.)Kdyby okolo toho tajné služby dělaly povyk, tak byses to v ideálním případě vůbec nedozvěděl.
Neni pak jedno jestli M$ Skype nebo google talk?Z google talku se dovoláš na ostatní služby. U skype tomu tak nikdy nebylo. Zlepšilo se to snad po akvizici Microsoftem?
pro 90% uzivatelu existuje ICQPokud vím, tak v ČR a Izraeli. Jinde ICQ tak výrazně rozšířené není. A co si budeme povídat, s nástupem xichtbooku (chat mají taky) ICQ ztrácí význam.
arecord -t wav -f cd | nc 10.11.12.13 1234
nc -l -p 1234 | aplay -f cd
Nevím, nechápu co tu řešíte. Já používám Skype v Linuxu (Ubuntu) již řadu let bez nejmenšího problému. Běží vždy naprosto spolehlivě a kvalitu zvuku jsem měl leckdy lepší než v oknech. Pro běžnou potřebu naprosto vyhovuje.
Nevím, nechápu co tu řešíte.To ti fakt po přečtení nedošlo? Řešíme, že jde o obfuskovaný blob se zajímavými funkcemi.
Při uspání a probuzení vytuhne tak že je nezabitelná zombie ... Tedy jen když je uspán delší dobu.
Skype je hnus.. Kéž by někdo udělal plugin pro pidgin kterej by se přihlašoval přes www.imo.im .
Tiskni
Sdílej: