Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Od doby co jsem ho používal naposledy (asi před rokem) se opravdu změnil, vůbec ho nepoznávám. Ale třeba už si pamatuje nastavení co mu dám a nezapomíná je - ručně jsem si vypnul notifikace (po jedný), nastavil zvuk, uložil, vypnul skype...a po spuštění notifikace zapnutý!
Nakonec jsem to vyřešil tak, že jsem našel soubor s konfigurací, uložil změny ve Skype, zazálohoval konfiguraci, vypnul skype (při vypnutí ji přepsal zpátky, grrr) a nahradil konfigurák zálohou. Někdy to fungovalo měsíc, jindy pár dní. Radši jsem přemigroval na Google Hangout, sice to na slabších strojích (intel Atom) dokáže pořádně roztočit větrák, ale funguje to a nezapomíná.
A Microsoft spokeswoman just released the following statement, which she attributed to Mark Gillett, CVP, Skype Product Engineering & Operations: As part of our ongoing commitment to continually improve the Skype user experience, we developed supernodes which can be located on dedicated servers within secure datacentres. This has not changed the underlying nature of Skype’s peer-to-peer (P2P) architecture, in which supernodes simply allow users to find one another (calls do not pass through supernodes). We believe this approach has immediate performance, scalability and availability benefits for the hundreds of millions of users that make up the Skype community./Nevím možná to chápu špatně, ale jejich supernode servery jsou jen aby se lidi našli, to že ty data tečou P2P se nezměnilo.
Zatčení Tomáše Pitra je typický případ šmírování přes Skype. Ne že bych snad nesouhlasil se zatčením Tomáše Pitra, ale orwellovský způsob fungování společnosti by nebyl zrovna ideální. Dnes se naštěstí ještě můžeme rozhodnout, zda se šmírování vystavíme nebo ne. Tupé ovce se samozřejmě rozhodnou, že ano, protože šmírování je přece super.
Zatčení Tomáše Pitra je typický případ šmírování přes Skype.U Tomáše Pitra se velmi pravděpodobně jednalo o backdoor do počítače nainstalovaný policií a na Skype naprosto nezávislý. (tůdle)
Dnes se naštěstí ještě můžeme rozhodnout, zda se šmírování vystavíme nebo ne.Povídej, přeháněj. Mně se třeba šmírování CCTV zabránit nedaří, ať se rozhoduji jakkoli.
a oni ho na základě CCTV najdou
A to už se někdy stalo?
CCTV je šikovná věc
Ano, například v serverovně mi nevadí, vím o ní a chci, aby tam byla. Protože se jedná o vyhrazený prostor určený ke speciálnímu účelu. Na veřejném prostranství to nemá absolutně co dělat.
odjakziva snad stacil debugger a disassembler.Představ si backdoor, který umožňuje spustit libovolný kód podepsaný mým PGP klíčem. Nebo ho můžeš požádat o odposlech a on ti pošle MP3 zašifrovanou mým PGP klíčem. Jak ti v tomto disassembler pomůže?
kdyby to bylo tak easy tak tajné služby by s tím nedělaly takový povyk (izraelská uvažovala, že skype zakáže atd.)Kdyby okolo toho tajné služby dělaly povyk, tak byses to v ideálním případě vůbec nedozvěděl.
Neni pak jedno jestli M$ Skype nebo google talk?Z google talku se dovoláš na ostatní služby. U skype tomu tak nikdy nebylo. Zlepšilo se to snad po akvizici Microsoftem?
pro 90% uzivatelu existuje ICQPokud vím, tak v ČR a Izraeli. Jinde ICQ tak výrazně rozšířené není. A co si budeme povídat, s nástupem xichtbooku (chat mají taky) ICQ ztrácí význam.
arecord -t wav -f cd | nc 10.11.12.13 1234
nc -l -p 1234 | aplay -f cd
Nevím, nechápu co tu řešíte. Já používám Skype v Linuxu (Ubuntu) již řadu let bez nejmenšího problému. Běží vždy naprosto spolehlivě a kvalitu zvuku jsem měl leckdy lepší než v oknech. Pro běžnou potřebu naprosto vyhovuje.
Nevím, nechápu co tu řešíte.To ti fakt po přečtení nedošlo? Řešíme, že jde o obfuskovaný blob se zajímavými funkcemi.
Při uspání a probuzení vytuhne tak že je nezabitelná zombie ... Tedy jen když je uspán delší dobu.
Skype je hnus.. Kéž by někdo udělal plugin pro pidgin kterej by se přihlašoval přes www.imo.im .
Tiskni
Sdílej: