Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
The tee utility shall not buffer output.
Docela mne deprimuje, proč bych měl zcela základní funkcionalitu shellu nahrazovat perlem.Protože shell má jen omezené možnosti využití. Od jisté hranice je lepší použít nějaký silnější nástroj. Tvorba pseudo terminálu je patrně za touto hranicí.
Perl neumím a co teď?Zkuste se to naučit, třeba se Vám zalíbí.
Mám se ptát v poradně abclinuxu?Určitě.
Jinak dotazů na tenhle problém jsem na googlu našel dva tisíce.Pak je to asi častý problém. Čím častější, tím déle se řeší :)
Nechápu, proč si člověk nemůže nastavit buffering mode (block, line, unbuffered) přímo v bashi.Protože to nemá nic společného s bashem, ale se způsobem jak funguje OS. BTW, podle toho komentáře níže byste možná mohl uspět také s tím příkazem stdbuf.
Protože si myslí, že tee místo fwrite(3) použije write(2), který žádný buffer sám o sobě nezavádí. To ovšem vůbec nemusí být pravda, klidně může použít fwrite(3), ale bufferování musí podle POSIXu vypnout.
Takže bych se osobně přikláněl k verzi, že konkrétní implementace tee byla prostě rozbitá. Jestli na stdout zapisuje tee nebo jiný proces, je totiž z hlediska terminálu jedno.
$ printf "Hello world!" bash: !": event not found $ printf 'Hello world!' Hello world!Jakym zpusobem ale vyresit nasledujici? Expanze promenych vs. specialni znaky, tzn. chci zobrazit hodnotu prom. HOME ale nechci aby mi bash hlasil chybu 'event not found'.
$ printf "$HOME !" bash: !": event not found vs. $ printf '$HOME !' $HOME !Asi takhle:
$ printf '%s !' $HOMENebude teda lepsi davat formatovaci retezec do jednoduchych uvozovek (v pripade BASHe)?
Raději:$ printf '%s !' $HOME
$ printf '%s !' "$HOME"
Nebude teda lepsi davat formatovaci retezec do jednoduchych uvozovek (v pripade BASHe)?Určitě. Bonusová otázka: co je špatně u následujícího?
$ printf "$HOME"'!'
Tiskni
Sdílej: