Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Pardon, oprava, VLC odkaz má, takže LibreOffice je asi jediný diskriminovaný.
A taky jsem si až teď všiml, že ty odkazy vlastně vůbec nevedou na stránky příslušných projektů… Hm.
Ale kdyby nazory a kritika mely nejakou hodnotu, lide by je nerozdavali zadarmo, ze.
Tento výrok je kandidátem na "facepalm dne" sám o sobě, ale použitím v komentáři na webu věnovaném primárně Linuxu a open source získá jeho absurdita nový rozměr.
Sud žluči? Tak to už opravdu přeháníte.
Z jiného soudku:
I'm just saying, you can catch more flies with honey than with vinegar.
You can catch even more flies with manure. What's your point?
Proboha, vzpamatujte se už konečně a dejte si studenou sprchu, je-li to nutné. Ta dvojice komentářů, kvůli kterému jste mne začal "vychovávat", možná není úplně pohlazení na duši, ale rozhodně v něm není nic tak hrozného, abyste na něj musel reagovat podobnými tirádami. Račte se laskavě rozhlédnout po jiných diskusích pod články - a ostatně i po jiných komentářích v této - a zamyslet se nad tím, jestli zrovna tenhle jeden příspěvek tak moc vybočoval z řady, aby si zasloužil výrazy typu "neomalená kritika", "plivnutí do tváře" nebo dokonce "sud žluči".
Jestli jste tak útlocitný, že vás můj komentář takhle pohoršil, doporučil bych vám přestat tento web číst. A raději i většinu ostatních.
MSC (Mass Storage Device)Zvláštní zkracování. Jakou zkratku má Mass Storage Class?
Několik drobných poznámek:
Tedy vážení,
kdybych se jako řadový uživatel mající zkušenosti s Windows rozhodoval, jestli to s tím Linuxem zkusit nebo ne, byly by aplikace jedním hlavním kritérií. Nicméně po přečtení vaší diskuse by se mne nejspíše zmocnilo zoufalství a prchal bych od něj co nejdále. (Podotýkám, že s unixy nejrůznějších odrůd a vůní obcuji od roku 1987.)
Tiskni
Sdílej: