Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Pardon, oprava, VLC odkaz má, takže LibreOffice je asi jediný diskriminovaný.
A taky jsem si až teď všiml, že ty odkazy vlastně vůbec nevedou na stránky příslušných projektů… Hm.
Ale kdyby nazory a kritika mely nejakou hodnotu, lide by je nerozdavali zadarmo, ze.
Tento výrok je kandidátem na "facepalm dne" sám o sobě, ale použitím v komentáři na webu věnovaném primárně Linuxu a open source získá jeho absurdita nový rozměr.
Sud žluči? Tak to už opravdu přeháníte.
Z jiného soudku:
I'm just saying, you can catch more flies with honey than with vinegar.
You can catch even more flies with manure. What's your point?
Proboha, vzpamatujte se už konečně a dejte si studenou sprchu, je-li to nutné. Ta dvojice komentářů, kvůli kterému jste mne začal "vychovávat", možná není úplně pohlazení na duši, ale rozhodně v něm není nic tak hrozného, abyste na něj musel reagovat podobnými tirádami. Račte se laskavě rozhlédnout po jiných diskusích pod články - a ostatně i po jiných komentářích v této - a zamyslet se nad tím, jestli zrovna tenhle jeden příspěvek tak moc vybočoval z řady, aby si zasloužil výrazy typu "neomalená kritika", "plivnutí do tváře" nebo dokonce "sud žluči".
Jestli jste tak útlocitný, že vás můj komentář takhle pohoršil, doporučil bych vám přestat tento web číst. A raději i většinu ostatních.
MSC (Mass Storage Device)Zvláštní zkracování. Jakou zkratku má Mass Storage Class?
Několik drobných poznámek:
Tedy vážení,
kdybych se jako řadový uživatel mající zkušenosti s Windows rozhodoval, jestli to s tím Linuxem zkusit nebo ne, byly by aplikace jedním hlavním kritérií. Nicméně po přečtení vaší diskuse by se mne nejspíše zmocnilo zoufalství a prchal bych od něj co nejdále. (Podotýkám, že s unixy nejrůznějších odrůd a vůní obcuji od roku 1987.)
Tiskni
Sdílej: