Apple představil čipy M6 a M5 Ultra, Mac mini s M6 nebo M5 Pro a Mac Studio s M5 Max nebo M5 Ultra.
Firefox 157 přinese zapnutou podporu rastrového grafického formátu JPEG XL. Založena je na v Rustu napsané implementaci jxl-rs používané i v Chrome a Chromiu.
Vanilla OS 3 „Reunion“ byl vydán. Tato na Debianu „Sid“ založená desktopová distribuce s transakčními aktualizacemi „neměnného“ základního systému (ABRoot) nově podporuje architekturu arm64 (vedle x86-64), podporuje reprodukovatelné sestavení většiny balíčků a vylepšuje systémové nástroje. Vlastní meta-správce balíčků APX nyní používá Distrobox v2 a je dostupný i pro jiné distribuce.
Řemínky pro Apple Watch, bezdrátová sluchátka nebo nabíjecí adaptéry. Takovou nabídku našli v uplynulých dnech příslušníci Celního úřadu v Liberci při kontrole kamenného obchodu na Náchodsku. Celkem zde zadrželi 3 035 kusů zboží podezřelého z porušování práv duševního vlastnictví. Pokud by se jednalo o originální výrobky, jejich hodnota by podle odhadu přesáhla 10,8 milionu korun.
Byla vydána verze 31.1 textového editoru GNU Emacs. Podrobný přehled novinek v souboru NEWS.
Webový prohlížeč Waterfox (Wikipedie), fork Firefoxu, byl vydán ve verzi 6.7.0. Postaven je na jádru Gecko ESR 153.
Multiplatformní open source voxelový herní engine Luanti byl vydán ve verzi 5.17.0. Podrobný přehled novinek v changelogu. Přidána byla základní podpora gamepadů. Opraveno bylo několik zranitelností. Původně se jedná o Minecraftem inspirovaný Minetest v říjnu loňského roku přejmenovaný na Luanti.
Americká technologická společnost Apple loni v Irsku na daních zaplatila 17 miliard dolarů (zhruba 350 miliard Kč). To představovalo 40 procent celkové částky, kterou firma odvedla na dani z příjmů po celém světě. Vyplývá to z účetních výkazů podniku. Platbu výrazně zvýšilo rozhodnutí Soudního dvora EU z roku 2024, podle něhož měl Apple doplatit Irsku na daních 13 miliard eur (313 miliard Kč).
CrossPoint Reader je open-source alternativní firmware pro menší, levné čtečky, vybavené cca čtyřpalcovým e-ink displejem. Zahrnuje aplikaci pro čtení e-knih a webový server pro konfiguraci a přenos souborů po síti. Verze 1.0 byla vydána v únoru 2026. Recenze současné verze 1.5 vyšla na Linux Weekly News.
Byla vydána verze 1.98.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
archlinux na mojom asuse u43j, podarilo sa mi rozbehat nvidiu optimus a tak som si konecne mohol spustit efekty naplno :3
gnome-shell tema: http://gnome-look.org/content/show.php/Dark+Shine?content=146984
gtk3 tema: http://gnome-look.org/content/show.php/GrayDay?content=149310
ikonky faenza
nalavo awn
conky metro ktore sem na abc niekto hodil prednedavnom
Tiskni
Sdílej:
to je naaarez... pekne...linux utoci na windows.
ale tie conky by si mohol prerobit
Optimus? Proc by jsi ho mel rozchazet? Efekty si uzival na plno u bez te nvidia karty, staci bohate intel.
ale ostatne ma zaujima aj tak.
Tak uprime cela technologie optimus je dost na nic, jelikoz se to stejne vse vykresluje pres intel grafiku, je to dobre mozna tak pro to nechat si neco vyrenderovat na te nvidii, celkove nejake automaticke prepinani pokud vim nefunguje, proste si max muzes urcit ze chces aby se pro danou aplikaci pouzila nvidia, a to jen nouveau ovladac, coz uz je imho stale lepsi pouzivat jen tu intel grafarnu. Co se tyce hybridnich karet od ati, tak je to o neco lepsi ale ani tak to neni zadna slava.
ahoj, notebook je asus u43j
je tam prepinatelna intel hd a nvidia 310M defaultne vzdy vsetko ide na intel gpu, nvidia gpu je vypnuta (pouzivam program menom bumblebee a bezi na vsetkych znamejsich distrach) pokial chcem aby nieco pouzivalo nvidiu tak do terminalu dam optirun a meno programu ktory chcem aby bezal
(najdi si to na googly, dakde mali aj zoznam funkcnych notebookov s optimusom na bumblebee strankach)
funguje to ok, ziadne pady, bugy som nezaznamenal a nvidia gpu sa vypyna OK (usetri to dost na baterke) ale myslim si ze mam aj stastie
rozhodne vsak doporucujem kupu notebooku ktory nema prepinatelnu grafiku , usetris si starosti aj nervy