Evropská komise zahájila tři vyšetřování týkající se cloudových platforem Amazon Web Services (AWS) a Microsoft Azure. Evropská exekutiva, která plní také funkci unijního antimonopolního orgánu, chce mimo jiné určit, zda jsou americké společnosti Microsoft a Amazon v cloudových službách takzvanými gatekeepery, tedy hráči, kteří významně ovlivňují provoz internetu a musí dle nařízení o digitálních trzích (DMA) na společném trhu
… více »Společnost Meta Platforms vyhrála ostře sledovaný spor o akvizici sítě pro sdílení fotografií Instagram a komunikační aplikace WhatsApp. Podle amerického soudu firma jejich převzetím neporušila antimonopolní zákon, protože si tak nemonopolizovala trh sociálních sítí. Žalobu na Metu podala před pěti lety americká Federální obchodní komise (FTC). FTC argumentovala, že Meta, tehdy známá jako Facebook, koupila tyto dvě společnosti v letech 2012 a 2014 proto, aby s nimi nemusela soutěžit.
Home Assistant včera představil svůj nejnovější oficiální hardware: Home Assistant Connect ZBT-2 pro připojení zařízení na sítích Zigbee nebo Thread.
Byla vydána verze 9.1 open source virtualizační platformy Proxmox VE (Proxmox Virtual Environment, Wikipedie) založené na Debianu. Přehled novinek v poznámkách k vydání a informačním videu.
Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem zůstává El Capitan od HPE (Cray) s výkonem 1,809 exaFLOPS. Druhý Frontier má výkon 1,353 exaFLOPS. Třetí Aurora má výkon 1,012 exaFLOPS. Nejvýkonnější superpočítač v Evropě JUPITER Booster s výkonem 1,000 exaFLOPS je na čtvrtém místě. Nejvýkonnější český superpočítač C24 klesl na 192. místo. Karolina, GPU partition klesla na 224. místo a Karolina, CPU partition na 450. místo. Další přehledy a statistiky na stránkách projektu.
Microsoft představil Azure Cobalt 200, tj. svůj vlastní SoC (System-on-Chip) postavený na ARM a optimalizovaný pro cloud.
Co způsobilo včerejší nejhorší výpadek Cloudflare od roku 2019? Nebyl to kybernetický útok. Vše začalo změnou oprávnění v jednom z databázových systémů a pokračovalo vygenerováním problém způsobujícího konfiguračního souboru a jeho distribucí na všechny počítače Cloudflare. Podrobně v příspěvku na blogu Cloudflare.
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) první RC verze GIMPu 3.2. Přehled novinek v oznámení o vydání. Podrobně v souboru NEWS na GitLabu.
Eugen Rochko, zakladatel Mastodonu, tj. sociální sítě, která není na prodej, oznámil, že po téměř 10 letech odstupuje z pozice CEO a převádí vlastnictví ochranné známky a dalších aktiv na neziskovou organizaci Mastodon.
Byla vydána nová major verze 5.0 svobodného 3D softwaru Blender. Přehled novinek i s náhledy a videi v obsáhlých poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
nastesti na levym, takze pohoda
Nevím, snad nejsou ani dobří, ani zlí, ani cizí, ani sví, ani živí ani mrtví. Tak něco uprostřed. (Díky Vikrote.)
Je ODS dobrá? Je Tlustý, Langer, Zahradil dobrý? Je dobrý Kalousek, Němec nebo snad Paroubek? KSČM je strana naprosto zbytečně démonizovaná, různé výzvy typu "S komunisty se nemluví" považuji za vysloveně hloupé. Lidé zřejmě potřebují vidět svět černobíle, potřebují mít nějakou ostrou představu dobra a zla. Samozřejmě říci "my jsme ti dobří" nevypadá tak dobře, takže je třeba najít někoho, kdo bude ten zlý. Pak bude jasné i kdo je ten dobrý a kdo bojuje proti zlu.
Komunisté jsou zlo? Proč. No protože jsou to komunisté. Když se někoho zeptám, co je na nich špatného, začne vykládat cosi o minulém režimu a jeho obětech.. O současné KSČM neví nikdo nic. Vlasně něco přeci. Je to zlo.
Dokud pravice a páni majitelé nepochopí, že trh s byty je slovní spojení samo o sobě stejně logické asi jako třeba čínský papež , tak se u nás smír mezi oběma stranami barikády nenajde. Jak můžeme věřit tomu, že po úplné deregulaci, kterou chystá ODS se svými černými (a popřípadě i zelenými) poskoky, se budou výše nájmů sjednocovat kdesi na polovině mezi dnešním regulovaným (rozuměj reálným) a tržním (rozuměj lichvářským) nájemným?! Nebudou - protože požadavky majitelů domů jsou tak nebetyčné, že radši budou mít prázdné domy, než aby se přizpůsobili zákonům onoho pochybného trhu s byty...Co jim k tomu kurva rict? Pokud jsem si za sve penize postavil dum k pronajimani, proc by mi ksakru mela komunisticka spina diktovat za kolik to budu pronajimat? Vzdyt je to moje! To je jakoby vam nekdo naridil, ze vam ubytuje v obyvaku rodinku soudruhu, a ze, aby vam to neblo lito, budou vam platit dohromady 1 pivo mesicne, a vubec je nebude zajimat, ze to byl Vas obyvak. To ze se komuniste sapou po cizim majetku aby o nem rozhodovali mi staci jako duvod proc byli, jsou a budou ZLO, ktere podporuji neuspesni zavistivci kteri si chteji nakrast (pardon, revolucne prerozdelit).
Určitě KSČM nebude jednat tak jako jednala za těch předchozích 40let. Ale spíš bude ubírat práva velmi potichounku a plíživě, aby se to moc nerozpytvalo. Bohužel spoléhat se na média, jakožto ochránce práv je v dnešní době dost nejisté, zvlšť, když se (téměř) všechny ženou jen za ziskem a udělají cokoliv, jen aby z toho víc káplo...Máte pravdu. Až na to, že se snaha ubírat práva dá čekat od kterékoli z našich parlamentních stran, když na to bude mít dost velkou sílu. Rozdíl mezi jednotlivými stranami je jen v tom, která práva bude daná strana chtít zrušit nejdřív. Řešení není ve vítězství "té správné" strany, protože taková strana neexistuje. Ubírání práv se dá lépe zablokovat jedině snížením hranice pro vstup do parlamentu, který je nyní klubem vyvolených, kde se všichni nakonec vždycky dohodnou.
Komunisté jsou zlo? Proč. No protože jsou to komunisté. Když se někoho zeptám, co je na nich špatného, začne vykládat cosi o minulém režimu a jeho obětech.. O současné KSČM neví nikdo nic. Vlasně něco přeci. Je to zlo.Tohle je stará známá taktika, používali ji všichni, kdo přišli na to, jak vládnout "hodně". Dá se z toho sestavit rovnice: strana(co_chce_moc) x nepřítel(pro_lidi_očividný) + ukázka(akce_proti_nepříteli) = růst_podpory(strany_co_chce_moc) Jen za posledních pár desetiletí tu bylo několik variant, stačí dosadit do levé strany té rovnice: nacisti x {Židi, komunisti, Slovani, všichni ostatní neárijci} komunisti x {buržoazie, nacisti, reakcionáři, kapitalisti} a dneska se dosazuje takhle: "kapitalisti" x {komunisti, nacisti, teroristi ... doplňte si sami, příkladů je dost všude kolem} Rovnice je furt stejná, mění se jen proměnné. Stačí jen lidi přesvědčit, že proklamovaný nepřítel je opravdu strašně zlý nepřítel.
Tiskni
Sdílej: