Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Čo sa týka jazyka, naučiť sa všetky Odporúčam poradie perl, php, python, ruby (podľa príbuznosti s C-ckom). Btw, abclinuxu.cz je v Jave
Do jiných jazyků jsem se nepouštěl, protože je pro svoji práci efektivně nevyužiji.
S týmto názorom si dovolím polemizovať
Každý jazyk je unikátny, či už "natívnou" efektivitou/efektnosťou riešení jednej skupiny problémov, alebo opakom v inej skupine. Znalosť jazyka (v mojom chápaní) je znalosť postupov, jednotlivých výhod i nevýhod. V praxi to znamená, že do jazyka, ktorý používate, importujete dobré postupy z iných jazykov, a tým sa vaša práca stáva efektívnejšou.
Pokud chceš programovat pro web tak by jsi měl zvolit i web framework. To Ti možná zjednoduší výběr jazyka. Naučit se nový jazyk není obvykle tak hrozné jako proniknout do houštiny jeho knihoven a standarních vzorů pro vytváření aplikací.
Doporučuju se podívat například na Ruby On Rails framework. Kde je použito hodně dobrých a pokročilých vzorů pro applikace.
Hodně business věcí se dělá v Javě kvůli snadné udržovatelnosti kódu a dobrým knihovnám (Hibernate,J2EE)
IMHO si myslím, že pokud chápeš princip objektů a toho jak zásadně se liší objekty v C++ a Jave, tak je to jedno který z jazyků si zvolíš. Pokuď Ti tento rozdíl není jasný, začal bych asi u objective C, který se Ti bude dobře chápat vzhedem ke znalosti C a C++ a umožní Ti pochopit tyto dva odlišné přístupy.
... mam solidni zaklady ... a javy (no s tou to tak slavny neni ...Kazdopadne si na spravnej ceste.
Tiskni
Sdílej: