Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Čo sa týka jazyka, naučiť sa všetky Odporúčam poradie perl, php, python, ruby (podľa príbuznosti s C-ckom). Btw, abclinuxu.cz je v Jave
Do jiných jazyků jsem se nepouštěl, protože je pro svoji práci efektivně nevyužiji.
S týmto názorom si dovolím polemizovať
Každý jazyk je unikátny, či už "natívnou" efektivitou/efektnosťou riešení jednej skupiny problémov, alebo opakom v inej skupine. Znalosť jazyka (v mojom chápaní) je znalosť postupov, jednotlivých výhod i nevýhod. V praxi to znamená, že do jazyka, ktorý používate, importujete dobré postupy z iných jazykov, a tým sa vaša práca stáva efektívnejšou.
Pokud chceš programovat pro web tak by jsi měl zvolit i web framework. To Ti možná zjednoduší výběr jazyka. Naučit se nový jazyk není obvykle tak hrozné jako proniknout do houštiny jeho knihoven a standarních vzorů pro vytváření aplikací.
Doporučuju se podívat například na Ruby On Rails framework. Kde je použito hodně dobrých a pokročilých vzorů pro applikace.
Hodně business věcí se dělá v Javě kvůli snadné udržovatelnosti kódu a dobrým knihovnám (Hibernate,J2EE)
IMHO si myslím, že pokud chápeš princip objektů a toho jak zásadně se liší objekty v C++ a Jave, tak je to jedno který z jazyků si zvolíš. Pokuď Ti tento rozdíl není jasný, začal bych asi u objective C, který se Ti bude dobře chápat vzhedem ke znalosti C a C++ a umožní Ti pochopit tyto dva odlišné přístupy.
... mam solidni zaklady ... a javy (no s tou to tak slavny neni ...Kazdopadne si na spravnej ceste.
Tiskni
Sdílej: