Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
že ebuild je většinou v 7 bitA David hovoří o Ebuildech takže v čem jsou Changelogy je zcela irelevantní. Ale i kdyby byl jen jeden jediný ebuild uložen v kódování jiném než UTF8 a fungovalo to tak to znamená, že ebuildy v UTF8 být nemusí. A vzhledem k tomu že jich je většina v 7bit kódování tak jsou mé argumenty i podložené.
<|>pka
, což daném kódování může znamenat "stopka", a ono to bude fungovat :P Samozřejmě např. pro zobrazování ebuidu bude potřeba širší podpora daného kódování v systému.
Třeba můžeš zcela bezpečně do komentáře napsat // <|>pka, což daném kódování může znamenat "stopka", a ono to bude fungovat :PTo asi těžko, kódování dokumetu by bylo stále 7 bit ASCII. Protože kdyby platilo to co říkáš tak je html kódování což neplatí. HTML je značkovací jazyk. Kódování je o vrstvu níže. TZN můžu nadefinovat hexadeximální hodnotě 6F což je v ASCII
o
třeba význam stopka
. A pokud bych zahrnul podporu pro takovéto kódování do nějaké aplikace tak kdybych otevřel nějaký soubor kde by se vyskytovaly hodnoty 6F tak by se místo ASCII o zobrazilo stopka. 64686F6A
a ve druhém FFFE610068006F006A00
. Jestli alespoň poznáš které je které. A rozdíl mezi 7bit ASCII a UTF8 je hlavně tento. Slovo "ahoj" v HEXA je v jednomMam pocit, ze si tu nekdo plete UTF-8, UTF-16 a jeste navic do toho micha BOM... Byte Order Mark neni nutny a ASCII znaky v UTF-8 zabiraji jeden bajt.64686F6A
a ve druhémFFFE610068006F006A00
.
je odolné proti poškození dat (při náhodném porušení jednoho znaku je stále možné přečíst zbytek řetězce)Stejne jako utf-8
RESTRICT="nomirror"
RESTRICT="fetch"
No, spíš bych používal
- stahovanie z mirrorov a povolit iba stahovanie z oficialnej stranky
RESTRICT="nomirror"
RESTRICT="mirror"
, to je i v manuálu a je to logičtější (protože RESTRICT zakazuje Ano, o tom píšu v druhém díle...
- stahovanie odkialkolvek, uzivatel si musi subor stiahnut sam (ebuild mu ponukne adresu, teda za predpokladu, ze sa dany SW stiahnut da)
RESTRICT="fetch"
Bych neřekl, že je to logičtější. Restrikce = omezení, okleštění, snížení, zmenšení počtuNo? Omezení mirrorů
/etc/make.conf
PROVIDE -- nepouzivaji se ted spise "new-style virtuals", tedy "normalni balicky" typu virtual/*?Používá se obojí:
$ grep PROVIDE /portage/net-print/cups/cups-1.2.7.ebuild PROVIDE="virtual/lpr"Ale virtual/* balíčky jsou podle mě určitě lepší...
Popis promenne $A neni jednoznacny -- ve skutecnosti jde (podle manualu) o vsechny zdrojove kody, ktere aktualne nastavena kombinace USE flagu vyzaduje pro kompilaci; mluvit v tomto kontextu o "zakazanych USE" zavani maskovanim USE flagu, coz mate.Kdybych měl na mysli maskované USE, napsal bych to. Jak mám říkat "zakázaným" USE flagům, aby to nebylo matoucí? Vypnuté?
Tedy neco jako DEPEND=">=media-libs/libtheora-1.0_alpha7 encode".
DEPEND="encode? ( >=media-libs/libtheora-1.0_alpha7 )"
Paklize vyse uvedene zavislosti neni mozne deklarovat, jak se k tomu stavi spravci portage? Nechavaji to na uzivateli (einfo) nebo vyvtareji ebulildy typu media-libs/libtheora-encode a media-libs/libtheora, aby mohli zavislost zapsat?Ano, USE-based dependencies je jedno z omezeni Portage, ktere celkem dost boli. Resi se to osklivym hackem, kdy se pred zacatkem instalace samotneho baliku zjisti, jestli je nejaky balicek sestaven s danym USE, a pokud ne, instalace "chcipne". Funguje to, ale problem je ten, ze tenhle test neprobiha pri sestavovani zavislosti, ale az tesne pred kompilaci. Kazdopadne se na tomhle pracuje, podporou ve stabilni verzi Portage si nejsem jisty, ale je to jedna z veci, ktere "drive nebo pozdeji" budou hotove. Za nekolik let pouzivani jsem na podobne problemy narazil v nekolika malo pripadech, takze si dovolim tvrdit, ze jde spise o "problem cistoty designu" a ne o nejaky realny showstopper.
Tiskni
Sdílej: